Komentáře CUC317


Ahoj všem.

Tak jsem se docela těšil. Přehodil jsem jedno rameno rohovky na jiný stožárek a tak zvědavost.

Nakonec jsem ale málem po pěti minutách CUCzabalil. Když dáte výzvu a stanice zavolá a po jejím reportu začne volat jiná a již nedoděláte spojení na své frekvenci a stane se vám to třikrát za sebou, je to k naštvání. Ale pak jsem si řekl, že nejde o život a jel dál. No, ale byl jsem trochu rozhozen a hodně špatně klíčoval i poslouchal. Musel jsem si i značku nechat opakovat a ve svoji dělal překlepy. Omlouvám se všem. Ale na konci závodu jsme dělali spojení s Pepou OK1KA a nedodělali. Nějaký dobrák na kmitočtu začal ladit a dávat řadu vvvvv a vydržel minutu až téměř do konce závodu. Je to smůla, ale věřím, že to byl pseudoamater a rozhodně ne CUCák. Naše parta jistě ctí hamspirit a takto se nechová.

Nyslyšenou za týden.

72! Zdenek 1lz

_____________________________________________________________________________

Zdravím všechny, dnes signály na chatě silné a čisté bez rušení, což se projevilo i na rekordním počtu spojení. Signály vesměs subjektivně S=9. Snad i chybovost bude malá. - "Kedže by bylo viacej takýchto podmienok". 72/PZJ  Jarda OK1MKX/Q


Zdravím závodníky,
dnes slabší začátek, ale pak se to už rozjelo. Honzu jsem našel až po chvilce, ale spojení se povedlo v obou etapách. Petra OM3PA jsem udělal jen v první etapě jako jedinou OM stanici.Zdeněk DZD byl dnes také dobře slyšet a spojení se nám zdařilo bez problémů.
Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v CUC 318.
PZ 72 Láďa OK1LO/Q
K3 - 1W – Windom


Hezký večer z Červeného Kostelce.
Závod byl pěkný, svižný. Ještě dnes jsem trochu předělal umístění antény a slyšel jsem o něco lépe Q stanice. Dnešní lepší příjem může být  podmínkama. Bohužel se nám při spojení se Zděnkem OK1LZ nějaký dobrák posadil na frekvenci a začal ladit, klíčovat a dělat naschvál. Přeladil jsem se jinam a ignoroval jsem ho. Děkuju za pěkný závod a za spojení.

(OK1KA doplnil vyhodnocovatel)

Honzu som v prvej etape nenasiel,pendloval som po celom pasme.V druhej etape to bol signal dobry ale aj QRPP stanice boli na rovnakej sile.Podmienky sa s nami pohrali.Nebolo vobec QRN!


73s Peter,OM3PA


CUC 317: Opět zdravím všechny! Dnes jsem jel pile up, díky všem za zavolání! Moc spojení jsem neudělal, jen 59 a v posledních 4 minutách, 

už nezavoal vůbec nikdo... Je to stará nemoc CUCu. Proč tomu tak je, to řeším vždy, když jedu pile up stanici. Někdo zavolal jen jednou,

někdo vůbec. Proč ? Platil jsem za hodně bodů, byl jsem skoro na začátku soutěžního segmentu a jel jsem s 100W out. 

Je pravda, že ANT je v důsledku stavební činnosti v okolí asi o 2m níže, ale snad jsem byl slyšet dobře. ??? Z logiky věci, jsem si říkal, že

když budu na začátku soutěžního pásma přece si mne každý musí všimnout, ne ? No nebylo tomu tak, škoda.

Děkuji Karlovi OK1JRU za bezvadné přelomové QSO! Mohu říci, že kdo zavolal, udělal.

PZ, 72 a NSL příště!  Honza OK1MNV  (OK5MN)


Ahoj, 

dnes jsem kolo nestihl, takže jen prázdný deník....

Vracím se však k předchozímu kolu. Na lodi na moři u ostrova Elba, Itálie,  jsem měl slušnou výbavu a hodně jsem Vás taky při prolaďování slyšel ( OK1AY, OK1DCS, OK2PYA...). Pokusy dovolat se na OK1AY selhaly, ostatní stanice se ke mně mně nevolaly i když jsem dával výzvy, netuším proč.   Kromě Vítka OK5MM, který mně rutin ně udělal a jel dál... :-)  V MWC před Cucem jsem poslouchal spoustu stanic ve slušné síle S8 a více, hodnoceno podle s-metru. 

Celkově letos chodila slušně jednoskokově padesátka, užili jsme si pěkný provoz na 3,5 a 7 MHz, čtrnáctka nás taky nenechala zlenivět. I tak jsem se letos více věnoval potápění a zábavě více než minulý rok.

Pozdravy všem, 

A ještě fotka v příloze - zleva Jenda, OK2BJJ, Petr OK2WA, Michal ( do roka OK2 ... ), na stole IC746, ANT Delta loop vertikálně, GP ve výšce 26m pro 50 a 144 MHz.

73, Petr OK2WA

_____________________________________________________________________________

Docela pohodový CUC s neobvyklým výsledkem (pro mne) - 33 qso.
V horních 10 kHz se dala dělat qso tak prvních 5 minut, pak nastalo pusto pŕázdno. Ale to je poslední dobou obvyklé - bohužel.
Několik stanic se mi podařilo udělat v obou etapách, zdá se mi, že na ty ostatní mám buď smůlu, nebo se mnou  podmínky špásují.
Jenda MNV mne vzal 2x, stejně tak jako OK1FII/Q, 5YL, 2CW, 2PYA, 1BJH, 2NO a 1DZD/Q. S ostatními se mi dařilo vždy jen v jedné z etap.
Už aby ty horka přestaly, je takové sucho, že se mi i anténa odladila a psv, většinou blízké 1:1 začalo ukazovat téměř 1:2. Jak říkají někteří zkušené borci, na psv se nevysílá, hi.
72 Jenda OK2BND/Q


Ahoj kolegové,

      Konečně jsem na vylepšenou anténu G5RV slyšel o něco více stanic, i když výsledek nebyl nic moc. Přesto žiji nadějí, že se mohu zase častěji dostávat nad 20 QSO a možná někdy prolomím další metu. Jinak stále mám potíže s orientací v "chumlech", které se zejména v CUCu tvoří, ale to je asi ta správná škola, která nás může posunout dál.  Nová anténa, ne že by dávala silnější signály, ale tento dipól je méně citlivý na QRM, které mě stále týrá. I když jsem na cuc vypínal naší plasmu, tak stejně jsem měl rušení S8-S9. Nyní je určitě o dvě S nižší. Sice nemohu to doladit lépe jak 1,8, ale snad časem s pomocí analyzátoru se dobabrám ještě k lepšímu výsledku. Zatím se nálada trochu zlepšila neboť jinak jsem už chtěl s LW rezignovat.  Díky za QSO v závodě VY 73 ! TU OK1USP Josef


Dobrý. Jen doufám, že jsem při přepisování neudělal chybu a někomu nevylepšil značku... Všem děkuji za spojení.
RIG : FT817ND , 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD
PS. Jestli se nepletu tak anonym z Červeného Kostelce by mohl být Pepa 1KA. Komentáře Zdeňka 1LZ a jeho jsou si obsahově velmi nápadně podobné.  

(vyhodnocovatel: Ano je to komentář Pepíka OK1KA. Jsou si podobné, neb se nás týkaly obou.)


Zdravím všechny příznivce CUCu,

Děkuji všem za QSO. Dle pravidel má jet příště pile-up.

Pokud je někdo, kdo má o to velký zájem, tak mu to umožním.

Pokud ne, tak pojedu já. Hezké léto všem. Vašek OK1DCS 72!