Komentáře CUC220


Ahoj,
mraky vypadaly na dest a pred zavodem spadlo nekolik kapek tak jsme
udelali "pristresek" z toho co bylo po ruce. Zacatek zavodu byl hodne
vlazny, pak uz to slo. No opet jsem zvedav na vyhodnoceni, jestli v
errorlogu nebude nejake prekvapeni. Sumar k nalezeni jako obykle na
http://bxhome.org/cuc_rbn/cuc_220/ tentokrat i vcetne ionogramu. Par
fotek z akce zde http://flic.kr/s/aHsjHsgjyi
73,
Tomas, ok1rig / ok4bx

Díky dobrým podmínkám se mi podařilo udělat 18 spojení. Asi to pro některé protistanice nebylo jednoduché, protože jsem použil jinou anténu než obvyklou LW 60m. Do závodu jsem vlastně šel s tím , že se mi nepodaří udělat ani jedno spojení. Použil jsem tzv. Jakorybakov anténu. Je to v podstatě vertikál Rybakov bez ununu, dolaďovaný v patě ant. členem a tak podobnost je v tom, že se jedná o rybářský bič - teleskop, který se dá složit na délku asi 120 cm. Vertikální drát je dlouhý 9,30m a k tomu dvě protiváhy - směrem na západ 11,50m a na východ 9,70m. Délka neodpovídá výpočtům. Holt co mi přišlo do ruky. Anténářům by asi srdce krvácelo... 
V sobotu ve WAE Contestu jsem s touto ant s jednou protiváhou 9,70m dělal na dvacítce spojení s EF8U /18 04/ a RL9I /18 08 /. Nedovolal jsem se 4Z5TK a VK3TDX. Asi by to byla velká drzost s jedním wattem. Hi.
Anténu jsem postavil na dvorku. Oporou jí byly malé štafle. Prozíravě jsem si zařízení dal na stoleček pod střechu. V 1735 začalo pršet. Naštěstí asi tak pět minut. No a aby to bylo něco jako portejblový provoz, chybělo tomu napájení z akumulátoru.
Všem děkuji za spojení a hlavně za trpělivost s lovením mých teček a čárek.
RIG : GM47-DZD , 1W out
ANT : Jakorybakov
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD    

Ahoj

zkoušel jsem novou anténu. Dorazil jsem na kopec hodinu před závodem.
Pěšky, batoh na zádech a 10m stožárek pěkně v ruce.
Auto mám stále ještě v servisu a kolo je po sobotním
výletu po SOTách nepojízdné. Stihl jsem dnes jen koupit nový plášť.
Přesně v 18:45 začalo kapat, jako před 14 dny. Tentokrát jsem to nezabalil. Naštěstí to tentokrát rychle přešlo.
S přípravami jsem skončil přesně o půl osmé. Ovšem anténa nešla vůbec přizpůsobit.
Tak jsem ještě narychlo vyměnil balun 1:4 za 1:1. Zase nic. Co s tím?
Jedině zkusit výrazně jinou impedanci antény. Tak stožár dolů
a odpojit od žebříčku jedno rameno nové Zeppelinky. Nepomohlo.
Pak mi přišlo mi divné, že se odražená laděním LC vůbec nemění. Podezření padlo na kabel. Bingo!
Ovšem náhradní kabel jsem měl jen BNC-BNC a já potřeboval BNC-PL.
Dostal jsem nápad. Vyřadit PSV metr a anténu naladit aspoň podle 
PSV metru v TRXu. Povedlo se - jsem QRV, ovšem půl závodu je pryč a na pásmu je chvílemi S8 nějaké divné sršení a hodně ruší i hluk kombajnu na poli kousek ode mne. Vím, nejlepší jsou sluchátka, ovšem venku mám rád,
když slyším, co se děje i kolem mne.

Kdybych dnes zůstal doma a vysílal do 20m LW tak by asi výsledek byl lepší, hi. Podmínky asi byly dobré, povedly se asi i dvě /Q stanice.

73 a snad NSL příště

OK2BDF

Dneska velmi pěkné signály od /Q stanic (celekm jsem udelal 9). I signal od Zdenka OK1LZ/Q byl velmi slusny a citelny bez problemu v obouch etapach. Jinak u me nejsilnejsi dnes OK1AY. Pozdravuji Milana OK1IF na "cundr" do Novohradskych hor a diky za prelomove qso. Jirka OK1DDQ opet bezchybne a fb obslouzil pile-up - diky. Naslysenou opet az za 2tydny.
72 & PZ Radek, OK1FHI


Ahoj zdravím spolupachatele a děkuji všem za spojení. Dnes se tedy skutečně zadařilo. 75 QSO je asi můj osobní rekord. Jen mě tak napadlo. Bylo by to asi spousta SW práce ale bylo by příjemné, kdyby se kromě stávajících tabulek generovala i tabulka rekordů. Ale zase na druhou stranu, takhle je to lepší. Pokaždé, když udělám slušný výsledek si myslím, že je to osobní rekord a mám právo dožadovat se doma ceny pro vítěze. Když to bude na internetu, tak mě bude moci XYL kontrolovat a žádná cena se konat nebude Hi.

Dnes jsem se naladil trochu níž než je velitelský kmitočet protože na 3.542 MHz mám nějaké lokální rušení. Doufám, že nebyl problém mě najít. Myslím, že se to vyplatilo, protože jsem bral bez problémů i VLP stanice. Tedy pokud je někdo nevymazal svým signálem. Zdeňku OK1DZD, tobě se omlouvám. Měl jsem na frekvenci silné QRM od našeho jednoho spolubojovníka a když jsem ani po 2 minutách nebyl schopen pobrat NR, tak jsem to typnul. Bylo to těsně před koncem etapy a na spojení čekali ještě další.

73, Jirka OK1DDQ
Zdravím závodníky!

Dnes jsem si to užil. Dělal jsem jako VLP stejně spojení, jako bych jel s 5W. Jen si v jednom spojení nejsem jist přijatým kodem. Uvidíme. Pileup v obou etapách, to u mne nebává zvykem.

72! Zdenek 1lz


Ahoj,

dnes u mně byly skvělé podmínky, bez QRN. Dělal jsem docela dost /Q stanic, ostatní nebývale bouřili i S9+ na s-metru. Děkuji Peterovi OM3PA za přelomový valčíček, ostatním za pěkná QSO a svižný závod.

Příští dva CUCy jsem v TA, takže je nepojedu.

NSL příště,

Petr, OK2WA  RIG FT 817, 500mW, ANT Delta loop 80m, log TR4W


Ahoj,

Milane IF opět musím poukázat na ABU/KFK.

Prostě rozdávání bodů někomu jedno QSO někomu dvě QSO není správné a také zmatek na frekvenci kdy není poznat kdo je na frekvenci je velmi matoucí.

Tento styl provozu bych zakázal.

Jinak dnes mi to nešlo, pořádně jsem se nemohl dovolávat  ikdyž nebylo QRN a signály byly velmi silné.

OK2ZC
OK3C
Luděk
ok2zc.blogspot.com


Zdravím závodníky z penzionu "Pod vyhlídkou". Ether byl bez QRN a QRM. Škoda jen že pile-up Jirku DDQ se mi podařilo udělat až ve 46. minutě. Zařízení: SW80+ / 0,5W, h.m. ATU a mini-bug, ant LW 20m, 3-5m up. 
PZ/72 Jarda OK1MKX/Q

Ahoj!

Po delší dovolenkové pauze jsem dnes byl opět QRV v CUC 220.

Opět trochu zvláštní podmínky šíření. Z počátku jsem se špatně  

dovolával a tak jsem raději jen volal CQ.

Pak se to trochu rozjelo a nakonec to dalo 48 QSO a to stále jen

na silně prověšenou "pádlovku". To jsem byl rád!

Díky Jirkovi, OK1DDQ za FB pile up, dovolával jsem se snadno!

Pak najednou šly do velkých sil QRPP stanice, OK1FKD, OK2ABU,

OK1LZ a OK1MKX Jardu, ten se mi zdařil v obou etapách a asi

jsme prolomili smůlu. Se stávající pádlovkou jsme se v poslední

době neslyšeli dobře.

Díky také OK1FII/Q za přelomové QSO, to už se mi nepovedlo

ani nepamatuji! 

PZ, 72 a NSL v příštím kole!    Honza, OK1MNV


Musel som si zvykať na staré rádio TS870s , pri QRQ mi splýval priposluch, tak to niekedy vyzeralo ako QSD, sorry.Vdaka za prelomové QSO s OK2WA/q a za ďalšie QRPP stanice.Na pile up OK1DDQ som si ale musel počkať,než opadne ten nával volajúcich.Ak už nikto nevolal ,bolo to v pohode...

73s nsl a možná nshl v Holiciach

Peter,OM3PA


Zdravim z Novohradskych hor. Dnes jsem tesne pred zavodem natahl kus dratu ve vysce 3m. Pry to bylo i nekde slyset. Jinak tady trhal usi OK1arn, ok1ay, ok2pdt. Asi jsme na sebe meli natocene anteny HI. Zitra jedu dal na Vltavu a chceme se na skok stavit i u Vaska OK1DCS. Pristi tyden pujdeme s bagly ..tak zatim
Milan  OK1if

Dnes pěkné. Poslech klidný, signály silné, co více si přát.

Několikrát jsem brblal, že horních 10 kHz nebývá obsazeno. Tak jsem se tentokrát držet většinou nahoře, a jen občas jsem se podíval dolů. Především zkusit qso s pilepovým Jirkou, to se mi povedlo pokaždé na 1. zavolání, dík. Pak jsem poblíž jeho kmitočtu udělal několik spojení a vrátil se nahoru.

Kupodivu se mi dnes povedlo více spojení, než u mne bývá zvykem. Zkusím si to ještě několikrát a pak si z toho celý zmatený stejně neudělám žádný závěr. Ale jak říká sám velký Jára - není důležité vyhrát, ale pohrát. Což mi CUC splňuje a proto se na každé další kolo těším.

72 + PZ Jenda OK2BND/Q

Ahoj všem,

dnes fb podmínky,žádné QRN,bylo slyšet i slabé stanice.Jarda OK1MKX/Q mi unikl o vlásek.Milan OK1IF měl nezvykle slabý signál.

Že by zase ručník na anténě?Krásné léto přeje Láďa OK2BLD.