Komentáře CUC306


Tak zase je pozdravení a výmluvy. No vzal jsem si na zahradě odpoledne velkou porci a musel jsem dodělat. Ruce bolí, ale vysílat bych snad zvládl. Ale nestihl jsem do zahájení připravit TRX. Tak příště.

Vy 72! Zdenek 1lz


Ahoj,

u mně dnes velmi slušné podmínky, signály slušné a bez rušení. Příležitostnou stanici mám 2x, DCS jel pěkně a svižně.

Závodníci, telegrafisté! Připomínám Vám HAM aktivitu k MS v hokeji. Jen stručně: ČRK připravil značky OL2015P a OL2015O, podmínky diplomu za aktivitu naleznete na http://www.crk.cz/CZ/MSHOKEJ  . Dále na portálu http://90.183.224.4:81/ najdete na kterém pásmu jsou stanice aktivní = barevný čtvereček u pásma a druhu provozu. Jel jsem včera OL2015O hodinku na 40m a hodinku na 80m a je to docela fičák.  Dnes budu po 22 hod našeho času napřed na 40m kolem 7.013 a od cca 23 na 80 kolem 3.513 m pod OL20150  ( Ostrava HI ), samozřejmě CW.

Pomozte nám překonat počtem spojení počet návštěvníků šampionátu ! 

Děkuji všem za pěkný závod.

Petr OK2WA. RIG FT817 1000mW ANT Delta loop 86m,  log TR4W


Tentokrát bez QRN, jaká to úleva pro uši. Zato signály byly podstatně slabší, než jsem zvyklý.
Výsledkem je 28 qso ve dvou etapách po 14 spojeních. Vyhledal jsem 16 stn, které se mnou udělaly qso, na CQ jich přišlo 12. Asi jsem méně cékvil, než posledně, sri.
V pileupu jsem dvakrát uspěl, Vašku dík !
Kvéčkových stanic málo, jenom 3 : 2WA/Q, 1MKX/Q a OK1DZD/Q.
Několik stanic jsem jenom slyšel, volal, ale nic z toho. Asi jsem byl slabší i já u nich.
Potěšilo qso s Milanem 2BYW.
Záznam CULu dělám víceméně ze zvyku, ještěže si aspoň trošku porovnám síly stanic ve srovnání s tím, jak je slyší Luboš 1FGD. Odjinud ne.
72 Jenda OK2BND/Q


CUC Nr 306: V první etapě osobní rekord 26 QSO, ve druhé podmínky spadly a už to nešlo, dnes celkem 46 QSO. OL750CB jel UFB a jeho signál se nedal přeslechnout. Dělal jsem jen minimum stanic /Q. Jen OK2WA/Q se mi podařil v obou etapách, díky!

Po jednom QSO s OK1FII/Q, OK1DZD/Q a OK1MKX/Q. Kam se poděli ostatní ??? Vrátil jsem se ke staré značce, nějak mi lépe sedne na elbug.

PZ, 72 a NSL příště!  Honza OK1MNV (OK5MN)


Ahoj všem,

chtěl bych upozornit, že se přestává dávat celá značka, což já řeším tak, že si nechám opakovat celou značku a tím se oba dva

vlastně zdržíme, místo toho aby si protistrana našetřila nějaké vteřiny.

Dále jsem si musel přečíst pravidla CUCu, jestli tam nejsou nějaké změny pro CUL. A nejsou. Některé stanice CULu jsou

nad 3545. Rozmezí je 3540-3544 KHz

Doufám, že se některýma CUCákama potkám na setkání na Kozákově

73! Luboš OK1FGD


Ahoj všichni,

dnes opět podmínky nevhodné pro "pádlovky" typu NVIS.Zkrátka kdo chce mít dobré výsledky,

musí mít kvalitní anténu.Jako třeba Zdenka OK5YL - Ostravě signál "jak dělo".

Díky za závod a vyhodnocení. 72+  PZ Láďa OK2BLD


Zdravím věchny závodnice a závodníky.
Podmínky u mne byly šílené. Jelkož na střechu ještě nevylezu, tak mi kluci natáhli Windom FD4. V mých podmínkách je to nejhorší anténa jakou jsem měl. Na 80 metrech nejde doladit, příjmá S9 rušení a vrčení. Nejlíp mi tady chodila W3DZZ, až mi to trochu půjde tak ji natáhnu zpět.
Opět nešvar - jsou stanice které vlítnou do rozdělaného spojení a vůbec je to nezajímá. Bohužel se mi několik spojení za těchto podmínek nepodařilo dokončit. Kultůra jak na "síbíčku". Všechny vás zdravím a děkuju za těch pár spojení.
Pepa OK1KA


Ahoj,

postřehl jsem, že některým vadí zkracování volacích znaků. Já taky nejsem jednoznačně pro. V podmínkách závodu jsem ovšem nikde nenašel, že je to zakázané. Mě zase naopak vadí, pokud se dávají během CUCu zbytečnosti jako jsou pozdravy, značky protistanice v momentě, kdy je již jasné komu odpovídám atd. Pokud má být CUC opravdu závodem, tak jde podle mne o to navázat spojení v co nejkratším čase a snažit se v rámci pravidel dosáhnou co nejlepšího výsledku. Což prakticky znamená i co nejvíce QSO. V tom alespoň já vidím tu zábavu, kterou nám má CUC přinášet. Pokud chceme dělat spojení, kde se dávají pokaždé obě značky pozdravíme se a třeba si i povídáme si, tak to bych prosím raději nechal na nějakou párty. Jinak podle mne CUC ztratí smysl v tom, že to má být nácvik telegrafního provozu s malým výkonem a stylem sprint. Což vše je SUPER, ale podle mne pouze v případě, pokud to má trochu šmrnc, HI.

Díky všem za QSO!

73, Petr OK2PPJako v létě na saních... Moc jsem se nechytal. Pajlapovka ani jednou. A tak největší radost jsem měl ze spojení s Julom 7CG. Byl u mne tak 549 ale i přez rušení od další stanice, to klaplo.
 Příště to snad bude lepší. Všem děkuji za spojení.
RIG : FT817ND , 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč

Zdeněk OK1DZD
________________________________________________________________________________

Zdravím všechny příznivce CUCu,

Děkuji vše za volání.  Měl jsem řadu prostojů, kdy nikdo nevolal. Dalo se udělat podstatně více QSO.

Tak jsem alespoň uspokojil toho, kdo měl zájem. Příští CUC pojedu ještě jednou, aby si mohlo co

nejvíce stanic udělat OL750CB. Jinak jsem byl dnes,pod stejnou značkou v A160 SSB

příští pondělí budu v A160 CW. Těším se na slyšenou. Vašek OK1DCS 72!


  Ahojte!

    Stále nemohu uvěřit, že na oko lepší anténa je horší a tak jsem oprášil mnou přeladěnou M160 na 3,5MHz, která poslouchá dobře a zdálo se mi, že při příjmu v ní méně prská. Samozřejmě Qčkový výkon a potvrzeně horší anténa vykonalo své. Navíc jsem se asi ani netrefoval do frekvence poslouchaných stanic a tak byly odezvy minimální. Jediný klad, že Vašek na pileupu nezklamal a v obou etapách mě vzal, i když až po těch silných. Teď jsem rozčarován, návrat na původní místo domu je už zamítnut a tak nevím co s tím, místo a vhodné stromy nejsou, stožáry ve městě také nemají naději, tak snad jen pokus s G5RV by mohl něco přinést. Uvidíme! Díky za spojení, moc jsem vás neslyšel SRI, 73, TNX. OK1USP, Josef


Hi OMs,

výborné a silné signály jako zvon, na chatě žádné QRM ani QRN(!) . Omlouvám se Peterovi OM3PA za poněkud zmateční přelomové spojení. Můj počítač vytrvale odmítal spojení zalogovat. Zřejmě šlo o  posun času “SLT” (The Sun Local Time) v Partizánském a ve Vestci. Budu muset přeprogramovat PC, aby logoval čas začátku spojení. Lubošovi OK1FLT děkuji za krásné a pěkně dlouhé spojení na závěr  druhé etapy – o jeho přízeň jsme se přetahovali s OK2CW (nebo OK2WA/Q?) několik minut. Na slyšenou v CUC 307!

Jarda OK1MKX/Q