Zdravím všechny příznivce CUCu,

Tentokrát šílené rušení po celém pásmu.

Tak v neděli na slyšenou.  

72! Vašek OK1DCS


Prvních patnáct minut vypadalo velice nadějně. Našel jsem i pajlapovku,udělal tři kvéčka. Dalších patnác minut mi to tak dobře nešlo  a tak jsem nakonec  udělal jen dvacet spojení. Jsem rád, že mě zavolala Nika KW a také Peter PA , který si minule stěžoval na místní rušení. Novou stanicí je pro mně OM5VS. Všem díky za spojení.
RIG : QRP TRX GM47-DZD , PA KSY34 , 1W out
ANT : LW 60m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD
Zdravím všechny účastníky

CUC180 byl posledním CUCem konaném v pondělí v roce 2012. Zatím to ještě není kritické a možná by to fungovalo ještě asi 3 týdny. Rozhodli jsme se však preventivně ve změně termínu na neděli od 16 SEC. Změna termínu určitě vyvolá zmenšenou účast. Bohužel však kritické kmitočty v době zimních měsíců jsou neúprosné. Dříve jsme mohli ještě měnit čas. Bohužel se vznikem MWC závodu to již nejde. Tentokrát nás zasáhla „méně hustá“ Es vrstva, která vyrobila zajímavé podmínky. Fungovalo to jak na krátké vzdálenosti, tak i na delší, kdy Elmag. Vlnění „prošlo přes Es vrstvu“. V zimních měsících si budeme muset zvykat i na jiné věci. Pásmo 80m není výhradním radioamatérským pásmem, ale je pásmem sdíleným. Profesionálové tedy při nízkých Fkr klidně se usadí na naše kmitočty a s výkony daleko vyššími jak 5W nám budou dělat QRM. Samozřejmě dnes stále více jsou používány rychlé Digi módy, při nestandardních šířkách (Shanonův teorém platí). Většina účastníků CUCu je dnes vybavena CW filtry 500 Hz a užšími. To nám trošku dělá zmatky, zvláště tehdy, pokud se někdo nedokáže přesně naladit. Závod CUC jsme časem dostali do oblasti rychlotelegrafního závodu a tak prostě není čas na zdržování. Většina účastníků je na vynikající operátorské úrovni a tak je někdy rozčiluje neopodstatněné opakování značek, které někdy je způsobené i špatně nastaveným závodním logem. Ale na druhou stranu závod by měl být závodem „trénovacím“, kdy musíme si každého nového účastníka vážit a ne ho hned napoprvé otrávit. Zrovna tak apeluji na začátečníky, aby se nebáli pile upu. Je to vynikající škola, kdy vlastně tento mód si můžete trénovat. Bohužel vítězství v závodech je vždy možné pouze v RUN módu. Tento závod (sprint) je tedy postaven opačně, kdy naopak přemíra RUNu vede k horšímu umístění. A tak přeji nám všem, abychom zvládali vyšší školu závodění i s ohledem na „méně“ zručné závodníky. Pokud však si neděláte ambice na „špičkový výkon“, klidně vynechte v prvopočátku mód vyhledávací a klidně znovu a znovu začněte na novém kmitočtu dávat výzvu. Možná tato taktika přinese VLP stanicím lepší výsledek. Nebojte se, opravdu se vás snažíme najít, ale pokud nebudete dávat výzvu, pak Vaše šance s VLP výkonem je dosti nízká. Nezapomeňte, že teoreticky Váš signál je o 10dB slabší, jak signál QRP stanic (i když to tak z měření na Skimmerech někdy  nevypadá. Z těchto důvodů i já osobně (po vzoru Luďka OK2ZC) se připravuji pár následujících závodů odjet s 500 mW výkonu.

CUC180.PNG
Ahoj všem,

dnes podmínky celkem slušné,jen tady jsem měl problém se špatným kontaktem

v ATU.Taky nevím proč se musí stanice se silným signálem montovat do právě probíhajícího spojení.

Myslím ,že není třeba vítězit za každou cenu,vždyť je to zábava - nejde o život.

Mějte se všichni krásně 72+ PZ ,PZ!  Láďa OK2BLDAhoj přátelé,

                 z dnešního kola jsem měl obavy, zda nebude velký přeslech a málo QSO.
Ale šlo to. Sice méně QSO než minule, dnes 44, ale dobrý. první etapa byla podstatně lepší.
Jenda OK2BND, jel pile up stanici s přehledem a dovolával jsem se na něj dobře. Horší to
bylo v jiných voláních, 4x jsem prohrál při volání stanice s /Q stanicemi...Leč, všechno je možné. 
Se změnou konání CUC, který nyní bude v neděli, budu mít občas problém se zúčastnit, ale 
uvidíme. 
Tak NSL tuto neděli, to bych měl být ještě QRV.
PZ a 72!  Honza, OK1MNV


Prvá etapa bola v pohode ,24 QSO , potom sa nepodarilo ani za 3 minuty urobiť prelomové QSO s OK1WWJ, asi nepochopil prečo po ňom požadujem nové QSO a aj v druhej etape mi dával rovnaké číslo QSO . Tak som to po troch minutách vzdal a asi mi to QSO neuznaju.Potom začali problémy s QRM.Mal som silné QRM a tiež QRN.Niektoré stanice som počul až v priebehu CUL, v konteste ani náznak . Aj druhé QSO  sa nepodarilo s mnohými stanicami.Uvidíme ,ako to bude v nedeľu , aká bude účasť.Neviem vopred povedať čo bude v nedeľu odpoludnia okrem CUC o16 SEČ.Snaha bude o plnú účasť  .... 

73 s de Peter,OM3PA


Dfm, že můj dnešní rozvážný pileup v CUCu uspokojil většinu těch, kteří mne našli, i když jsem schován nebyl. Původně jsem chtěl být v horním úseku závodního pásma, ale to jsem si  rozmyslil, protože hlavně mezi 3550-3555 kHz byl jakýsi "přelévací" šum.

 

Dnes jsem to zkusil potřetí a musím si pochválit, že se zmenšil počet těch, co neví, kdo má privilegium zůstávat stále na kmitočtu.

 

Není co dodat. Já jsem spokojen.

 

73 Jenda OK2BND


Hi, dnešní CUC byl ve znamení nelítostného boje a nedodržování pravidel sprint. Některé silnější stanice rušily již probíhající spojení(že by nová taktika?). Sorry. Silně byly slyšet stanice OM na antenu Zepp 2x20m/20m up.

ok1mkx
Ahoj, zdravím všechny. Tak jsem doufal, že sezónu zakončím nějakým excelentním výsledkem ale byl to spíše podprůměr. Nicméně ta Milanovo poznámka mě vyprovokovala, že se zúčastním i posezónního kola příští pondělí. Doufám, že tam bude dost sklerotiků aby to bylo důstojné zakončení sezóny Hi. Těch nedělních kol se asi budu zúčastňovat spíše sporadicky. Většinou někde cestuji.

73, Jirka OK1DDQ


Dobrý večer,

v příloze zasílám deník ze závodu CUC 180.   (OK1WWJ_CUC180.txt, ale je to vygenerované jako Cabrillo)

Děkuji za pěkná spojení a těším zase příště, tentokrát v neděli.


S pozdravem

Pavel Slavíček

mob.: 602 396 156

ok1wwj@volny.cz
   Martin nás letos překvapil
když s koněm svým si pospíšil.
Měl štěstí že při tom svém spěchu
svatozář svou neztratil.
Jen malé země naklonění
počasí radikálně změní.
Vidíme z toho velice
jak výhodná je pozice
kterou naše země má
po které slunce obíhá.
Také čas jsme zase posunuli
ať jsme chtěli či nechtěli.
Polínko dáme do kamen
ať dnes při CUCu nezmrznem.
                               ABU   Z.Ahoj,

spravil jsem si chuť po CQ WW SSB.

Chodilo to super, ale jen nad 3545, dole bylo děsné QRM.

Díky Luděk ZC/qTS-930SAT je v opravě, zapojil jsem FT-817. Docela jsem si to po
dlouhé době užil. Po pěti minutách závodu mi dopsala tužka a ani za
nic na světě jsem nemohl najít jinou funkční.

Petr OK2CQR
Tentokrát všechno špatně, zapnul jsem to ve 30.minutě, vyjel jsem bez počítače, pak jsem to tam dopisoval, pak mi dvakrát zamrznul (je mi ho líto a nechce se mi starouška vyhodit), nikam jsem se nemohl dovolat a pak byl konec závodu. Jdu si dát pivo. Jirka DRX
Ahoj,

tentokrát se u mne vyskytovalo po velké části pásma širokopásmové a digitální rušení, takže jsem zejména OM stanice velmi obtížně četl. Jedno QSO s OM... bude určitě chybné (Milan IF mě „vygumoval“, když jsem s ním dělal spojení).

S dáváním výzvy jsem taky moc nepochodil, tak snad to bude přespříště (příště nebudu účasten) lepší.

Milan OK1DMP
Ahoj,  

 

dnes jsem skvěle slyšel ale velmi špatně jsem se dovolával. Příště vyzkouším 5W kategorii abych to mohl porovnat.

 

Děkuji všem za pěkný závod,  

 

Petr, OK2WA. RIG FT817, 500 mW, ANT Delta loop 80m, TR4W log 
Pozdravení všem. Dík za spojení. Opět příště za dva body. Závod jsem musel předčasně ukončit. Odpolední pád sněhu ze střechy na žebříček způsobil nějaké skryté poškození. Na konci první etapy začalo zlobit PSV a nakonec tuner ani nedokázal doladit. K tomu ještě blbé prsty a hrozné klíčování. A aby toho bylo dost, tak do třetice. Na papíru s logem takový binec, že tak za čtvrtinu kodu neručím.

Všem 73! Zdenek 1lz