CUC167 vyhodnocen....


Tentokrát nás bylo 44.Jak si můžete všimnout, tak výška odrazné vrstvy byla někde kolem 300km. To je relativně hodně vysoko. Podmínky tedy přály tentokrát stanicím s typickými pádlovkami. Bohužel pro antény s nižším vyzařovacím úhlem to nebylo ono.

Vaše komentáře

Výsledky závodu

Tabulka ACP po kole CUC167

CUL167 OK1IF (wav)

CUL167 OK1FHI (mp3)Tentokrát se závodu zúčastnily i tři stanice ve zvláštní kategorii 5W indoor anténa. OK2RRR, OK2ER, OK2BYW. Pokud se někdo z Vás chce v přísťím závodě přidat, prosím nahlašte nám to, abychom Vás mohli zařadit do tabulky preferencí. Pro příští závod se jako pile up stanice přihlásil Jirka OK1DDQ.Tabulka preferencí pro závod CUC167 (30.7.2012)
  Pozor dodatečná změna
Nová kategorie v CUCu?
 
Problém s budováním antény je pro některé HAMy neřešitelným problémem. Zvláště se to týká těch stanic, kteří bydlí v panelácích.  Pro ně vyvinul Olda OK2ER novou MLA anténu:

http://www.btv.cz/mla

Ze samé podstaty je tuto anténu možné napájet s výkonem jen několik Wattů (viz. vysvětlení nahoře). Oproti dobrému dipólu tato anténa je ztrátová a to minimálně o 10dB. Jirka OK2RZ tuto anténu testoval v CUCu a přišel s návrhem, že pokud ji někdo bude používat s 5W výkonu, měl by být vyhodnocen v kategorii do 500mW. Toto se nám však nelíbí a tak zkušebně zkusíme zavést novou kategorii stanic, která bude používat INDOOR antén (MLA, MINIWHIP, EH......). Tuto kategorii stanic zkusíme vyhodnotit samostatně ve zvláštní kategorii Indoor anténa (v naší tabulce označeno "zvláštní kategorie"). Tam se můžete přihlásit a máte povolen výkon 5W. Pro podporu těchto stanic, spojení s nimi bude platit za 3 body. Tedy od CUCu 167 se do této kategorie můžete hlásit (samozřejmě pokud používáte tyto náhražkové antény). Tímto opatřením chceme podpořit i závodníky, jejichž možnosti závodění jsou jinak silně omezené.

MLA antény z dílny OK2ER