komentáře k CUC 172
Ahoj,
také bych rád, aby se vrátilo původní průběžné vyhlašování, každý den jsem párkrát kouknul na stránky a těšil se z toho, na kterém místě jsem. Teď už to není. Je to jako dívat se na hokej v přímém přenosu a klání si prožít ( to je také součást závodu ) nebo si přečíst v novinách jak to dopadlo.
Děkuji, 2WAZdravím všechny příznivce CUCu,

Pěkný závod, tentokrát bez zmatků, ale docela silné rušení.

Na slyšenou příště se těší Vašek OK1DCS 72!    Hodně pmalej rozjezd = hubenej výsledek. Podmínky dobrý, k slyšení tentokrát i OM stanice. Všem díky za spojení.
RIG : GM47-DZD , 1W out
ANT : LW 60m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD
=

Zdravím organizátory CUCu a všechny ostatní,

osobně se mně víc líbí původní průběžné vyhodnocování. Jsem aspoň jeden večer na čelních pozicích,hi.

Možná jsou průběžné výsledky zneužitelné (korekce poř.čísla podle atuálního pořadí?, korekce volaček?).

Pokud to přináší víc práce vyhodnocovateli, klidně vydržím do středy.

Dík za hezký (někdy adrenalinový) závod.

Snažím se udržet aktuální "starou" tabulku ACP:

http://www.ok2ppp.estranky.cz/fotoalbum/acp_cuc/acp_cuc.-.html

 

73,

Mirek OK2CW


 

=


  Ahoj všem

Tentokrát jsem si závod užíval. Testoval jsem nový TCVR IC7600 a přitom zapomínal, že je vlastně nějaký závod. Musím upřímně říci, že doba klasických filtrů je skutečně otázkou minulostí. Jestliže v FT1000MKV jsem nikdy nepoužíval DSP (je to zhoršovač příjmu), pak zde je to úplná nádhera. Už v VHF contestu jsem byl s kvalitou tohoto TCVR nesmírně spokojen. Opravdu se zvyšujícím se výpočetním výkonem procesorů lze jasně říci, že DSP patří budoucnost. Nádherný poslech i těch nejslabších signálů, dokonalá funkce předdefinovaných filtrů, vynikající účinost NR a přehled po pásmu (spektroskop). Škoda jen, že operátor vždy potřebuje k efektivnímu užívání všech funkcí určitou akomodační dobu. Já si na rádio vždy zvykám tak tři měsíce. Výsledek tedy pod psa, ale nadšení z nového TCVR obrovské. FT1000MKV tedy odložena do kouta HI. Anyway, nechce to někdo za rozumnou cenu koupit? Je to plně ofiltrováno jak úzkými filtry CW, Tak SSB. Tedy těším se na příští závod, kde už zase budu v ovládání zběhlejší.
73
Milan OK1IFAhoj, posílám opravený deník, špatně jsem deklaroval svoji vlastní značku. Jinak mě ten nápad, neuveřejňovat průběžné pořadí, příliš dobrý nepřipadá. Já raději do středy počítám a dělám předběžné odhady umístění ve výsledkové listině a  v ACP. A také dnešní případ by se v průběžném pořadí projevil předpokládám posledním místem a asi bych přemýšlel, jestli jsem neudělal nějakou chybu v deníku. Když není průběžné pořadí, tak chybu v deníku v lepším případě objeví „hodný vyhodnocovatel“ a opraví ji nebo upozorní, v horším případě se neopraví a přijdu o body. Dnes se naštěstí probudily k životu poslední zbytky nervových buněk a vzpomněl jsem si. S tím ale do budoucna počítat také nemohu. Hi. No uvidíme, jak se to osvědčí.

73 a doufám za týden na slyšenou.

Jirka OK1DDQ

 

 
Zdravím závodníky,

dnes mi připadaly podmínky docela dobré, povedlo se i spojení s OM7CG. Děkuji za pěkný závod a budu se těšit opět v CUC173.

73 Láďa OK1LO/Q


  Hola hola hola.
Kdo to tady volá?
Prázdniny už skončily
a zas začíná škola.
Bylo v těch dnech teplo a hezky
někdy až příliš velký hic.
Že by zapařil ty vládní mozky
když zmatkují stále víc?
To v sousedním Kocourkově
bylo mírnější počasí.
Tak nezvedaj tam pořát daně
a policejních prezidentů
se výměny tam nenosí.
               ABU   Z.Děkuji všem za spojení a také veliká omluva za dnešní kolo. Tím myslím
moje působení. Bylo to strašné. Nevím proč, ale nedovolával jsem se,
dělal zmatky.
V jednom spojení jsem si nemohl vzpomenout na svojí volačku. Trapas. Asi
prodám radio a budu chodit na ryby.
Vy 72! Zdenek 1lz
Ahoj všichni,
dnes se mi vůbec nedařilo,hrubě jsem podcenil dobu restartu mého PC,čímž jsem přišel o 5 minut závodu.
To už se dohnat nedalo.Podmínky byly celkem obstojné,vadilo jen silné QSB a občas QRN.
Díky za fb závod a v příštím nsl. 72+PZ Láďa OK2BLD
=


QRN v přijatelné síle, signály docela slyšitelné.
Výsledek 26 qso (13+13) - můj lepší průměr.
Po CQ 8 qso, vyhledaných 18. Tentokrát značný nepoměr.
CQ vyvoláno 34x a asi mělo být vícekrát, jenže by se to do 30 minut spolu s hledáním nevešlo.

Co mi ale připadá divné je, že před CUCem se některé anonymní stanice ptají na RST a značku nedají. Než bych přemýšlel nad důvodem (oblbování?) tak to příště zapnu těsně před 1730 UTC a budu klidnější.

Jsem zvědavý na CUL a skimmer (posledně mi to asi sečetl za předchozí kola, ve kterých mne ignoroval), hi.

72 Jenda OK2BND/Q


Komentář do CUC 172:
Už bylo dost honění bodů a boje o umístění v CUC. Oprášil jsem TR4W a pustil jsem se s ním do boje o 2. ligu CUC. Šlo to s odřenými zády, ale ten adrenalin ! Než najdu patřičnou klávesu, na frekvenci už je jiná stanice a situace se opakuje. Proto mi prominou protistanice, že někdy moje reakce nebyla promptní. Nebylo to dáno malou rychlostí šíření elmag vln. Nicméně pár stanic se podařilo udělat. Je-li zlepšení reálné ukáže čas.
Jinak bych chtěl poděkovat za sebe stanicím OK1IF a OK1DDQ, že se podujaly pile-up stn v minulém kole CUC171. Myslím, že CUC je treninkový a experimentální contest Jary da Cimrmana a neměl by se zaměňovat se světovými soutěžemi i když mezi ně svým významem jistě patří. Dík patří pak hlavně i pořadatelům. Doufám, že zaslaný soubor logu v CBR formátu bude čitelný (v opačném případě se sestupem do druhé ligy se smířím).
72/PZ Jarda OK1MKX/QAhoj, posílám deník ze závodu. Dnes jsem se skutečně vyděsil. Když jsem zapnul rádio, tak po celém pásmu bylo rušení cca S9+10. Zmateně jsem běhal po baráku a vypínal, co se dal a pořád nic. Už jsem byl odhodlán vykuchnout rádio a podívat se kde upadla zem, když cca 5 minut před začátkem jsem objevil nabíječku baterek. Tolika štěstí jsem si snad ani nezasloužil, rušení kleslo na normál a mohl jsem se pustit do závodu. Dnes to bylo sice o něco lepší než minule ale stále je to slabé. Především 2. Etapa. Asi mě unavilo hledání zdroje rušení. Hi.

73, Jirka OK1DDQ
Ahoj přátelé,

dnes to šlo o trochu lépe. Ale do padesátky QSO je ještě daleko...
Dnes 44, dal jsem sice i nr 45, ale opět jsem jedno číslo přeskočil. Inu to je daň
za zápis tužka papír a někdy je myšlenka rychlejší než ruka, hi...
Vítám další stanice z OM, ale na OM7SR, jsem se nemohl dovolat i když jsem
ho slyšel výborně. Také OM7CG jsem volal, ale vždy byl někdo z OM silnější a
tak se to zatím nepodařilo, aby jsme udělali naše první QSO v CUC.
Jinak v dalších závodech máme již mnoho QSO.

Tak, když to vyjde, v příštím kole se opět NSL těší Honza, OK1MNV PZAhoj všem,
dne jsem byl pileup stanice. Slušné podmínky, QRN S3. Během závodu cca 2 min volné bez QSO a na začátku druhé etapy se na mně všichni vrhli, že jsem slyšel jen jeden tón. Volajícím doporučuji mírně se odladit vysílačem nad či pod volanou frekvenci, což výborně pomáhá pileupové stanici a lze se dovolat i s menší silou signálu přes ostatní stanice. Volal jsem i /Q a skoro všechny udělal.
Jel jsem na FT950 se 100 W do delta loopa, šířka filtru 300 Hz. Výborně jsem se pobavil, děkuji všem za pěkný závod.
Petr, OK2WA
PS: hodný vyhodnocovateli Zdenku, v neděli jsem to moje IT tady trochu pokrotil, dneska mi to jelo OK, tak doufám, že deník bude taky OK. Děkuji za pomoc, WADnes boli dobré cnds a bola slušná účast staníc.Dnes sa prihlásil do súťaže k CUC aj Vinco OM7AT, ktorý má záujem o niektorý budúci pile up. Včas oznámi termín.Temer sa mi po prvý krat podarilo urobiť vytúžených 50 QSO a zostal som tesne pod čiarou.Tesne pred koncom preteku začala plazma rušiť hlavne časť pásma okolo 3555-60 Khz.Tam som urobil len Luboša OKľYC , ktorý cez to QRM prerazil.
Všetkým 73 s Peter,OM3PAJak to říct? Jednoduše hezké povysílání namísto zpráv v TV. Děkuji. Jirka OK1DRX