CUC149 vyhodnocen

Celkem se závodu zúčastnilo 45 stanic, které navázaly 1322 spojení. Závodní potenciál byl 2.933 (museli byste do minuty udělat necelé 3 spojení, aby se Vám podařilo udělat všechny stanice). Tentokrát jsem jako pile up stanice pracoval převážně tempem 38 až 41 WPM. Jak se nakonec ukázalo, toto tempo je kontraproduktivní a vede k menšímu počtu spojení. V převážné míře jsem se jako pile up stanice dosti nudil. Více však máte v nahrávce dole.

Dále upozorňuji na řádné nastavení času v počítači. Někteří z Vás měli offset až 2 minuty (OK1EV). Tedy jejich první spojení pak sice začalo správně (poznali jsme to z jiných deníků), ale v jeho logu se objeví čas pro první spojení např. v 17.28 UTC, což nám vyhodnocovací program označí za chybu. Nyní jsem to ručně opravil. Pokud by však se tato chyba měla opakovat, pak tento deník příště vyřadíme z hodnocení. Prosím kontrolujte si to.Tentokrát nám data perfektně sedí. Porovnejte si např. můj signál se se 100W s Honzou OK1MNV, nebo Karlem OK1JRU, který má FT817. Na jeden skok to opravdu nemůže být jiné. Dokonce již delší dobu mám podezření, že Jendovi OK2BND něco upadlo. Na našem QRP kroužku i se 100W je opravdu slabší. Jendo - odhaduji to na -6dB, které se ti někde ztrácí HI. Těch 6dB by byl rozdíl např. mezi anténou NVIS ve 13m a anténou ve výšce 3m. Ale tak nízko to asi nemáš HI. Stanice OK1FED = OK1FLT. Už jsme si na to zvykli. Pokud Luboši přijedeš na setkání do Liberce, vem si sebou pádlo a klíč. To musíme vypilovat HI.

Vaše komentáře:

Výsledky závodu:

Tabulka ACP po kole CUC149:

CUL149 (OK1IF wav):

CUL149 (OK1FHI mp3):

Chyby v denících:
(Pořadatel několikrát upozorňoval na změnu času, přesto....
OK1EV - špatně nastavený čas v PC - opraveno
OK1FLT -
špatně nastavený čas v PC - opraveno
OK2IU/Q -špatně nastavený čas v PC - opraveno

Co slyšela pile up stanice?

Celý záznam máte ZDE (wav)
Ze záznamu hned prvního spojení je zřejmé, že mne volal OK2IU a ne OK2IU/Q. Honzo, dávej si na to prosím pozor. Přišel jsi tím zbytečně o 5 bodů.