Komentáře CUC267

Pozdravení všem.

Tak nás dnes potrápila bouřka. Uvidíme chybovost v reportech. Budu horší, než obvykle. Jen se dvěma stanicema se mi podařilo dělat QSO v obou etapách. Ale radost jsem měl za spojení s Milanem OK1F po hodně dlouhé době.

Vy 72! Zdenek 1lz

--

Hezký den.

Zdeněk Lenčuk


Dnes jsme si zcela v souladu s předpovědí "rosniček" užili QRN. A nechápu tu schopnost zákona schválnosti, že když je nejdůležitější zaslechnou správně poslední dva znaky v kódu, tak se zrovna v tom okamžiku ozve zapraskání a to přímo kolosální. V 1.etapě jsem se snad u každého druhého qso ptal : nr? Ale nebudu plakat, zažívali to určitě i ostatní.

Povedlo se mi 24qso, po etapách 12+12. Přitom docela úspěšné bylo i volání CQ - 26x voláno, bylo z toho 11 qso. Pak ještě dalších 13 vyhledaných.

Pileupovou stanice jsem v 1.etapě nepřesvědčil, asi jsem zanikl v praskotu a ostatních signálech. Ve druhé už jsem ji neslyšel.

A jedno musím přiznat. Kolikrát jsem brblal, že v horních 10 kHz je provoz CUCu jen krátce po začátku a někdy i před koncem, ale poslechl jsem si závěr MWC a nejvyšší používaný kmitočet byl asi 3547 kHz. Nevím, jak to vypadá v průběhu (obvykle se účastním kroužku QRP klubu), ale CUCáky musím více ocenit.

72 a dfm, že jsme si příděl QRN vybrali na dlouho dopředu.

Jenda OK2BND/Q

=


Kolo č.267. Co dodat, bouřka, bouřka... Útlum na větší vzdálenosti byl obrovský, Niku OM8KW, jsem jen tušil, ale QSO se snad povedlo.

Pileup jel Láďa OK1LO a výborně! Dovolal jsem se hned na první zavolání v obou etapách. Zdeně OK5YL, díky za bezvadné a rychlé přelomové QSO, paráda! Spoustu známých jsem opět vůbec neslyšel. Jen malá připomínka pro další kola, zkusme CUC ukončit přesně na čas. Ještě minutu a půl po konci se vesele závodilo. Asi bouřka zarušila i signály DCF...

PZ a 72! Honza OK1MNV


Zdravím závodníky,

dnes se u nás začalo schylovat k pořádné bouři po 17 UTC. Bouře propukla naplno cca deset minut před začátkem závodu. Docela jsem váhal, zda vůbec zapnu zařízení. První spojení jsem přes bouřkové QRM udělal s náčelníkem. Pak s větším či menším úspěchem jsem luštil další stanice. Bouře se postupně vzdalovala a zase vracela. Ke konci druhé etapy ale docela rychle začala sílit, a tak hned po ukončení spojení s Pepou 1USP jsem vypnul stanici a odpojil anténu. Pár vteřin nato to "schytal" sousedův barák - prostě klika. Na CUL jsem si už netroufl.

Celkem se povedlo udělat 6x VLP stanice (1FKD/Q a QMKX/Q dvakrát), dále se mi poprvé povedlo udělat spojení s Pepou 1USP v obou kolech; neslaběji jsem bral Láďu OK2BLD, ale snad jsem vše zapsal bez chyb. Z OM stanic jsem slyšel v první etapě jen Niku OM8KW, spojení se povedlo i ve druhé etapě, kde byla slyšet podstatně lépe, na konci závodu jsem zaslechl i další OM stanice, ale už se nedalo dělat spojení do závodu. Ve druhé etapě se povedlo i spojení s "maskovaným náčelníkem" pod značkou OK1KFQ/Q.

Závod jsem jel "tužka - papír" na ICOM IC-775DSP = 100W = WINDOM. Celkem v logu 49 QSO - po celou dobu závodu bouřka.

Díky všem co vydrželi tyto podmínky a nespálili si vstupní obvody :) za pěkný závod a ještě jednou se omlouvám těm, které jsem v tom rachotu nepobral.

Naslyšenou v CUC268.

PZ + 72 Láďa OK1LO


Dnešné kolo CUC som musel vynechať, prišla hrozna búrka už v polovici MWC Contestu a nemal som odvahu zariskovať odpálenie TRX-u.Búrka sa utíšila okolo 20,40 LČ ale stále prší aj teraz po 21 hodine, je stále silné QRN aj na 40m ale výraznejšie je to na 80m.

Všetkým posielam 73s/72 de Peter, OM3PA


Ahoj

tak jsem se dnes pokoušel jet CUC z Horské Kvildy na Šumavě - jsme tu na dovolené.

Zaskočilo mne však QRM z plasmové TV,která tu jede pořád a pak QRN z nedaleké bouřky,

Ant lw jen asi 3m nad zemí , FT 817 W.Kromě pile upového Ládi Ok1LO tady byl nejlíp slyšet

Robert OK2PYA.

Naslyšenou příště 72 + PZ Láďa OK2BLD/P

=


Zdravím všechny,

tento způsob léta a conds mi vyhovuje. Zatím co ostatní se prali s bouřkou, já jsem se přímému úderu blesku vyhnul. V první etapě jsem dokonce udělal 15 QSO, ale ve druhé klesl “rate” na pouhých 20 QSO/hod. I když jsem za nových podmínek (P=1W), “Cimrmanův” zeslabovač výkonově přetížil, při TA=32oC, to nebylo v hamshacku ani trochu znát. Příští CUC 268 chci absolvovat z Podkrkonoší...uvidím jak se podaří postavit anténu.

CUL es PZ/72 Jarda OK1MKX/Q


Není to pro mé staré uši

když blesky do antény buší.

Z. ABU


Pokuď bude volno na pileup 268 tak se hlásím.

Pod značkou OK1KEL

73 Luboš OK1FGD

=


Tak to tentokrát nedopadlo nejhůř. Sice trochu bouřilo a na pásmu to praskalo ale na couralku, už v osmi metrech, se mi podařilo udělat 22 spojení. Také můžu potěšit Láďu 1LO. VLP stanic udělal osm, né šest. Jeho ajkomík podvakráte zaregistroval i můj jeden wattík. Hi. Všem děkuji za spojení.

RIG : QRP TRX HM GM47-DZD , PA KSY34D ,1W out

ANT : 33m, 8m up

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

=


Ahoj všem!

Tak jsme s podmínkami zápasili všichni a tak není třeba zdůrazňovat, že jsem na tom byl podobně. Chyby dělám často, ale tentokrát to bude asi obzvláště četné. No nic, nechtěl jsem nikoho moc zdržovat, když to stejně bylo slabé a rozpraskané a tak jakmile jsem tušil konkrétní číslo tak jsem ho potvrzoval. Doufám, že to odnesu nanejvýš já, ale bylo to pro mne dost stresující a nemohl jsem vždy dlouho nějaké nové QSO udělat. Bída, ale i to patří k provozu, myslím. Díky všem a zejména 1LO, který mi dopřál i to druhé a závěrečné spojení. OK1USP Josef

=