CUC171 - archiv

Tak nám došla pošta ze Šumavy
Ahoj mila bando CUCacka
Sedim venku pred stanem a po tridenni "baglove"ture jsem zase na Internetu. Mam v nohach asi 130 km a tak mne skutecne vubec nic nemuze otravit HI. Ale na druhou stranu jsem nesmirne rad, ze vetsina z Vas pochopila, ze zavod CUC je nejtezsim zavodem sveta a vitezstvi v nem je urcite povyseno nad vitezstvi v CQ WW HI. Na rozdil od ostatnich diskuteru verejne prohlasuji, ze tentokrat jsem se nesmirne bavil a to i tehda, kdyz mi uprostred pileupu lezli mravenci do vsech otvoru v mem tele. Dokonce jsem okamzite pochopil, ze Vasek jede splitem, aniz by o tom vedel. Zmenil jsem pak kmitocet o 600Hz nahoru, coz samozrejme nekolika z Vas zpusobilo neresitelne problemy. Kdyz uz jsme nejakym zpusobem byli napsani do pile upu, nemohli jsme Vas zklamat. Vubec si nedovoluji odhadnout, co by se stalo, kdybychom se vubec neozvali. To by urcite byla vzpoura CUCaku a tech stiznosti na ztraty 3 minut pri marnem hledani by bylo hlavnim tematem diskusi. Chudak Zdenek ma z Vasich poznamek stres a malem chtel skladat funkci hlavniho rozhodciho HI. Ale mate pravdu, jen mu to dejte. Ma se lepe orientovat v pile upu HI. Trosku problem byl v tom, ze jsme s Jirkou na ture meli k dispozici dva TCVR. Muj HB1B, ktery je schopen vysilat i na 80m a pak Jirkuv PFR3, ktery 80m nema. Tak a babo rad. Pokud bych se zucastnil jen ja, pak samozrejme by bylo plno reklamaci, ze ta druha stanice vubec nevyjela a tak Vas pripravila minimalne o 3minuty zavodeni HI. Udelali jsme tedy rozhodnuti, ze kazdy budeme zavodit 15minut. Strihli jsme si a dohodli, ze ten ktery zvitezi, tak si muze zvolit, kdy bude zavodit a jak si to rozdeli. Abychom Vas usetrili starosti, tak jsme zverejnili i plan, na kterem kmitoctu budeme. To nam ovsem Vasek malinko vypalil svym split provozem rybnik. Dokonce i jeden zavodnik (nebudu Jardo te praskat), prohlasil, ze zvlaste OK1IF pileup nezvladal. Tak a mam to HI. Presto ja se nesmirne bavil a dokonce v pozadi slysel Vase skripani zubu HI. Za celych 13 minut pro
vozu (ty 2 minuty byl ztratovy cas pri zmene operatoru] se podarilo udelat 41 spojeni. Jestli mne matematika neosalila, pak je to rate kolem 190 spojeni do hodiny. No opravdu nic moc a skutecne se omlouvam. HI. Budu muset skutecne jeste na sobe pracovat a dovest si nekolik mravencu domu, aby i doma mi lezli do otvoru. Jedine pak se mohu zlepsit na 191 spojeni do hodiny. Vaska bych samozrejme nemilosrdne diskvalifikoval, za poctivost (ta se dnes uz nenosi) a taky za to, ze by nam timto mohl vzniknout precedenc. Za blbosti se musi platit a Vasek musel dlouho po zavode jeste skytat, protoze tech jmen ktere jsem mu daval bylo opravdu moc.
Presto jsme nesmirne rad, ze vznikla opet taskarice a denik jsem zaslal do kategorie (nove vznikle) - operator s mravenci v riti. Bohuzel Zdenek mi tuto kategorii neuznal. A tak podavam oficialni protest HI. A tak jsem rad, ze jste radi a ze jedeme dal a ze nas humor neopousti.

Ze Sumavskych hvozdu
Milan
OK!IF

Oprava výsledků:Omlouvám se všem,opravil jsem log OK2WA, ale nechal jsem tam u třech spojení chybičku. Došlo k asi 4 změnám v ACP 5W. Nyní je snad vš dobře. Ještě dvě reklamace bylo nutno zanítnout. 
1. OK2IF za neuznanou kategorii. Jistě, neudělal se mnou spojení a tak jsem nemohl posoudit.
2. OK2BNF reklamoval, že v ACP nemá body za CUC171. Body tam byly 4 a i po této opravě to je stejné. Ale k reklamaci poslal hezký obrázek, který zde ukládám.
Máte-li ještě někdo reklamaci, tak jedině telefonem a to takovým jako je na obrázku. Jinak nebude uznáno.
A miloan si vymýšlí. Funkce se držím zuby nehty. Kde jinde bych za to měl takové prachy. Snad jedině v parlamentu!

Call me


Holice 2012 jsou minulostí...
Povinné focení CUCáků....
Se uskuteční na setkání v Holicích dne 25.8.2012 ve 12 hodin před kulturním domem. Osobně se omlouvám, že se této akce nezúčastním.... 1if
Fotografování jako loni. Doufám, že počasí bude přát. Fotoaparát je v pohotovosti..... 1lz
Focení proběhlo podle plánu. Jen zákulisní jednání vedené Lubošem OK1FGD proti vedení muselo být potlačeno.
Zde najdete fotky:
https://picasaweb.google.com/116562192922994062322/Holice2012FotoOK1FGD
https://picasaweb.google.com/ok1fhi/Holice2012

Holice 2012
Holice 2012

Fotku popisky doplnil Radek OK1FHI. Jen nevíme kdo je v druhé řadě na pravém kraji. Poznáte se? Doplníme.

Také CUC171 je za námi....
1lz
Dnešní kolo jako všechny minulé, někým chváleno, někým zatracováno. Při čtení komentářů jsem si potvrdil, že nejen pro mne bylo nasazení pileupových stanic oříškem. Operátor mé kvality se absolutně v tom pileupu nezorientuje. Když jsem zkoušel udělat, ani jsem nezjistil kdo z těch dvou právě vysílá. Ale je to příprava na velké závody. "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti."
Zatím došlo 40 deníků. Tohoto kola se zúčastnilo dle programu 47 stanic a závodní potenciál je 3,067.

Celkové výsledky

Vaše komentáře
Omluva: Po přečtení dalších komentářů si sypu na hlavu popel. Ten zmatek jsem zavinil já. Vzhledem k Holicím jsem při přípravě kola neměl pileupovou stanici a tak, když jsem dostal od Jardy info, že o pileup má zájem Milan a Jirka, udělal jsem tak tabulku. Komunikace s Milanem nebyla, on na Šimavě a já v Holicích. Nakonec jsme se dohodli, že je-li to již na webu, nechme to. No a v poště pak jsem četl že se Jarda překoukl a milan a Jirka o pileup nemají zájem. Tak moje špatné rozhodování o tom pileupu mnohým pokazilo náladu. Asi i oběma na Šumavě. Ano, nemá se to stát, ale stalo se a tak jak OK2PP píše. Rychle zapomeňme a nekazte si náladu do kol dalších. Já sám jsem hledáním pileupových stanic ztratil hodně času a výsledek tomu odpovídal. Ale to se ke špičkovýn CUCákům nechci ani trochu přirovnávat. No prostě v tom kole nebudu až pátý, šestý, ale prví, nebo druhý. (Samozřejmě od spodního konce.)

Tabulka ACP po CUC171
K tabulce: Jelikož se v tabulkách E5 a E1 přidávají sloupce, ale staré se neumazávají, tabulka by vycházela široká a nevešla se na obrazovku. Proto jsou sloupce s výsledky kol  147 až 160 skryty.  Body se samozřejmě započítávají. Pokud se chcete podívat  jak to bylo v těch kolech co nejsou zobrazeny,  najděte si je v archivu.

CUL171
OK1FHI_CUL171.mp3

Jak nás slyšel skimmer OL5Q


Jak na CUC171 
27.8.2012
CUC171


Cucácká sota miniexpedice začíná 23.8.2012

Stalo se již tradicí, že koncem srpna si "vyvětráváme" hlavu v lesních hvozdech Šumavy. Tak tomu bude i letos. Od 23.8. do 31.8.2012 plánujeme navštívit šumavské SOTY. Nic konkrétního se neplánuje a vše závisí na slušném počasí a náladě.  Tentokrát je součástí této miniexpedice i třídenní přechod Soumarský most - Nové údolí - Plechý - Nová Pec. Při tomto přesunu budeme využívat nouzových tábořišť, odkud budeme ve večerních hodinách i vysílat. Pokud by nás někdo chtěl navštívit, případně se přidat, pak uvádím časy a kmitočty:

Budeme QRV  každý večer ve 20 SELČ na kmitočtu 7028 KHz. Jak každý ví, je pro místní spojení nutné, aby Fkr dosáhl tohoto kmitočtu. Pokud by byly podmínky s nižším kmitočtem Fkr, pak náhradní kmitočet je 3542 KHz.  Při přesunech budeme trvale na kmitočtu 145.550 MHz. CUC pravděpodobně s Jirkou OK1DDQ odjedeme někde z prostoru pod Plechým. Tentokrát jsme se nenapsali jako pile up stanice. Těším se na spojení s Vámi. Pokud by někdo chtěl něco vzkázat, pak pošlete textový Email na adresu:   ok1if@volny.cz  Ten mi pak je doručen do mého mobila. Držte nám palce, ať nám vyjde počasí.

PZ  Milan