Klasika. Podmínky si nějak zaskotačily. Hi. 1759 - 2ABU 599+. 
Díky za spojení.
RIG: QRP TRX GM47-DZD 1W out
ANT: LW 60m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD

Zdravím všechny příznivce CUCu,

Tentokrát se celkem dařilo. Minimální rušení a dobré podmínky.Pouze stanice z OM byly slabší.

Těším se na další CUC.

 

                         72! Vašek OK1DCS


Ať jsem dělal co jsem uměl
KaFKu jsem však nepřekonal.
Je tam lepší operátor
ten mě to zase dneska dal.
Snad není všem dnům konec. 
Snad nezní poslení nám zvonec.
          ABU  Z.

Ahoj, zdravím všechny. Posílám deník ze závodu. Bylo sice rušení ale jinak se mě zdálo, že to docela chodí.

Jirka OK1DDQ


Ahoj, 
díky všem co mne dnes zavolali za pěkný zážitek při pileupu. Chvílemi až 4 QSO za minutu, ale občas jen jedno nebo žádné. V jedné etapě jsem udělal max. 37 QSO. Při účasti min. 46 stanic je mi divné, že není zájem o spojení za 4 body. Domnívám se podle četnosti volání, že nikdo nemusel čekat déle než tak cca 1,5 minuty. Není třeba se bát, že jedu trochu rychleji. Pokud mne někdo zavolá pomalu, tak se jeho rychlosti přizpůsobím. 
Mezi jednotlivými signály byl dnes opravdu ale opravdu obrovský rozdíl. Některé tak silné, že jsem si pří stahování zesílení málem ukroutil ruku. Některé naopak tak slabé, že jsem je nemohl přečíst. Bude určitě zajímavý pohled na graf skimmeru. Omlouvám se některé VPL stanici, ale fakt se mi nepovedlo přečíst více než jen /Q. Navíc potom pokaždé někdo zavolal a to jsem již neslyšel vůbec nic. 

73, Petr OK2PP 

Dnešních 25 qso je sice výsledek lepší, než v minulém kole, ale není to ono. Příjem klidný, i když se po pásmu přesouvalo chrčení, jehož původ jsem neurčil. 
Některé stanice jsem slyšel před CUCem a pak zase až v CULu, jinak ne, takže v mém deníku citelně chybí.
Bez problémů jsem se 2x dovolal na pileupovou stanici OK2PP. A dokonce i dvě stanice /Q : OK1DDQ/Q a OK2WA/Q. Bohužel jen v 1. etapě, u mne té lepší.

73 Jenda OK2BND/Q

Dnes som vyuzil na CUC klubove QTH teda aj moje 2.QTH.Antena Inv.V  spici vo vyske 20m zostala naladena na CW este z WPX Contestu.Prijem bol uplne bez QRN a QRM  s domacim QTH sa to neda porovnat.Stalo by to pouvazovat na remote QTH.Pocuval som dobre ale dovolaval som sa horsie,vzdy som bol v poradi az na dalsom  mieste.Na niektore stanice som sa ani nedovolal, hoci u mna buracali.Urobil som pomerne dost QSO ale boli este znacne rezervy.Niekedy to este vyskusam ,hlavne na Pile up .

Pekne leto vsetkym a hodne zabavy na PD VKV.

73 de Peter,OM3PAAhoj všichni,i když bylo dost velké QRM a QSB,nebylo to tak zlé.
Většinu QSO jsem dělal na výzvu.Při dovolávání jsem byl většinou překřičen.
Dost velký útlum měly OM stanice,neslyšel jsem žádnou YL.
Nsl příště 72+PZ Láďa OK2BLDPodmienky boli dnes také, že v rozumnej sile prichádzali stanice len z časti Moravy. Stanice z Čiech boli na začiatku závodu ešte slabšie ako pred týždňom a to aj takí stabilní závodníci ako OK1MNV, OK1DOL a OK1IF. Z VLP staníc som vytušil len OK1FKD/Q. Slovenské stanice prechádzali v rozumnej sile. Najsilnejší signál produkoval Jirka, OK2RRR, ale nepodarilo sa mi dovolať, aj keď do Ostravy je to len 100 km. Ak súčasne volá viac staníc som bez šance. Minimum nastalo pred koncom prvej etapy. Potom to vyzeralo akoby sa podmienky trochu zlepšili, takže sa dalo občas dovolať aj do OK1. V takomto prípade ak si chce človek zazávodiť je lepšou alternatívou pustiť si Morse Runner.
Mojo, OM3KZA/OM6MW


Ahoj všem a díky za QSO. I dnes to bylo jako na houpačce, chvilkami to šlo slušně, občas jako proti zdi – marné volání.
Nahrál jsem CUL a některé signály jsou opravdu skvělé.

73/72 a nsl  Jiří, OK2RRRZdravím z Krušných hor (Nové Hamry JO60II),
anténa inv.V cca 5m up na osice. Nejnéně vhodný strom pro střílení
prakem (kromě břízi). Listí se hýbe i při slabém větru a zjistit,
kde se zachytla kuličkqa škubáním za vlasec je velký problem. Jinak
jsem zapomněl doma citlivá sluchátka a ta co jsem měl k dispozici
byla hluchá. Jinak SW80+ napájená z baterky Hongkong 10,5V. Počasí
je ale ufb a tak nálada dobrá. PZJ Jarda OK1MKX/Q
Ahoj,

Dnes jedu na novou anténu – delta loop s plnou vlnovou délkou na 80m. Zatím visí jen provizorně, ve výšce cca 10 m špice a konce 4 a 6m abych s nim získal nějakou zkušenost a hlavně jej naladil, finální verze bude výše. Nyní je laděna do rezonance na cca 3 550, chodí výborně ještě také na 7,0 a 14 MHz. Tím že je v malé výšce, chodí dobře nahoru a na CUC se zdá vhodná. Subjektivně jsem se v závodě lépe dovolával, větší počet spojení a kdyby se mi jako obvykle nerozsypal SW v prvních 5 minutách závodu, mohlo by to být ještě lepší.  

73 Petr OK2WA, RIG FT 817, 0,5W