Ahoj posílám deník ze závodu. Asi jsem nějak naštval CUCáckého pánaboha, protože se mě již podruhé za sebou nepovedlo udělat Pileup stanici. Vždy, když se přelaďuji přes její kmitočet, tak ji vymaže z pásna. Jestli někdo víte, co obětovat, abych ho zase usmířil, tak napište. Hi. Jinak to chodilo celkem slušně až na tradiční průmyslové rušení.

73, Jirka OK1DDQ
Díky vysokému SFi kolem 160, není problém s přeslechem. Doufám, že nám tyto podmínky vydrží a že nebudeme nuceni měnit čas závodu. Tentokrát se nesmírně omlouvám stanicím, které mi dávali (5)99. Testoval jsem použití deníku N1MM s band mapou. Zjistil jsem (což jsem teoreticky předpokládal), že band mapa je u závodů typu Sprint k ničemu. Při testování jsem si simuloval nějaká spojení a pak ve výsledném logu jsem je smazal. K mému velikému překvapení si však program N1MM pamatoval toto spojení a hlásil DUPE. To mne nesmírně odvádělo od soustředění. Když jsem pak chtěl použít band mapy k návratu na kmitočet, kde jsem někoho zajímavého slyšel, neuvědomil jsem si další jinotaje tohoto programu a omylem jsem spustil volání. Zkrátka prosím nadávejte mi, zasloužím si to. Všem, kteří si na mne tentokrát stěžují, se zavazuji vše kompenzovat ve formě dobrého koňaku (myslím, že se jmenuje RUM). Jarda OK1MKX již tuto omluvu přijal. Snad jenom doporučení. Příště nedávejte 99, ale třeba AS. Já to 99 od Jardy bral jako část zkráceného reportu 599 HI.

Pokorně se vracím k programu N6TR a odpojuji řízení TCVR a použití Band Mapy.

 

P.S. Někteří z Vás poukazují na praktiky některých stanic, kteří nedávají celou značku, ale jen sufix. V podmínkách závodu toto nemáme striktně ošetřeno (pouze vyžadujeme 3 místné číslo spojení vysílat skutečně jako třímístné). Protože tento způsob v převážné míře používají stanice vysílající na ruční klíče, pak to berme jako jejich výhodu oproti těm, co vysílají na PC. Zkrátka my to tam většinou musíme napsat celé. Pokud by se časem dokázalo, že tento způsob je negativem, jsme připraveni upravit závodní podmínky. Jinak bych chtěl ještě Jardovi OK1MKX poděkovat za perfektní překlad podmínek do Angličtiny. CUC asi s jeho 5W nebude závodem evropským. Přesto se nebráníme jakémukoliv zapojení zahraničních stanic. Na setkání v Chrudimi budu takto i referovat našim polským přátelům.

Děkuji všem za účast. Myslím, že CUC si našel v srdcích CW operátorů svoje místo. Zjistil jsem to tehdy, kdy jsem v OK OM DX contestu se 100W za 12 hodin závodu udělal jen asi 250 QSO (pásmo 80m). Zde je jasně vidět, že pořadatel (CRK) vůbec ignoruje naše připomínky, že tento závod se pro zahraniční stanice začíná stávat nezajímavým. Již před 4 roky jsem oficiálně požádal, aby se upravily podmínky ve smyslu závodů HA DX contest a dalších, kde všichni mohou pracovat se všemi, jen spojení s OK OM je silně preferováno. Že to funguje víme všichni, jen ne v CRK (asi nejsou závodníci). Argumenty typu, že by se musel předělat vyhodnocovací program za 100.000 Kč, je skutečně argumentem úsměvným. Je na to jednoduchá odpověď – ano musel by se předělat. Kdybychom v závodech KVPA, různé aktivity a CUC neměli vyhodnocovací program Petra OK2CQR, tak bychom nebyli tam, kde jsme nyní. A to Petr vše dělal jen z lásky k CW provozu. Ještě jednou – Petře díky.

Važme si CW provozu, to je ta rajská muzika. Odklon k „mluvení“ byl pokusem neúspěšným a vůbec „nepopotáhl“ HAM sport tím správným směrem. Zrovna tak Digi provozy jsou geniální, ale jejich algoritmus je „průhledný“ a ve své podstatě mohou vést k zautomatizování. Nechci se dožít věku, kdy budu po ránu kontrolovat počítač, jak dopadl v automatickém digitálním závodě v minulé noci. Samozřejmě přeháním a neberte mne vážně, ale…. Já už s tou telegrafií umřu a věřte, že docela spokojeně. Howg…..

OK1IF MilanDobrý den, podmíky docela slušné, jen jsem pociťoval více než jindy
výkonový handicap. Mnohokrát jsem se svým voláním stanice neuspěl.
Jura OK2PFY

Ahoj přátelé,

            po několika pauzách jsem si zase zavysílal v CUCu! První etapa UFB - 25 QSO, druhá se tradičně
nepovedla. Celkem 48 QSO. Díky Lubošovi, OK1FLT za přelomové QSO na rozhraní etap. Povedlo se mi udělat
několik /Q stanic v obou etapách, díky a NSL příště!

Honza, OK1MNV

Podmínky na roční dobu překvapivě dobré, tentokrát 27 qso, z toho v 1.etapě 17.
Loni touto dobou (CUC 81 - 15.11.2010) jsem udělal pouze 2 (slovy dvě) qso s OK1IBP a 1DCS. Bližšího nikoho. Už jsem se bál, že se to zase zlomí a nebudu nejen dělat qso, ale ani slyšet stanice do 300 km.

Dovolával jsem se zpočátku docela dobře, několikrát jsem měl to štěstí, že jsem volal sám. Jinak jsem byl většinou předběhnut, takže nemám qso se Zdeňkem OK1DZD a mnoha jinými, kteří byli v horní části pásma, volal jsem, ale neuspěl. SRI
Relativně lehce se mi dařilo dovolat Luďka OK2ZC a to v obou etapách. Kromě Luďka jsem 2x dělal jen 5 stanic : OK1LZ, 1FKD/Q, 1TC, 2NO a 2BTK. 
Bylo zajímavé pozorovat, jak se některé stanice, kterých se dalo lehce dovolat v 1.et. stávají v etapě druhé nedostupnými a jiné "vylézají".

Jsem zvědavý na příští kolo.

72 Jenda OK2BND/Q

  Schovejte lyže hůlky nejsou třeba
ještě nepřijel
nepřijel nepřijel.
  Svatý Martin s bílým koněm
ještě nepřijel
nepřijel nepřijel.
  Co se mu asi jenom mohlo stát? 
Jeho kůň nechtěl čínský obrok žrát
či i v nebi v době krize
mají sněhu jen akorát.
  Schovejte zase lyže Svatý Martin
ještě nepřijel
nepřijel nepřijel.
Svatý Martin na bílém koni nepřijel.
                 ABU  Z.


Ahoj cucáci,
podmínky stále výborné,dnes to bylo na rekord.Bohužel utekly mi
dvě spojení s Luďkem OK2ZC ,kterého jsem vůbec nenašel i přesto ,
že jsem se dost pohyboval po "horním konci".
Na slyšenou příště 72 + PZ Láďa OK2BLD

Dnes jsem nemel moc casu, zacal jsem pozde a jeste k tomu dva telefony, takze jen malo spojeni.
Vykon podle Watmetru cca 0,3 W. Naslysenou zase priste.

Ahoj,
před závodem a během první etapy byly výborné CONDy, později se zvýšil šum a VLP stanice
byly již hůře čitelné. 
Na CQ opět velmi sporadická odezva.
                                      73 a NSL Jarda OK2NO
Ahoj závodníci,

minule jsem nemoh, hryznul jsem se v práci. Těšil jsem se na dešek.

U mě poměrně silné rušení trvale 7. Ale stanice jsem slyšel pěkně.

100% čitelně jendu BND, tak konečně, děkuji. Slabě jsem slyšel EV tak promiň za dotazy.

Zatím nejvíc spojení do TR4W - 10.

 

Zdraví Vás Josef OK1BJH.
Zdravím všechny,
zvláště pak nejmenovanou stanici, které jsem dal 99! Jinak smog všude i v eteru. Kde jsou ty tiché večery s dvoulampovkou a hvizdem zpětné vazby? Jsem rád,že se mi podařilo spojení se "sousedem" Jirkou DDQ/Q, který je u mne na mezi slyšitelnosti (to dělají ty DX antény). Luděk OK2ZC byl u mne subjektivně 449. Jistě  byl daleko silnější. nebýt QRM s=9 a já mohl popustit uzdu vf zisku. 72/PZ Jarda OK1MKX/QV hornej casti pasma som prvy krat volal OK1LZ ale marne , na tri krat som sa nedovolal na OK1IF , vzdy ma niekto predbehol a Milan sa odladil.Trochu som sa zdrzal pri OK1BJH , ked som od neho pytal znacku tak mi stale opakoval report,nakoniec som to vysledoval podla sposobu klucovania. Inak fajn pretek. Urobil som 3 stanice HTP  OK1KZ,OK1DAM,OK1NR ale usiel mi Lubos OK1FLT.Vzorne klucuje Honza OK1NR !

73s de Peter,OM3PA
Zdravím celou rodinu cucáků. Děkuji všem za spojení. Dnešní kolo bylo snad nejhorší co jsem kdy zajel. Všem se omlouvám.
Jinak jsem potěšen, že se mi poprvé podařilo udělat spojení se Zdenou. Zdeno dík. Bylo to přelomové, ale byl tam takovej zmatek, že nevím....
Tak se těším na CUC131 a snad budu vysílat lépe, než dnes.
72 a PZ! Zdenek ok1lz