CUM04 - neb anketní taškařice je minulostí.
vyhodnocuje 1lz

Podmínky jsou ZDE
Pozor na předávaný kód, který bude atypický např. 378001 (tedy bez RST). Pokud neumíte zkrotit svůj log k této činnosti, raději použijte ruční zápis. Dále je pouze jedna půlhodinová etapa. Výkon není omezen a každá stanice s 500mW (poznáte podle /Q) je považována za pile up (nemusí se po spojení odlaďovat) - pozor tedy na to. Prosím nastudujte si to a hlavně vyzkoušejte.

Pro asi nejčastěji užívaný závodní log - TR4W napsal Radek OK1FHI návod:
Návod pro TR4WAhoj všem (komentář OK1IF)


Tak tento CUM se nám totálně nepovedl. Zkrátka dávat něco jiného než obligátních 599 asi nejde HI. Někdo vůbec nevěděl, že CUM je, někdo se teprve při závodu divil, co mu z toho počítače leze. Někdo sice soutěžní kód správně vysílal, ale neopravil Cabrilo. Tedy v podstatě poškodil všechny stanice s kterými měl spojení. Někteří sice na to vzápětí přišli a omluvili se, někteří však na to nepřišli ani do této chvíle. Co má chudák vyhodnocovatel zpracovávat do ankety, když někdo dával čísla taková, která v anketních otázkách nemají žádný smysl?
    Přesto kolo bylo velice zajímavé s jasným závěrem - nic neměňte. Ano nebudeme. Přišlo plno Vašich poznámek a nápadů, ale bohužel ani jediná nabídka pomoci. Pak Vaše názory jsou zajímavé, ale jako vyhodnocovatelé tvoříme závod a musíme se na něj dívat i z hlediska toho, abychom se nesedřeli HI. Tady bych chtěl poděkovat jak Zdeňkovi, tak Luďkovi za bezmeznou pomoc. Samozřejmě nesmíme stále zapomínat na "otce" vyhodnocovacího programu, kterým je Petr OK2CQR. Od prvotních ročníků odpadli někteří velice vlivní členové. Je to veliká škoda, zvláště z toho hlediska, že tito členové závod vedli tím nejrozumnějším směrem a to je k legraci. Nelze připomenout ani jejich sponzorování. Jak se ukázalo, veliká otevřenost a demokracie při úpravě podmínek asi nemá být. Proto si jako vyhodnocovatelé do budoucnosti vyhrazujeme právo na změnu podmínek. Víme, že riskujeme Vaše zanevření na tento závod, na druhou stranu se nám však otevírá možnost závod "tvarovat" do stavu, který ve svém konci bude podporovat CW a to hlavně v oblasti začínajících CW operátorů. To byl taky náš hlavní záměr při zakládání závodu. Ale nebojte, změny nepřijdou brzy a nepřijdou bez řádné konzultace s některými z Vás.
    V dalším jsem zatím smazal výsledky závodu. Objeví se tu zřejmě až po neděli a s největší pravděpodobností bez asi 4 až 5 stanic, které kvůli špatnému logu diskvalifikujeme. Ale toto vše provede až Zdeněk OK1LZ, který se vrátí na konci týdne z dovolené. V blízké budoucnosti nás čeká automatizovaný systém vyhodnocování a to ten, který je v KVPA. Zkrátka deníky budete posílat přímo na server a ten bude stanovovat pořadí bez našeho zásahu. Tím pádem už nikdo po Vás nebude opravovat chyby typu - špatný čas, špatně vysílaný kód, log z minulého závodu. Vaše nápady typu udělat závod QRS pro začátečníky a další nápady, se dají realizovat právě v atypických závodech typu CUM. Dokonce pomocí skimmeru můžeme toto kontrolovat. Znovu tedy opakuji, chcete-li něco takového, navrhněte podmínky. My Vám můžeme poslat vyhodnocovací program a celé to můžete zpracovat. Není to nic složitého.
Díky tedy za účast a příští pondělí (14.10.) se koná normální závod CUC. Snad ještě poznámku.


Komentář k opraveným výsledkům

Po vyhodnocení byl prvním signálem popel na hlavě Jendy OK2BND/Q. Dalším pak byl telefom od Milana OK1IF, který mne zastihl již v Praze a bez počítače a možnosti s vyhodnocením něco udělat. Domluvili jsme se tedy na tom, co Milan popisuje o kousek výše. Je to tak. V Praze jsem se setkal s Petrem OK2CQR a hovořili jsme o vyhodnocování v budoucnu. Program za nás udělá vše, aniž bychom deníky viděli. Najdeli jakoukoliv chybu (ne chybný kód), tj. špatný čas a podobně, deník odmítne a viník bude diskvalifikován.
No a nyní k tomu opravenému vyhodnocení. Po kontrole všech deníků jsem Vyřadil tři stanice, jejichž logy neodpovídali vysílanému. Porovnával jsem s deníky protistanic.  Hříšníci jsou OK2BND/Q, OK2BNF a OK2LF.  Jirka OK1DDQ/Q a několika spojení v deníku má odesílaný kod 599, ale protistanice jej tak v těchto spojeních skutečně takto přijaly a tak jsem deník ponechal.
V dalších denících byl kód, který neodpovídal zadání ankety, ale stanice jej pobírali tak, jak byl vysílán a tak jsem tyto deníky ponechal.
Pohled na výsledky nám nyní odhalil pořadí stanic v CUM04.
Kategorie QRP  
       1. místo - nikoliv Milan OK1IF, ale  - OK1DCS (2-4), OK2PYA (2-4), OK2ZC (2-4) - všichni mají stejně                                                                             bodů i CC
       2. místo - nikoliv OK1DCS, ale - OK2PP (13)
       3. místo - nikoliv OK2PYA, ale - OK1DZD (21)
Kategorie VLP
    I zde musím konstatovat, že OK2WA/Q má smůlu a vítězem v kategorii je OK1DDQ/Q (4)
Tyto čtyři stanice získají skutečně hodnotné ceny, možná i Diplomy.
Dále sděluji, že toto vyhodnocení je konečné. Pokud se vyskytnou reklamace, tak jedině u soudu EU ve Strasburgu. V našem mailu nebudou vyslyšeny.
Vy 72! Zdenek 1lz

Vyhodnocené deníky

Vaše komentáře

Záznamy našich signálů:

OK1IF_CUM04.wav

OK2BND_CUM04.mp3