Komentáře CUC204


Zdravím CUCákov!

      Prečítal som si komentáre z minulého kola.Viacerí sa ospravedlnili že sa nemohli kola zúčastniť.Robím to teraz aj ja.

Zúčastnil som sa jednej milej oslavy v Ostrave,-pozvanie som nemohol odriecť,tak sa stalo že som kolo 204 musel vynechať.Ale sa už teším na kolo 205.

              Fero-om8ff.


Udělal jsem podle rady ok1atd úpravu mého delta loop a sice v tom, že jsem z napaječe vyjmul toroid, který sice nehřál ale signál mi vyskočil o cca 6 dB /moc zajímavý poznatek/. Na chatě jsem si připravil anténu LW 26 m, kterou jsem umístil do výše jen cca 1,5m takže až pojedu z chaty jsem zvědav na výsledek. Jinak rušení bylo celkem skromné, pracovalo se dobře. Ten muj skromnější výsledek je rukama..... uvidíme příště...... Jsem tu vlastně skoro nový a CUC do mne nějak zakořenil. 73 Milan OK1DMP


V tomto kole som testoval novú anténu. Je to asi 70 m dlhý drôt natiahnutý medzi panelákmi. Jeden koniec je vo výške 27 m, druhý asi 40 m. Ešte je predčasné robiť závery, ale bude to skôr na dx ako do lokálnych závodov. Doteraz som používal aj lw 27 m na streche 7-poschodového paneláku asi 4 m nad strechou a z klubu FD4 vo výške 15 m, sloper z 15 m s druhým koncom vo výške asi 3m a HF6V. Zatiaľ ani jedna z týchto antén nevyprodukovala dostatočne silný signál v oblasti odkiaľ v CUCe vysiela najviac staníc.

Mojo, OM6MW/OM3KZA


Zdravím všechny příznivce CUCu,

tentokrát na jihu špatné podmínky. Téměř žádné stanice /Q.

Na slyšenou v příštím CUCu se těší  Vašek OK1DCS


TCVR IC7600    100W

LW 42m

Nastaven filtr 700Hz, offset 460 Hz. V jednu chvíli jsem zapnul filtr 400 Hz. Nastaveno zpožďované AVC s nastavenou úrovní 50uV. TCVR zatlumen pomocí ATT o 12dB. Tempo cca 35WPM, snižované pro některé stanice až na 20WPM. Nemá cenu popisovat nějaké zkušenosti, je však nutné si uvědomit:

 Pokud volají stanice přesně QZF, stejně silné a skončí ve stejný okamžik, pak žádný “telegrafní bůh” to nepobere.

Pokud nás bylo 43, pak bylo možno “vyrobit” 86 spojení. Podařilo se 79. Se všemi 2x, pouze OM7CG zavolal jen jednou. Tedy celkem 3 stanice se neozvaly vůbec.

 

Milan OK1IF


Pořád to jaksi není ono. Chybí ten pocit pohody a uspokojení. 25 spojení není pro mne málo, ale to pachtění, abych je udělal !

První etapa lepší (14 qso), ve druhé jen 11. Tentokrát i méně qso na CQ : jen 9. A to jsem CQ dával 31x.
Jen dvě kvéčkové stanice, tři OM, zvýhodněná ani jedna. A zase ti nejsilnější nebrali. Tedy kromě pileupového Milana, ten zabral 2x.  Tak už aby se podmínky začaly zhoršovat až později - po CUCu a ne v jeho průběhu.

Zase příště nsl...

72 Jenda OK2BND

Aspoň jsem si udělal radost, že jsem si do M80 doplnil čítač, takže se mi lépe a zodpovědněji ladí. Zmatek v čárkách na stupnici odpadá. Většinou si každý dává stupnici na přední panel, já jsem to chtěl rychle zkusit a místo bylo vzadu (kdysi jsem plánoval, že tam dám transvertor), tak to mám jinak. Taky proč ne? Kryt tam není, takže při trošce snahy (tu mám) je tam vidět.


Ahoj,

bohužel zkoušky sboru,kde zpívám přesunuli na pondělky /do prázdnin/,což mi znemožňuje účast v cucu

a moc mě to mrzí.Píšu proto,aby jste si nemysleli,že jsem na tento nádherný závod zanevřel.

72 a brzy nsl Láďa OK2BLD
Přiběhl jsem 2 min před koncem tak posílám ze setrvačnosti a možná i s chybami a jsem zvědavý na skimer ...TX nastaven na QRP jako minule...jinak doladěná ant. ok2lf


Zdravím závodníky/ci,
pár minut před závodem jsem dostal ránu od antény, ale byl jsem dobře uzemněn, takže zařízení přežilo. Omlouvám se Jirkovi OK1ARN, na frekvenci byl zmatek (OK1TC) a tak jsem QSO nezapsal.Přimlouvám se aby nám slabším byla přiznána ještě větší bonifikace....Jinak jako vždy velká zábava. Díky všem. Jarda OK1MKX/Q


Dnes to šlo o trochu lépe než minule. První etapa tradičně lepší. Nevím ale proč?

24 QSO a ve druhé 23 QSO. Na pile up OK1IF jsem se dovolal snadno, to se mi

nestává v poslední době moc často nestává. Když jede normální závod, tak vždy

vezme nějakou /Q stanici raději než mne, hi.

Podařil se mi CW úspěch, se Zdenkem OK1LZ jsme udělali přelomové QSO.

V obou etapách se mi podařilo udělat OK1DIG/Q, jinak se mi dnes VLP stanice

moc nedařily.

Potěšily QSO v raketovém tempu, např. s OK2EA, OK2BFN, OK5MM, OK2ZC,

OM3PA atd. To je nádhera jak během několika sekund přibývají zápisy do LOG!

Nevím jak příští pondělí? Chystá se rekonstrukce střechy a je možné, že budu

muset sundat ANT...

Budu se snažit to nějak zaonačit, ale kdybych několik kol CUCu chyběl, není to

proto, že bych na tuto CW atrakci zanevřel!

 

PZ a 72!   Honza, OK1MNVAHOJ VŠEM,
DNES STRAŠNÉ RUŠENÍ PO CELÉM PÁSMU.
NA KOZÁKOVĚ VYBÍRAJÍ PARKOVNÉ 30 KČ.


73 LUBOŠ OK1FGD


Dnes hodinu po búrke boli celkom fajn cndx, plazmové QRM sa nekonalo.Sila signálov bola podpriemerná až na stanice OK1ARN a OM3IAG.Omlúvam sa stanici, ktorá mi dávala poradové číslo 31, bohužial som nepobral značku a QSO som nezalogoval.Naspodu bola stanica OM3IAG, na ktorého som si počkal.Pribudli nové stanice ako OM3KZA a OM3IAG.Zdenka OK1LZ vždy  niekto prevalcoval a tak som prišiel o preferenčný bod.Pile stanica pracovala ako vždy UFB.


73s , Peter,OM3PANež jsem se rozjel tak mi ostatní utekli, dnes mi ze začátku to nešlo. Asi jsme moc pracoval na zahradě. :0

 

OK2ZC & OK3C

LuděkDíky všem za závod. Dnes mi to moc nechodilo. Za celé kolo jsem slyšel 1 VLP stanici. Nedovolával jsem se a na výzvu prakticky nic. Potěšilo mne, že v obou kolech pileupová stanice a přelomové s Honzou OK1MNV.

Vy 72! Zdenek 1lz