Komentáře CUC325


Ahoj všem a dík za spojení. Dnes to chodilo unterhund (jak říkáme v Žacléři). S velikou námahou jsešm udělal 20 QSAO a to ještě díky OK1AY v 17:59,55. Ale asi mi spojení zapsané (ok2bnf) nebude patřit? Signály až na vyjímky velice slabé a nedovolával jsem se, vždy až druhý. Myslím, že z těch 20 bylo tak 16 na CQ. VLP stanice jsem prakticky žádné neslyšel.

Tak zase příští pondělí.

72! Zdenek 1lz


Ahoj,

díky všem za QSO a pěknou zábavu. Snad jsem Vám ji nezkazil trošku rychlejším klíčováním. Chtěl jsem si v CUCu vyzkoušet svižnější provoz. Původně jsem plánoval začít ještě trošku rychleji, ale dosti silné lokální rušení bylo proti. Nevím jestli se dovolali všichni kdo chtěli, ale nepřečetl jsem pouze stanici, která volala v poslední minutě. To bylo nad moje možnosti a nakonec vypršel čas. Takže se omlouvám SRI...

Rate byl v jednu chvíli kolem 280 a to je již fakt pěkný zážitek. Takže ještě jednou díky a přeji všem hodně zábavy v dalších CUCech.

Naši obětaví vyhodnocovatelé mi za tu taškařici snad taky nevyhubují :-)

No ještě díky těm, co se mi snažili uzmout kmitočet. Tím to bylo ještě zajímavější, Hi, Hi

73 + PZ, Petr OK2PP


Omlouvám se Petrovi ok2pp, zmáčknul jsem špatnou klávesu ( já hlupák starý, hlava děravá!)
Byl jsem roztržitý, na návštěvu přijela vnučka! (ok1msp)


Dnes nezvykle moc qso, hi. Etapy : 17+17.
Petr jel ufb, pokaždé to bylo ráz na ráz. Dík. Nevím sice, jestli jsem správně nastavil stejnou rychlost, ale snažil jsem se. Obyčejně máme na sebe smůlu, spojení zvládneme jen v jedné, častěji v 1.etapě. Podmínky nám to asi nedovolují.
Jen 2 kvéčkoví : LO/Q a FII/Q. Petr WA/Q byl několikrát zahlcený siláky, tak jsem se musel odladit a hledat dál, SRI. Milana DNM/Q jsem slyšel poprvé až v CULu. Jiné ne.
Taky jsem měl větší štěstí na OM : 2x 8ON, 1x 7CG, 8AQ a 4ANJ.  S Petrem 3PA jsem se nějak obcházeli, takže jsme skončili bez bodů...
I CUL byl tentokrát bohatší na stanice, ani se mi nezdálo nutné vyříznout dlouhou pauzu.
72 Jenda BND/Q


Zdravím závodníky,
dnes jsem se opět zapojil do závodu. Minulý týden jsem průběh závodu sledoval z prostoru ostrova Kaprije na anténu Rybakov.
Dnes se zdály podmínky docela dobré, povedlo se udělat spojení s pile-up stanici v obou etapách - díky. V první etapě se zadařilo i více spojení s VLP stanicemi, nezaslech jsem ale Zdeňka DZD.
Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v příštím kole.
PZ + 72 Láďa OK1LO/Q
K3 - 1W – Windom


CUC Nr. 325: Dnes to tedy opravdu nešlo ! Jak psal minule Robert, OK2PYA, lepší na tento závod rychle zapomenout a má pravdu. To jsem dnes prožíval také. První etapa 20 QSO, druhá jen 17. Nešlo nic, dovolávat se nešlo, na výzvu nepřišel skoro nikdo. Dlouhé minuty bez QSO.

Snad by si někteří opravdu znovu měli přečíst podmínky, že po QSO uvolním freq pro protistanici. To se nedařilo a pak v nastalém zmatku

nikdo nevěděl, kdo koho vlastně volá. Do takové situace jsem se dostal třikrát a ztráta narůstala. 

Obdobně opravdu nechápu, proč třeba bodově vzácná stanice po QSO, když už je frekvence její, se prostě půl minuty  neozve ? 

Díky Petrovi OK2PP, za FB provoz, škoda, že jsem nechytil QRQ úvody pileupu, byl jsem někde mimo, ale i tak, když už jel pomaleji, mělo to

švih a slyšel moje volání hned.

Také Láďa OK1LO/Q, nezklamal a jako s jediným QRPP, se mi podařil v obou etapách.

NSL příště, snad to půjde lépe a hlavně svižněji, se těší Honza OK1MNV a (OK5MN)  PZ a 72! 


Dobrý večer přeji všem cucákům.
Dnes byly některé signály hodně silné, ale v druhé polovině závodu jsem mel velké rušení a sršení. Ke všemu se mi zasekl počítač, takže jsem jel pastičkou než se mi ho podařilo rozběhnout. Omlouvám se za zkažená spojení. Děkuji za pěkný závod.
Pepa OK1KA


Ahoj,

 

ještě pár chvil před závodem jsem běhal v lese ( sport ! ) a od 18.30 CUC. Samé příjemné věci....

 K závodu - podmínky se mi zdály průměrné, závod se jel dobře. Na OK2PP jsem to zkusil 35 WPM a spojeníčko bylo jako lusk, hrk-hrk a bylo to tam.

Snad jen jednu poznámku k provozu: stanice, volající výzvy má právo vybrat si, s kým udělá spojení. Tak to prostě je. Příklad:

CQ CUC DE OK2WA

....skrumáž stanic zakončená něčím /Q

dávám: /Q

odpovědí jsou stanice bez Q, které přehluší kvéčkovou

nevzdávám to a dávám znovu /Q

opět odpověď stanic bez Q   .....

Ztratili jsme všichni kupu času a žádné spojení jsme neudělali. Ano, o nic nejde, ale pokud se máme zdokonalovat, poslech je na prvním místě.  Totéž platí pro odezvu OK1? ( a jdou OK2..) OM ( jdou OK jakékoliv... ). Jak to potom má fungovat v pileupu na DX ? Nekazme si našeho koníčka, je to škoda pro všechny.  

 Nechci jen poučovat a pokud máte někdo nějakou kritiku na můj provoz, sem s ní a klidně veřejně.

 Děkuji všem za pěkný a svižný závod.

 73, Petr OK2WA, RIG FT817 1000mW, ANT Delta loop 86m, log TR4V


6x jsem udělal qso a na mé volání nikdo.... 11x jsem volal a neuspěl, ale moc se mi styl závodu líbí...   chce to moc dlouho nevolat a raději někoho najít.... jinak tužka a papír 1w out LW32 m v 6m se stejnou protiváhou pod anténou..... a qth Zimoř NR Úštěk okr. Litoměřice. Takže NSL příště 73 Milan OK1DNM


Ahoj všem,

dnes bylo hodně qrn, ale vcelku dobře pronikaly i slabší signály qrpp stanic.

Hodně stanic,které tady měly pěkný signál mi uteklo/OK5YL,OK1MKX/Q,OK1UHQ,OK2WA/Q atd./

díky mému slabému signálku.Díky Petrovi OK2PP za fb přelomové qso.

Díky za pěkný závod  a za vyhodnocení.72 + PZ Láďa OK2BLD


Nazdar,

no to byl zmatek. Na obvyklé startovní frekvenci, kde s přáteli CUCu zahajujeme, kdosi tento náš nesportovní počin zjistil a frekvenci rušil – ano i toto patří k taktice boje a vůbec se nezlobím. “Neříkej co děláš, nevíš kdo tě poslouchá”, bylo na jakémsi plakátu. První půlka šla výborně, druhá méně. Při spojení s OK1FGD, mne zradil PC a musel jsem sáhnout po klíči – a záznam na papír je samozřejmě nečitelný. OK2PP jel pile up  excelentně. Běs a děs vždy uklidní spojení se Zdenou OK5YL i když v závěrečném druhém QSO byla na nás obou slyšet únava. Ale fakt byla to pěkná zábava, lepší než WAE.

72 Jarda OK1MKX/QPozdrav přátelům CUCu, napřed omluvu všem co se se mnou zapletli. Někdy si už říkám, jestli bych toho neměl nechat. Mé neustálé potíže s N1MM+ jsem tréningem 15min. před startem nejen neodstranil, ale ještě se mi problémy rozšířily. Snad bych to měl jen s tou tužkou lepší. Dnes kromě obligátního - nevím čím vyprovokovaného NumLock, kdy si až pozdě všimnu, že značka nemá číslo a Logger ji nechce akceptovat (to je to dlouhé mlčení, které se mnou zažíváte) + nechtěné odeslání do hotových QSO - ale bez dat (zase proluka odezvy), tak ještě přibyla neschopnost loggeru zapsat větší než jednomístné číslo spojení (vůbec netuším jak se to stalo). No a výsledek jste zažili sami ve spojeních se mnou-kombinoval jsem Logger s papírem! Probůch promiňte, já zasluhuji snad nucenou odstávku nebo lépe ránu z milosti. Nejhorší je že vůbec nevím jak na to. Asi budu muset použít starou versi N1MM, která mi nedělala takové problémy, brácha ji začal též používat neboť nová verse, přes proklamace funkce s W10 (na které přezbrojil) stále nefunguje.

A tak SRI 73 Josef  OK1USP (Jediná výhoda je, že budu zase žádaný 3-boďák ! HI)


Slabota. Značná úroveň bouřkového rušení a tak jsem málo slyšel a mizerně se dovolával. Jak pořádně neslyším Zdeňka ABU tak vím, že to bude špatný. Hi. Snad příště to bude lepší. Všem děkuji ta spojení.
RIG : FT817ND, 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD
PS. Delší dobu jsem byl bez počítače a tak jsem posílal jen deník a to jinou cestou.
       Dodatečně tak děkuji Zdence YL za dvě spojení a také Nice KW za trpělivost, kterou se mnou měla hned na začátku CUCu 324.


Ahojte,
tentokrát podmínky dobré, bez lokálního rušení jako posledně. Několikrát jsem se dostal do chumlu stanic, v jednom případě je to 50 na 50 že jsem měl QSO s tou správnou stanicí. Škoda, že nahoře pod 3560 je pusto a dole je tlačenice.
Pile-up CUC326 jak bylo avizováno pojedu.
73,
Mirek, OK2CW