Komentáře CUC246


Pozdravení všem.

Díky za spojení. Zase po čase malá změna. Chtěl jsem si zkusit, jak to půjde s 5W. Kupodivu to šlo. Na výsledku to vidět není, ale udělal jsem spojení po dlouhé době se Zdenou, Peterem OM3PA a dalšími OM. Dovolával jsem s tak, kam v minulých kolech ani náhodou.

Vy 72! Zdenek 1lz


Ahoj,

po pohodovém, kafíčkovém, OK QRP contestu, kde jsem užil i 17 WPM, jsem se zaradoval v CUCu, tady se jezdí výrazně svižněji.

Ionosférické podmínky, dobrá slyšitelnost a slušná práce na pásmu, spolu s dobrým CW, zdobí partu kolem CUCu.

Všiml jsem si i pro mně nových stanic, jmenovitě OK1OSA, OK2DM, OK2ER - vítáme ! Děkuji Jendovi 2DND za přelomové QSO, musel jsem počkat 20 sec na přehození deníku, čas mi jde hodně přesně podle ntp.

Děkuji všem za pěkná QSO a dobrou zábavu,

Petr, OK2WA

RIG FT817, 500mW,  ANT delta loop 86m,   log TR4W


Lepší se podmínky šíření. Signály jsou silnější. Jak se budeme blížit k rovnodennosti, bude to stále lepší a poněkud vymizí QRM od zahraničních stanic. Zajímavosti, dělal jsem 2QSO s OM7CG, díky Julo! Dovolal jsem se 1x na OM8ON a OM3PA. Jinak ať jsem volal kohokoliv jiného z OM, tak nic...

2x se mi podařilo udělat OK1FII/Q, díky Vláďo a 2x OK1LZ, který zde dnes burácel velikou silou a jak se říká, nešel neudělat. Také díky Zdeňku!

Potíž byla s hledáním OK2BNF. Díval jsem se na web CUCu asi v poledne, ale to tam nebyla žádná zpráva o tom, že by nejel. Tak jsem poslední

dvě minuty v první etapě vypustil a hledal jsem ho. No, nenašel... 

Chtěl jsem udělat po dlouhé době na pádlovku 40 QSO, no nevyšlo to, dnes 38.

Tak zase příště NSL !     PZ a 72!  Honza, OK1MNV 


Zdravím závodníky,


Po včerejším OK QRP závodě jsem byl asi lehce unaven, a tak jsem dnes nestihl začátek CUC a vletěl jsem do již rozjetého závodu, takže první spojení až ve 35 minutě. Rychlý pohled na webové stránky a konstatování, že tentokrát je to bez pile-up stanice. Místy marný boj se "silnějšími" stanicemi, které nezaregistrovali můj provoz na kmitočtu, to ale k závodu patří.  Povedlo se spojení s několika /Q stanicemi, a také s OK1FLT. Díky OK1JRU za přelomové spojení. Honzu OK1MNV jsem na pásmu jen tušil, spojení se nepovedlo.

Děkuji všem za pěkný závod a naslyšenou v CUC247.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


Ahoj kolegové!

Má předsevzetí byla velká, zkušenosti žádné a podle toho to také vypadalo. Omlouvám se stanicím, které

se se mnou zdržely, něco jsem špatně slyšel s úniky do nuly, něco jsem připravil sám a především jsem

zdržel OM3PA, kde jsem měl několik silných stanic a nějak jsem to nedokázal rozeznat a svým váháním a 

vylepšením "de ..." jsem pozval další ke spojení a tak jestli to vyjde, tak to vůbec není moje zásluha, ale Peterova

a nepochopím jak se mohl v mých zmatcích vyznat. Díky a ahoj Josef OK1USP


Ahoj zdravím

Začátek se vydařil ale potom se to zlomilo a nebyl jsem schopen se vůbec dovolat. A dílo zkázy dokončil Luděk OK2ZC. Před koncem závodu jsme třikrát oba volali stejnou stanici a Luděk vždy zvítězil. Gratuluji Luďku, máš skvělou anténu.

73, Jirka OK1DDQ


Zdravím a dodávám:

proč nejel OK1BNF chápu, ale proč jsem si neexistenci pile-up stn (pův.OK2BNF) neověřil těsně před závodem už nechápu. Proladil jsem spoustu minut, prověřujíc i signály S=3 a nižší, pro případ že by pile-up použil výkon VLP...kde nic tam nic a bylo to na nic. A teď vážně: Nebylo by nejlepší nahradit jednu pile-up stanici vyšším bodovým zvýhodněním Q stanic? V CUMu se to osvědčilo. Nicméně byla to opět zábava (hlavně pro ty kdo byli "on line") a za ní dík.

PZ/72 Jarda OK1MKX/Q


(Můj překlep. Byl to OK2BNF. Z.)


Podmínky docela dobré, 28 spojení, což je u mne dobré, jen pileup jsem dnes nezvládl, poprvé bych řekl - nenašel jsem OK2BNF. Ale není pokazždé posvícení...

Ještě plná hlava dojmů z OK QRP závodu, kde jsem se potkal s 23 hamy, kteří se účastní CUCů. Jinak řečeno - samí známí, hi.

72 Jenda OK2BND/Q


Ahoj všem,

dnes opět slušné podmínky,jen pile up stanici jsem nenašel.Nelíbí se mi jak

některé  stanice ,které dominují v žebříčku APC , se snaží urvat body za každou cenu.

Mějte se krásně,moc děkuji vyhodnocovatelům. Láďa OK2BLD


Ahoj,

tentokrát mi připadalo málo stanic a na výzvu nikdo nevolal.
Pileup stanici jsme museli odvolat až a poslední chvíli, SRI.

Je na zváženou jestli nezvolit strategii většího ohodnocení Q stanic, či jejich možnost jet na pileup jako v CUM. To bylo podle mne super.

Díky všem za pěknou zábavu.

72+73, Petr OK2PP


Asi to ze začátku chodilo dobře. Hromský signály. Ale to je vždy, pro můj jeden watt, katastrofa. Neberou mě a neberou. Už jsem to chtěl zabalit ale situaci v jednačtyřicáté minutě zachránil Zdeněk 1LZ. Podmínky šly dolů a tak se mi podařilo udělat patnáct spojení. Všem děkuji za spojení.
RIG : QRP TRX HM GM47-DZD , 1W out
ANT : LW 60m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD


Ahoj všem !
Že pile up stanice nebyla, nic hrozného se nepřihodilo. Vyhodnocovatel se rozhodl zcela správně.  Možná by vyhodnocovatelům ulehčilo jejich řeholi, kdyby, pokud se do určeného termínu  nikdo nepřihlásil, prostě pile up byla  pro tu etapu zrušena.
     Je tady postřeh Ládi OK2BLD, že některé stanice se snaží body pro sebe urvat za každou cenu. To není samo sebou, to je vypozorované z provozu.  Na druhou stranu, asi každému z nás se  v zaujetí  asi přihodilo vletět do nedokončeného spojení.  Pamatuju si, jak před časem Peter OM3PA, jako pile up stn se jasně a  oprávněně vyjádřil, že nebude reagovat na volání stanic, které se představují neúplnou volací značkou. Měl k tomu jasný důvod, pramenící ze smyslu pro spravedlnost. Je to vše asi hlavně o volbě každého účastníka, v čem vidí smysl své realizace a prezentace. Je to v tom, kam až jsme ochotni a schopni si sánout pro osobní zvýhodnění, když se naskytne. Můžeme udělat radost pomalejší stanici i sobě jednominutovým spojením a nebo, pokud jsme správně šikovní, za stejnou dobu stihnout 3 bleskové brilantní spojení, kde se nenajde ani jedna  tečka nebo čárka navíc. Prostě každý z nás si užívá CUC poněkud jinak,  všichni první být nemůžou, ale všichni se pravděpodobně o to budeme podle svých schopností a možností snažit.
     Z toho všeho mi vychází, že by ten překřikovací štréés se dal omezit, jak už tady zaznělo několik návrhů a líbilo se v CUMu, tak, že by Q stanice dostaly stejná pravidla jako pile up stanice. Tečka. O jednu tečku větší šance, že se to ujme. 73 - Petr OK2BTK.