Komentáře CUC307

Podmínky u mne až moc dobrý. Některé kvéčkové stanice vůbec nevypadaly na 1000mW. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD 980mW out

ANT : 33m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

=


Ahoj závodníci,

dnes to probíhalo za skoro stejných podmínek ,jako minule,jen pile -upovou stanici jsem nenašel.Jestli bude možnost,tak bych si vzal příště pile -up.

Díky za pěkný závod a vyhodnocení.

72 + PZ Láďa OK2BLD


Zdravím závodníky,

dnes jsem nenašel v první etapě pile-up stanici, ale spojení se povedlo ve druhé etapě.

Povedlo se také spojení s novými účastníky. Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v CUC308.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

KX3 - 1W - Windom

=


Děkuju za závod. Už jsem se smířil s tím, že zatím musím na 80m používat neladící anténu. Sice mám málo spojení, ale dnešek byl v pohodě

a to je důležité. Děláme to pro radost a kdo si hraje nezlobí.

Všem Vám přeji pohodu a děkuju za spojení.

73 Pepa OK1KA

=


Nazdar přátelé,

musím se Vám omluvit, že jsem s některými z Vás spojení neudělal, nebo Vás zdržoval. Vašek mi zavolal z nemocnice a přemluvil

mne, abych odjel za něho pile-up stanici OL750CB. Mám ale dost špatnou ant na 80m (2x zalomený dipol v 9ti metrech a konce

v úhlu dolů). Také bylo tady silné rušení, tak je možné, že jsem plno stanic neslyšel. Zkoušel jsem to i dole kolem 035, ale všude to bylo stejné.

Mějte se fajn...

73 Standa OK1HCD/OL750CB

=


V prvej etape som nenašiel Pile up stanicu a v druhej etape až na konci etapy .Už som si myslel ,že OL750CB dnes nechodí ...Tak som sa snažil nájsť QRPP stanice a tiež zvýhodnené.Podarilo sa 73S Peter,OM3PA


Ahoj,

zdravím náčelníka IF, který se dnes hecnul a jezdil > 35 WPM a stejně jsem se k němu nedovolal. Také zdravím OK6HUS, pokud je to nový účastník, tak super a vydrž. Co se týče komentáře Zdeňka 1LZ k dávání celých značek, souhlasím, nenapadá mně jak jinak by mněl závod vypadat. Vše ostatní je proti pravidlům a taky trochu hamspiritu. Nehledě na to že se dáváním jen sufixů zvyšuje chybovost, počty opakování a všeobecně se může závod změnit na trápení. Není nad pořádné, svižné spojenícko ťuk-ťuk a hotovo.

Podmínky jako obvykle v tuto dobu, na začátku problém se dovolat, v posledních minutách už signály šly i přes S9.

Děkuji všem za pěkný závod,

Petr OK2WA. RIG FT 817 1000mW, ANT Delta loop 86m, log TR4W.


Měl jsem včera dojem, že mám zalehlo v uších. Signály chabé. Spojení se mi nakonec přesto podařilo 29, což je o 1 víc než minule, hi.

Záznam CULu už asi přestanu dělat, je tam několik málo stanic a srovnání už ani není žádná novinka.

A zase se dotýkáme toho, co dávat a co ne při spojení. Naprostou pravdu má Petr 2PP, že v závodě je vše kromě předávaného kódu zbytečné. Především při použití malého výkonu, kdy jakýkoliv znak navíc spíše plete. Ale sám se musím pokárat, protože často ten pozdrav zcela automaticky taky dám. Ale nesnažím se tím zdržovat ty, kteří jedou na maximum.

Dávání značek při běžícím qso je taky trochu otázkou. Stejně při navazování qso. Pokud jsou skutečně jistí oba účastnící qso, není důvod značky stále dávat. A třeba stačí i sufix. Ale... Stane se, že dělám spojení, někdo zavolá a nerespektuje, že už děláme spojení a volá svou značku, čímž probíhající qso roztříští. Žádám-li o zopakování, dojde k chaosu. Jeden opakuje kód, druhý svou značku. Proto dám někdy jen značku protistanice a někdy i obě, to záleží na tom, jak "cítím" nutnost. Často se i přesto qso nedokončí.

A ještě k přístupu k CUCu. Už jsem jednou napsal, že je to ufb cvičení pro "závodníky mého typu". Tedy takových, co se tím baví a pokud se daří, tak jsou jen rádi a čelným místem taky nepohrdnou, hi. Zato se nehroutím, když se mi nedaří - ať tím, že nejsou dobré podmínky, nebo nejsem zrovna dobrý já.

Tak, jako každý muzikant trénuje své etudy tak, aby ovládání nástroje zvládl co nejlépe, cítím, že právě CUC je pro mne to pravé ořechové. Jinak vzpomínám, že pokud jsem vyjel po delší době nějaký závod, tak jsem ze začátku spíše trénoval než závodil a až po nějaké době jsem měl pocit, že svůj rig začínám skutečně ovládat. Což poslední dobou nebývá.

Dnes jsem se rozepsal více, než je u mne obvyklé, ale nechtěl jsem hned po CUCu, to by bylo více naplněno zbytečnými emocemi.

72 Jenda OK2BND/Q

=


CUC Nr 307: Nejdřív bych chtěl konstatovat, že mi bylo potěšením se na setkání na Kozákově setkat s celou řadou CUCáků!

OK1IF, OK1FGD, OK1FII, OK1USP a až z Brna přijel OK2BDF. Snad jsem na někoho nezapomněl...

Horší to bylo se závoděním. Přijel jsem ze služebky, dal si pivo a říkám si, že se na hodinu, co zbývala do začátku, podívám na TV.

No, probudil jsem se v 21:05 h.

Tak příště snad neusnu, hi a těším se NSL! Honza OK1MNV (OK5MN)

=


Ahoj závodníci,

téměř ideální podmínky pro QRP závod, minimum QRN.

OL750CB jsem naštěstí našel, skrýval se ve standartním QRM kolem 3550kHz.

Stále ještě udržuju starou ACP tabulku (posledních 16kol), preferující věrné účastníky.

http://www.ok2ppp.estranky.cz/fotoalbum/acp_cuc/acp_cuc.-.html

Naslyšenou v CUC 308,

Mirek OK2CW

=


Zdar přátelé,

opět na chatě signály UFB, žádné QRM, QRN – a zřejmě u většiny z vás obdobně. Marně jsem slídil po pile up stanici – nevěděl jsem že Vašek DCS nejede. Doufám že bude brzy zase OK! Stratil jsem cenné minuty – i když jsem hledal jeho burácející signál i na horní části pásma. Podařilo se ale udělat 6 Q stanic. 3x jsem taky volal OK1IF, ale jelikož jsem byl asi 50 Hz, pod jeho nosnou, tak mne správně ignoroval – Milan musí mít velmi úzký filtr (Hi!). Všem děkuji za pěkná spojení a těším se na další kolo.

PZ 72 Jarda OK1MKX/Q


Ahoj a díky za spojení, stále jsem ve fázi úplného rozčarování nad mými drátovými anténami. Už mám zahradu předrátovanou. Zlý jazykové tvrdí, že k nám už nemůže snad pršet. Budu muset nějakou sundat a zřejmě postavit G5RV, protože při našich skedech brácha OK1IF hlásí Jirkovi OK1DDQ 599 a já ho téměř neslyším pokud ponechá cucovských 5Watů. Antén už je tolik, že jiná možnost tažení se zalamováním už neexistuje. Původní řešení s o něco lepšími vlastnostmi je vázané na ložnici z níž jsem byl vykázán. Takže zatím budu bojovat o spodní příčky. Začal jsem však věřit, že se snad i tu morseovku naučím a tak jsem si pořídil z rozcapenosti i nový Kenwood TS590SG, tak snad to nejsou úplně vyhozené peníze (což se zřejmě neshoduje s názorem manželky, ale udolal jsem ji permanentním přebíráním důvodů pro a proti, až už to nedokázala poslouchat a dostal jsem příkaz k nákupu HI). Bude zajímavé jak to bude při porovnání strojů stvořených v rozpětí celých 30 let ! No iluze si nedělám, citlivosti se nebudou příliš lišit, snad jen ty filtrace a jiné digitalismy, ale zase o dost více ovládání, což bude chtít praxi. No bude to i úkol pro bráchu. Takže těšte se až to bude doma a s dipolem, snad už Vás budu lépe brát, neboť některé stanice a bráchovi majáky vůbec neslyším. SRI pro nadbytečný text ! 73 Josef OK1USP

=