CUC228 Vaše komentářeDnes som mal zase silné QRM od plazmy, filtre trochu pomohli ale slabšie stanice som bral len s odretýma ušami.Bola celkom dobrá účasť.
73 de Peter,OM3PA


Ahoj,
 
tak jsem rád, že CUC zůstal tak jak je.  Souhlasím s tím, že logy se budou zpracovávat tak jak dojdou a ostatními tvrzeními vyhodnocovatelů. Jsme dospělí lidé a za své chyby tak či tak v životě ručíme. Závod se jede taky na přesnost, tak co ?
 
Trochu mi dnes stávkoval log, po několika desítkách kol se bez jakékoliv příčiny rozhodl, že  nebude respektovat etapy. Takže  přelomová QSO jsem dělal s problematickým zadáváním značek a na konci závodu jsem se nechal tak unést, že mi museli připomínat, abych už skončil HI.
 
Děkuji všem za pěkný závod a vyhodnocovatelům za trpělivost.
 
73, Petr OK2WA. RIG FT 817, PWR 500 mW, ANT delta loop 86 m, log TR4W
 
 
Zdravím závodníky,

dnešní závod měl docela šmrnc, rušení sice nepříjemné, ale podařilo se spojení nejen s pile up stanicí v obou kolech na první zavolání, ale i s VLP stanicemi. Děkuji všem za pěkný závod a těším se opět v CUC229.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q
=


Dnes dobré conds, ale až tak moc QSO jsem neudělal.

QRPP stanice byly slyšet výborně!

Častokrát jsem s nimi prohrál volání. Ale /Q tahne víc, to je jasné.

Od rána jsem byl na služební cestě, na otočku do Ostravy a zpět.  

Přijel jsem až kolem 19-té hodiny, ještě jsem stihnul udělat několik

cvičných QSO. Signály přicházely v obrovských silách.

OK1JD jel pile up výtečně,velmi svižným tempem. Dovolal jsem se

na první zavolání v první etapě a na druhé v druhé etapě, tak to šlo.

Opět se mi podařilo přelomové QSO s Petrem, OK2PP.  Jen jsme

museli několik sekund počkat než padne 45-tá minuta, ale DCF-ky

nám šly stejně dobře, tak jsme společně odstartovali do druhé

etapy. Celkem 43 QSO (opět na pádlovku) což je běžný průměr,

co do počtu QSO.

Udělal jsem zřejmě první QSO v CUCu s OM4ANJ. Jáno jezdí

ostatní KV závody a snad se mu i CUC zalíbí!

Ještě několik řádek k CUM 04. Omlouvám svoji neúčast. Měl jsem

připravený kód 587. Ale nakonec jsem nevyjel. Při své cestě do OK

se zde zastavila Svaťa, OZ7YL. Je to také dobrá telegrafistka, snažil

jsem ji přemluvit, aby vyjela jako OK/OZ7YL, ale nechtěla.

I přes svůj věk řídila auto a měla již najeto na cestách 700 km, tak

jsme povídali i všem možném. A najednou koukám, že CUM 04 asi

pomalu končí.

Ale o CUCu ví. Jen z ostrova Bornholm se na 5W moc nedovolá a

pak je QRV převážně v pozdních nočních hodinách.

 

PZ a 72!  NSL příště!   Honza, OK1MNV

 


 

=

 

Ahoj, zdravím všechny.

Dnes deník raději ani neposílám. Natáhl jsem do logu špatné makro a kromě jiných chyb jsem občas jsem dával volačku bez /Q. Tuto chybu jsem nebyl schopen opravit, tak si zahraji 2. Ligu. Doufám že příště se již zařadím zase do první. Hi.

73, Jirka OK1DDQ

 


Ahoj všichni,
je radost jet závod ,když jsou dobré podmínky šíření,což bylo dnes.Po dlouhé době jsem 
udělal 40 spojení,z toho 6 QRPP stanic /2X Jenda OK2BND/Q/.Kéž by to vydrželo.
Naslyšenou příště ,72 + PZ Láďa OK2BLD
=


Dnes jsem jel z chaty. Podmínky celkém dobré, až na konec druhé etapy, kdy
jsem si nebyl ani jistý s kým dělám spojení...takže bude hodně chyb.
72! Jarda OK1MKX/Q


Podmínky ufb, a i když jsem v první etapě udělal víc qso, tak lépe bylo slyšet stanice a zvlášť /Q v té druhé.

Podařílo se mi 34 qso, po etapách 18 a 16. A v klidu. Jeden z dalších pohodových CUCů.

72 Jenda OK2BND/Q


Pozn.

CUM04 jsem nepochopitelně zvrzal tím, když jsem přehlédl, že místo anketního 387, je v odeslaném deníku 599. Asi je můj hlas započítán podle napsaného a ne vysílané skutečnosti. Ještě, že těch hlasů pro zachování stávajících pravidel je dostatek...

A to dost často píšu, že lidi nečtou. A pak si takhle naběhnu !

 

V sobotu jsem se zúčastnil EU Sprintu a člověk by plakal. Věřím, že mi to potvrdí i Jirka DDQ s Radkem FHI, se kterými jsem se tam potkal..  Závod se pořádá od r.1994. Po 10 letech trvání vystoupalo maximum CW spojení lehce přes 200. V r.2006 došlo k posunu doby závodu. Od té doby počet dosažitelných spojení klesl. A navíc se odmlčeli i tahouni a vzory - a ejhle. V sobotu to vypadalo, že vítěz dosáhne možná i na 100 spojení (za 4 hodinový závod).

Srovnání je docela jednoduché, 1 qso = 1 bod, proto jsem si udělal ihned představu o úpadku počtu závodníků.


Proti tomu je CUC zřejmě ve svém velmi plochém maximu. Stačí si uvědomit, že už proběhlo 228 kol a účastní se ho dost nadšenců. Srovnání s EU Sprintem, který za ty roky proběhl 78x (z toho 57x s mou účastí), ukazuje, že CUC je na tom líp. Mnohem líp.

PZ, Jenda BND
Prelomové spojenie som mal s OK5MM v 17:44:52 a 17:45:21 dúfam, že mi to program nevyhodnotí ako DUPEL. Ale nebudem sa hnevať ak to bude ako DUPEL. Dnes to bolo bez QRN. 73 Julo OM7CG
=

Jendo OK1JD TNX za perfektni PILEUP.
OK1FKD


Ahoj CUCáci,
každý pondělí večer si říkám, tak dneska naposled CUC. Ale další pondělí to samé. Takže zde pořád straším. CUC však nabývá větší tempo a to je
pro mě - "tužka, papír, ruka, klíč" bez PC už trochu náročné. Tak snad příště NSL.
                                     Zdenka OK5YL/2BBI


Bezva púodmínky.... škoda že prvních skoro10 min nešel proud.... ale šlo to. Příští 229 asi vynechám.... uvidíme. ... nevychází to časově..... napůl jsem se hlásil na pile up, takže tento týden raději NE není jisté, že pojedu
OK1DNM


Tak máme další kolo za sebou. Jen tak pro zajímavost jsem prošel doposud zaslané deníky (i když vyhodnocuje Luděk) a musím konstatovat, že odesílané vůbec nekontrolujete. Prosím OK2BDF aby poslal deník správný a ne ten z 30.9., současně prosím OK2WA, aby si opravil odesílaný kód, zůstalo mu tam omylem 487 z CUMu. Jinak tentokrát byla účast jak za starých dobrých časů (asi 50 stanic). Honza OK1JD nám vyrostl ve vynikajícího závodníka a jeho pile up provoz byl ukázkový. Současně si můžete všimnout, že jsem si vzal k srdci vlastní slova o tom, že každý z nás musí "přitáhnout" nového závodníka. Tentokrát se nám v závodě objevil můj brácha OK1USP. Toho já vždy dávám za vzor těm, kteří tvrdí, že CW se nedá naučit. Brácha je ročník 1947 a vloni na společné dovolené jsme do něho (s Vláďou OK1FII) začali hustit první písmenka. Dnes běžně jezdí tempem 14WPM (převědčete se o tom každý večer v 19.30 SELC na 3542 KHZ při skedech s ním a Jirkou OK1DDQ) a neustále se zlepšuje. Tentokrát si troufl i na CUC, sice zatím jen v kategorii "Jen cékvicí stanice". Je tomu z toho důvodu, že si tak může volit svoje tempo vysílání. Zatím si netroufá poslat deník (prý by nerad někoho poškodil), ale časem určitě vše přijde. Prosím o respektování zásady - jak rychle jedu já, takovou rychlostí mi odpovídej. Jinak hezké kolo v módu papír tužka (měl jsem totiž nastaven control na KX3 a nakonec jsem to jel na IC7600. Pokud bych to v boji přestavoval, ztratil bych cenné minutky. Zajímavé na tom však bylo to, že se mi to docela líbilo. HI
73
Milan
OK1IF

Můj minulý příspěvek do komentářů svoje místo v nich nenašel. V povídání Milana ÍF jen je uvedeno, že KaFKa a ABU budou nadále každý jen v jedné polovině CUCu. S tím bude souviset i snížení používaného výkonu.
       Výpočet, že by získání 8 bodů nějakou stanici vymrštilo na vlajkové místo, je jen teoretický. Pokud vím, žádné stn se to díky tomu nepodařilo. Nakonec můj signál skimmer ani nikdy neslyšel.
       Pokud by v tomto závodě došlo k povolenívýkonu 100W, KaFKa a ABU by uvolnili místo jiným závodníkům. A to i přes to, že dosavadní neúčast těchto stn by se lehce spočítala na prstech jedné ruky. Spíše bych zvažoval, jaký význam má předčíslí 599. V dnešní době snad jen nostalgický. Lépe by se na tom místě vyjímala jiná číselná, či písmenná kombinace. Ani přesun CUCu z pondělí na neděli mně nepotěší. Neděle je dnem rodinných setkání a výletů a mnohdy také jiných závodů.
                                                                   Zdraví vás    Z.

Opět hubený výsledek. Asi to příště bude chtít více píle. Hi. Všem děkuji ze spojení.
RIG : GM47-DZD 1W out
ANT :LW 60m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD
=