Komentáře CUC285

Hezký pozdrav všem a dík za spojení. Dnes to ze začátku vypadalo na

osobák. Kdy ž jsem v 1742 udělal pileupovou stanici a bylo to mé 10

spojení, byl jsem spokojen. Ale chyba. Pak 6 minut ani ťuk. No a pileup

v druhé etapě jsem nechával na konec, že už bude volný, ale zase chyba.

za skoro 4 minuty jsem se dovolával marně. Ale potěšilo mne poslední

spojení s novým CUCmanem. Ráno jsem po dlouhé době hovořil s Pepíkem

OK1KA a přesvědčoval jej o kráse CUC. Noa jak mne potěšilo, že se

ozval. Věřím, že jej CUC chytil a stane se členem cucácké rodiny.

Vy 72! Zdenek 1lz

Zdeněk Lenčuk


Jsem nějaký pochroumaný a neměl jsem tedy kroužek .Já mám do 1900 děti a tak CUC nestihám ...ani z kroužku.Není kdy by děti hlídal HI.

73! F

OK2LF

=


Ahoj přátelé CW a vyhodnocovatelé,

tak dnes jsem přišel naprosto na poslední chvíli a zatímco jsem něco zajídal, druhou rukou jsem chystal setup pro CUC. Nevím, jak si s tím vyhodnocovateli poradíš, protože zatímco počítač jel VLP 1000mW , transceiver zůstal nastavený na QRP 5000mW. Přišel jsem na to ke po skončení závodu při chystání CUL. A protože se řeklo, že kdo bude přistižen, tomu bude...., prosím o shovívavost.

Postačí mně jen diskvalifikovat.

Jako kompenzaci za způsobené problémy ostatním stanicím nabízím dokončený text Deníku námořníka, tedy historii naší letošní radioamatérské plavby ve středomoří se speciální velkou anténou. Čtěte na http://ok2kos.wz.cz/soubory/PICS/Denik%20namornika/Denik%20namornika%202014.html

73 ES SRI , Petr, OK2WA. RIG FT817, QRO 5000mW, ANT Delta loop 86m, log TR4W.

PS: trochu se nedařilo kvůli zmatku na FQ spojení s 2BNF. Ostatní stanice neposlouchaly a volaly mně na jeho FQ přes jeho signál, ale nakonec jsem se prosadil.


Zdravím závodníky,

po menší "pracovní" přestávce jsem se dnes opět zůčastnil taškařice zvané "CUC". Docela se dařilo, spojení se Standou v roli pile-up stanicí se povedlo bez problémů v obou kolech. Děkuji i Láďovi OK2BLD za přelomové spojení.

Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v CUC 286.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

Zařízení:

K3 - 1W - Windom

=


Zdravím všechny,

kromě kolizní situace, kdy jsem po CQ odpovídal OK1KZ, ale nakonec ho

nestandardně převálcoval Vašek OK1DCS, podmínky dobré a bez PC 28 spojení

(snad).

Byl velký únik - některé stanice mizely a zase se objevily v plné síle.

72 Jarda OK1MKX/Q


CUC kolo nr. 285: Docela dobré podmínky šíření. QRPP byly slyšet velice dobře. Díky Standovi, OK2BNF, za pile up provoz. Dovolal jsem se velice dobře.V první etapě 20 QSO, ve druhé to samé. Tak průměrný výsledek. Myslel jsem si, že by to mohlo být lepší. Nepodařilo se mi přemluvit OK1MKL na zlomové QSO. První spojení jsme dodělali 5 sekund před koncem první etapy, čas to tedy byl přímo ideální! Vůbec jsem neslyšel jindy aktivní závodníky, např. OK2BTK, OK2BND/Q, OK2KFK a další. Prvně jsem dělal QSO s OK1KA, tak vítej v CUCu !!!

Po dlouhé době jsem dělal QSO s OK1LZ, vítej zpět Zdeňku! Celkově jsem byl potěšen docela rychlým tempem CW, to je príma!

Tak zase příště NSL, PZ a 72! Honza, OK1MNV

=


Zdravím cucOMS,

v první půli jsem se snažil odpovídat na výzvy a stále mám stejné problémy, ale občas mi, když už jsem se navázal, někdo to toho vletí a spojení se mi nedaří dokonat. Většinou (ale ne vždy) však to má důvod v mém opětovném uvedení mé značky a tak není divu, proto se chci omluvit stanicím, které jsem tím bez efektu zdržel (OK2BWJ, ...) To pak upravuji ve výpisu a dnes se mi podařilo při tom (abych nerušil tak vypínám PA) přepínání nechat asi na 5 minut PA vypnutý a místo abych to řešil, tak jsem nechápal proč se mi stanice neozývají (stačilo by koukat místo na monitor na ručky vysílače). Takže vidíte proč při mém zmatkaření zůstávám tříbodový. Jinak přeji ať nás koníček baví a ne rozčiluje !

TNX 73 Josef OK1USP

=


Před CUCem, začalo pršet a dost. Kupodivu ale spojení naskakovala pěkně za sebou a občas jsem se až divil, jak mi to jde.

Pilepovou stanici jsem zvládl udělat jen jednou a to v první etapě. Některé stanice jsem celou dobu neslyšel, až potom v CULu. Ten jsem se pokusil nahrát, ale zdá se mi, že je to zase přeřvané a přitom je ten záznam slabý.

Divil jsem se, když se mi najednou rozvrčely stanice OM3IAG a potom OK1MKX/Q. Nebylo to u nich a hned, jak jsem se popoladil kousek vedle, tak se to spravilo. Takže nedokonalý kontakt aripotu. SRI, omlouvám se vám, hlavně Jardovi, protože u slabšího signálu to dost znemožňovalo přijmout správně kód.

Jinak spokojenost, 72 Jenda OK2BND/Q

=


Ahoj všem,

dnes poněkud horší podmínky ,než minule,nějak málo QRPP stanic.Láďo OK1LO/Q díky za přelomové QSO.

Díky za pěkný závod a za vyhodnocení.

72 + PZ Láďa OK2BLD

=


Nic moc. Podmínky si zase trochu zaskotačily a tak jednu chvíli u mne byl Láďa 1LO/Q 559 a za pár minut za 599+. Osmnáct spojení by mohlo stačit na poslední místo už zase v kvéčkové kategorii. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD 980mW out

ANT : LW 33m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

PS. Deník zase zvlášť. Snad už dorazil na rjc.

=