Výsledky závodu CUC107
Tentokrát se nás zúčastnilo "jen" 38. Na svědomí to má bouřka a silné QRN. Do čela prestižní tabulky se opět dostal Honza OK1MNV, kterému jak je vidět ani "drsný pracovní" pobyt na Kolínsku neubral sil. Myslím však, že nás čeká v brzké době překvapení. Pokud jsme v nějakých diskuzích zde mluvili o mládí, pak já si pod tímto termínem představuji něco jiného. To něco jiného je Honzík OK1JD. Sleduji jeho provoz již delší dobu. Myslím, že z něj vyrůstá opravdu mladý a vynikající závodník. Má ještě další atribut, který vynikající závodník potřebuje a to je skromnost. Do příštího kola CUC108 se nám do pile upu přihlásil Honza OK1MNV. Papír a tužka nám opět předvede koncert.

      V posledních dvou kolech jsme testovali účast jak s 500mW (věřte, že moje FT817 to tam skutečně má HI), tak účast se 100W (bohužel těch tam mám po odečtení účinnosti ATU jen asi 96W). Pozorný čtenář si mohl všimnout jednoho fenoménu o kterém pořadatelé již dávno vědí a na kterém je založen smysl CUCu.

V normálních závodech cesta k vítězství vede vždy jen přes RUN. RUN je živen zisky antén a výkonem (Z 90 procent). Asi by se spousta velikánů závodů divila, co by s nimi provedl CUC. Jinými slovy. Nechte  zkušeného závodníka CUCu si zazávodit ze špičkového QTH na špičkové antény a na ty příšerné kotle co tam máte a vsaďte se, že udělá min. 90 procent toho, co uděláte vy.


Jak jste si mohli všimnout, tak ani 13 dB rozdíl nestačil na první místo. Byl jsem Honzou OK2PDT poražen. Nebudu Vám napovídat co to udělalo, ale pozorný závodník to pozná. Zde je celý záznam závodu:

Záznam závodu CUC107 (wav OK1IF)

Tím bychom Vaše diskuse ukončili. Závod a dodržování výkonu je ctí každého závodníka (neplatí to v jiných závodech  HI). Náš "indikační" skimmer způsob není měřením, ale indikací, že by se něco mohlo dít. Cenná jsou zvláště dlouhodobá měření.
Výsledky závodu CUC107

Vaše komentáře:

CUL107 OK1IF (*.wav)

CUL107 OK1FHI (*.mp3)

ACP po kole CUC107


CUC107 a diskuse o výkonech...
Diskusi myslím můžeme ukončit. Jako důkaz berte to, že v posledním kole OK1IF měl s 500mW nejsilnější signál ze všech /Q stanic. V příštím kole zkusím ještě druhý extrém. Jako normální stanice (budu dodržovat pravidlo sprintu) použiji plný výkon 100W. To odporuje podmínkám a proto se pak diskvalifikuji. A jak v CUCu 107?