Komentáře CUC221


Zdravíme všechny věrné Cucáky,
bohužel přání pěkného počasí se na večer CUC221 nevyplnilo. Anténu LW 41m úspěšně prakem "zavěsil" do výšky cca 15m/3m Jirka OK1DDQ. Použití h.m.LC ATU vyladilo anténu na PSV 1:1. PWR metr na FT840(přivezl známý VLP Vladimír OK1FII/Q) a indikace na PSV metru potvrdily výkon vyzařovaný do eteru 100W. Před závodem začalo pršet a voda byla všude. Zá zády studená Teplá Vltava, nad hlavou protržená Lipenská přehrada. Pádlovali jsme (na pastičce) úsilovně. Papírový deník se rozmočil a kody už nebyly 100% čitelné a tak raději LOG neposíláme, abychom někoho nepoškodili). Byl to boj o přežití, ale pěkný a děkujeme všem za spojení.
73/PZ Jarda OK1MKX, Vláďa OK1FII ops OK1OMS
P.S. budeme analyzovat příčinu vrčivého tonu signálu.


Tímto kolem jsem se protrápil. Nechodilo to. Ani jsem neudělal pajlapovku i přez její velice poutavý a těžko přehlédnutelný tón. Všem děkuji za spojení. Naschle v Holičkách.
73!
Zdeněk OK1DZD


Ahoj,

u mě jsou v každém CUCu silní prakticky všichni.... no alespoň Vás dobře slyším HI.

Tentokrát bych opravdu rád připojil komentář, ale jednou jsem řekl, že to dělat nebudu a to platí!

Netušil jsem, jak může být CUCu fyzicky náročný. Bouřka byla tentokrát opravdu blízko. Každých pár minut jsem vyběhl z hamovny ze sklepa nahoru na balkon a kontroloval, zda ještě můžu pokračovat nebo ne.

Stálo mě to sice pár minut provozu, ale nemohl jsem si dovolit zničit zapůjčený Orion Ten-Tec II.

Jen jednu poznámku. Použití taktiky či způsobu provozu, který neodporuje podmínkám závodu, přece nelze zakázat. Podle mne je v tom navíc i jakési kouzlo, co kdo dokáže vymyslet. Ostatní potom jen mohou závidět, že je to nenapadlo dříve, nebo že to neumí použít :-)

SAKRA  berme CUC jako zábavu, dokažme určité věci brát s nadhledem, jinak nás to přestane bavit!

No a zase tak moc nás není...

72+PZ, Petr OK2PP


Ahoj závodníci, zdravím Vás.
Omlouvám se Juliusovi OM7CG zůstal jsem na kmitočtu - promiň. Byla tam taková zápletka, která mě spletla.

Ještě jednou zdravim všechny závodníky, Josef OK1BJH


Ahoj,


bouřka přišla právě v 1930 takže vše doma OFF a ze zásuvek.

Čili 0 QSO.


Ke komentáři Zdeňka ABU


Tu stanici jsme v CUCech volali několikrát i úspěšně, ale většinou také bezvýsledně. 

-jasně v pokud mě zavolá zároveň někdo s 5W tak tě přemaže, ale volej dál jsem rád za každé QSO


Protože teď chápeme, že tato stanice to auto za první místo skutečně potřebuje, budeme se příště více snažit. 

- toto konstatování není hezké, jsem na pásmech QRV 20 let nemám potřebu za každou cenu vyhrávat, to že střídám 5W a VLP je proto abych si to zpestřil a ztížil a ne abych za každou cenu v VLP pořád vyhrával


Nemyslíme si ovšem, že bychom páchali nějaký zločin, nebo dokonce nedodržovali povolovací podmínky. Ty nám nepředepisují koho máme volat, či s kým máme navázat spojení. 

- OK, ale nelíbí se mi, že někdy se mnou uděláš 2 QSO někdy jen jedno, asi to bude tím, že se neptám jako jiní borci po spojení s KFK se ptají ABU? a pak mají 2 QSO


.... OK1FLT, který zde bývá "jako mucha v plecháči" a o kterém víme, že má ze své 817 jen těch 5W, než ze spojení se stanicemi které ohýbají ručičku "S" metru a o kterých musíme předpokládat, že používají zázračné antény, které jsme my zatím neobjevili.
- no a je to tu zase, pokud jsi tuto část psal vážně tak je to pořád dokola ........kdo je slyšet je vždy podvodník........ach jo........to bych taky mohl psát proč u mě YL, BJH, IF, DOL, ARN, MNV (ten na jeho původní anténu) jsou vždy silní ? že by taky měli zázračných 5W ????

--
72, 73, 77 !

Luděk Odehnal


V komentářích CUCu 220, vyslovila jedna moravská stanice nesouhlas s provozem KFK a ABU. Opravdu voláme nejraději stanice u kterých máme zkušenost, že nás mohou uslyšet. Víme, že jsou stanice s předpokladem velmi dobrého vybavení, které nás nikdy neslyšely. A víme tedy, že volat je, je ztráta času. Slyšet stanici s výkonem 0,1W asi tak snadné není. A volat s tímto výkonem výzvu, tak to už vůbec ne. Přesto i tento výkon zaručuje umístění na prvním místě výsledkové listiny. Tedy ovšen jen z druhého konce. Tu stanici jsme v CUCech volali několikrát i úspěšně, ale většinou také bezvýsledně. Protože teď chápeme, že tato stanice to auto za první místo skutečně potřebuje, budeme se příště více snažit. Nemyslíme si ovšem, že bychom páchali nějaký zločin, nebo dokonce nedodržovali povolovací podmínky. Ty nám nepředepisují koho máme volat, či s kým máme navázat spojení. Zákaz je pouze pracovat s nepovolenými stanicemi, tedy unlys. A také KFK/p v závodech není povinné. A také by OK2KFK/Q/p nevypadalo pěkně. A tak máme větší uspokojení ze spojení třeba s OK1FLT, který zde bývá "jako mucha v plecháči" a o kterém víme, že má ze své 817 jen těch 5W, než ze spojení se stanicemi které ohýbají ručičku "S" metru a o kterých musíme předpokládat, že používají zázračné antény, které jsme my zatím neobjevili.
                                                 A tak vám přeji nejen zdraví, ale i ty zázračné antény.   
                                                                                                                                                 Z.


Ahoj závodníci,dnes tady v Ostravě bylo značné QRN,což značně omezovalo příjem.

Pile-up stn OK1OMS měla dost nabrumený signál /elektrocentrála?/.Někdy se mi zdálo,

že stanic OK1OMS  kolem kmitočtu 3 542 kHz bylo více.

Mějte se krásně v Holicích.72+PZ Láďa OK2BLD


škoda..... vypnuli mi síť a než jsem připojil aku..... zbývalo jen posledních 10 minut......(ok1dnm)

Ahoj zdravím, posílám deník. Dnes jsem měl údajně dovolenou. Dokonce jsem si vyhlédl větev statného dubu, které by jistě slušela anténa. Byl jsem ale odvolán a že jsem stihl CUC, mě připadá jako zázrak. Doufám, že ty peripetie, které jsem absolvoval za to stály.

Zdravím 73 Jirka OK1DDQ


Snad nejnižší počet QSO za celou éru CUCů. Podepsala se procházející bouřka. Např. s OK1FLT nás někdo „přecékvil“, asi nás neslyšel.

73 – OK2BWJ - Petr


Zdravím všechny.

Vůbec nebudu komentovat podmínky, dovolím si jen konstatovat, že zde u klíče dnes seděl o dvě třídy větší břídil než je normálem. Nemohl jsem se dovolat ani přes nasazení maximálního úsilí.

Nedělal jsem stanice, které dělám takřka vždy a bez problémů. Spojení málo a o chybovosti mám obavu.

Omlouvám se všem, se kterými jsem měl spojení. Tolik chyb a překlepů při klíčování jsem nedělal ani při první účasti v CUCu.

Vy 72! Zdenek 1lz


Dnes sa to QRN priblížilo k OM  a bolo poznať ,že sa podstatne zhoršil príjem.Cnds sa postupne na 80m zlepšujú a dúfam,že po prázdninách sa zlepší aj účasť.

Tešíme sa na stretnutie v Holiciach a fotografisti by si mali poznačiť a dopísať aj volacie značky.Pred dvomi rokmi sa to podarilo , treba to zopakovať , bude nás tam asi viac.

73s de Peter,OM3PA


Zdravím závodníky,


tento týden jsem konečně mohl nainstalovat novou Windomku (nový balun, nový drát CU-HD) - balun ve výšce 13m, ramena ve výši cca 3m nad zemí. V první polovině závodu jsem měl problém s dovoláváním i díky rušení. Doufám, že jsem správně pobral kód od OK2BND/Q. Druhá polovina byla již výrazně lepší. Díky pileup stanici za trpělivost, povedlo se spojení v obou etapách.

Příští CUC trávím na lodi v 9A, tím pádem se nedostanu ani na setkání CUCáků v Holicích. Proto všechny moc zdravím a těším se opět na spojení v září.


PZ 72 Láďa OK1LO/Q


Překvapivé. Šramot značný, ale signály docela silné a čitelné. Aspoň zpočátku. Ke konci jsem se už začal bát, blýskalo mi nedaleko a trvat CUC ještě chvíli déle, tak bych ho asi nedokončil. Sotva bylo 18:00 UTC tak musela anténa ze zařízení.
Jen 3 stanice se podařily  v obou etapách : OK2CW, OK2BLD a OM8ON.
Ani kvéčkové mi tu zrovna nebouraly, podařili se OK1LO/Q (a o správnosti obsahu se nebudu přít)  a OK1LZ/Q.
Pileupový OK1OMS měl nezaměnitelný vrčák, vyhledat šel snadno, ale než se qso podařilo, tak jsem vyslechl přehled snad všech zúčastněných značek. A to jen ve 2.etapě.
Moje předsevzetí, že budu většinou na horních 10 kHz, jsem dodržel jen tak tak. 10 minut nahoře, 5 minut dole. Dnešní CUC ale nebyl natolik typický, abych dělal závěry.

72 Jenda OK2BND/QTradiční konstatování, dnes to nechodilo...

Signály vesměs slabé, chvílemi se mi pásmo zdálo dokonce skoro prázdné.

z /Q stanic jsem dělal pouze tři (!!!) OK1LZ, OK1FKD a OK2BND.

QSO s Jendou OK2BND/Q bylo snad nějak mimosmyslové, hi. Na moje

ucho nebylo skoro nic slyšet, proto jsem razantně snížil sílu signálu v RST,

což jsem zatím snad nikdy neudělal, vždy to bylo jen 599, hi.

OK1OMS měli tak zvláštně široký tón netón, že jsem byl na rozpacích dát

598, ale lenost zvítězila. Cosi jim kmitalo a vrčelo zároveň.

Díky Jirkovi OK2NAJ za přelomové QSO, bylo to príma !

Zda budu v Holicích, dnes ještě nemohu potvrdit.

 

 PZ a 72!  Honza, OK1MNV Ahoj závodníci,
pile-up stanice se nedala přeslechnout, dovolal jsem se v obou etapách v pohodě.
Čekal jsem větší bouřkové rušení, procházely pěkně i /Q stanice.
Snažím se udržovat i "starou" ACP tabulku (posledních 16 kol).
viz: 
http://www.ok2ppp.estranky.cz/fotoalbum/acp_cuc/acp_cuc.-.html
Naslyšenou v CUC222.
Mirek OK2CW