Komentáře CUC247

Ahoj, zdravím spolubojovníky.

Dneska se mě zdály podmínky opět velice dobré. Především 1. Poločas. Signály silné a málo QRN. Ve druhém poločase to šlo znatelně dolů ale pořád dobré. Doufám, že to vydrží.

73, Jirka OK1DDQ


Začátek trošku lepší hlavně na poslech. I na počet spojení, ovšem méně výrazný - v 1. etapě 16 qso, ve druhé 15.

Po delší době i přelomová spojení - s Mirkem OK2CW.

Pouze 3 spojení se stanicemi /Q. Slyšeno bylo víc, ale úspěch nebyl.

Jinak klasika. A spokojenost.

72 Jenda OK2BND/Q

=


Zdravím HAMstvo,

zase mohu spustit stejnou písničku. Jelo se mi dobře, ale zmatky stále přetrvávají. Chtěl jsem zkusit též vletět do přechodu na příjmu, ale zase jsem zapomínal ovládat zatržítko a tak jsem chrlil data bez známky od koho jsou! Jen zkušenost ostatních mě zachraňovala ale stejně jsem přišel asi o dvě spojení, která tam nechávám, i když pro mě jsou neplatná. Díky všem !

Josef OK1USP , Kenwood TS440S, LW 42m blízko domu a země (větší parcelu a vyšší stromy nemám).

=


Ahoj všichni,

po dnešku jsem pochopil,proč Honza OK1MNV jezdí s papírovým deníkem.Těsně před závodem mi zatuhnul PC

a než se opět vzpamatoval uběhlo 5 minut závodu.Podmínky dnes byly fb.Pavle OK1KZ dík za přelomové QSO.

Těší mne,že se přidávají i další stanice.

Mějte se krásně ,díky vyhodnocovatelům a nsl příště.72 Láďa OK2BLD

=


Zdravím závodníky,

dnes to byl opět "boj". Trochu větší rušení a ze začátku i větší provoz rumunských stanic na pásmu Povedlo se spojení s pile-up stanicí v obou kolech, ale dnes jsem asi nebyl opravdu slyšet, protože dost často jsem byl "přemáznut" silnější stanicí bez ohledu na právě probíhající spojení.

Díky za pěkný závod a naslyšenou v CUC 248.

72 + PZ Láďa OK1LO/Q

=


Zdravím soutěžící CUC. I když trenink na PC mne odsunuje na poslední pozice(i), je to přece jen velký adrenalin a nevzdám to. Jirkovi OK1DDQ gratuluji ke skvělému výsledku a omlouvám se, že jsem mu se "small pistol" vyfouknul QSO. Pro protistanici je přece jen /Q o bod více než jen Q! Marně jsem několikrát volal Pepu OK1USP-byl jsem převálcován jinými vytrvalci. Pile-upový Petr jel výborně. Na slyšenou v dalším kole.

72/PZ Jarda OK1MKX/Q


Docela to šlo. Až na tři tupláky. Snad některý z nich bude platný. Z kvéčkovejch tentokrát pouze Jenda BND. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD 1W out

ANT : LW 60m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

=


Ahoj,

já to fakt nechápu. Nebylo mě tentokrát slyšet? Bylo málo stanic? Jel jsem pomalu, tak jste nechtěli čekat a raději se odladili? Nebo jsem jel rychle a někteří se báli zavolat? Nebo to někteří jezdí jen tak, bez snahy udělat co nejlepší výsledek? Nebo jaký je další důvod toho, proč mě spousta stanic při pilepu nezavolá vůbec nebo jen v jedné etapě? Jet na pileup a udělat jen 68 QSO je fakt strašný opruz. Opravdu by mne zajímal názor těch co mne nevolali? Jaký k tomu měli důvod??? Že by mě snad někdo nedokázal na pásmu najít? Vždyť stačí počkat na posledních 5 minut etapy, kdy prakticky nikdo nevolá a dovoláte se na brnknutí...

Asi mi bude nějakou dobu trvat než se k pileupu "ukecám" znovu. Mám opravdu dojem, že se začíná vytrácet smysl pileup stanice. Jednak to dělá zmatek v pravidlech pro stanice, které nejezdí pravidelně a rovněž je často problém ji vůbec obsadit. Asi by to chtělo nějaký nápad, jak pileup stanici zatraktivnit?

I tak díky všem za spojení. Třeba to tentokrát byla jen moje neschopnost udělat více QSO :-)

72+73, Petr OK2PP

=