Komentáře CUC326

Hezké pozdravení všem a dík za spojení. Dnes opět po dobrém začátku prachbídný konec. Nepovedla se ani dvacítka.Měl bych se omluvit několika stanicím, že jsem report potvrdil a až po pauze si vzpomněl, že mám dát také svůj. Ale velká omluva OK1LO/Q. Neuvdomil jsem si, že je to tvoje frekvence a volal jsem výzvu. Sri. No a nakonec ani těch 19 QSO nebude konečných. OK1FLT se mi ozval v první etapě dvakrát, no zapsal jsem, snad se alespoň jedno uchytne. To první možná nebylo moje.Tak naslyšenou zase v pondělí.

Vy 72! Zdenek 1lz


Ahoj,

díky všem za QSO a pěknou zábavu. Tentokrát velké rušení a ještě větší úniky.

Jen se omlouvám ostatním, ale pokud mne zavolá Zdenka OK5YL, tak hold dáma má přednost a ostatním musím dát košem :-)

73, Petr OK2PP

=


Myslím si ,že aj Pile Up stanica by mala dávať častejšie celú značku značku, musel som čakat 4 QSO , aby som sa dozvedel značku.Nebol som si aj tak istý QSO tak som si urobil duplu! Inak podmienky sa nám zlepšujú a dnes to bolo bez obvyklého QRM.

73 Peter,OM3PA


Dobrý večer.

Dnes to bylo jako přez Auroru. Vrčení a sršení 59+. Závod to byl pěkný, ale ještě teď mi vrčí v hlavě. Dekuju za pěkný závod.

73, Pepa OK1KA


Ahoj závodnící,

dík všem za zavolání, bohužel jsem vás všechny "neobloužil". Jednak byla chyba na mé straně - občas se zvýšil šum pozadí

a asi některé slabší stanice jsem prostě neslyšel; škoda je, že některé stanice zavolají jen v jedné etapě (OK1USP, MSP, 1FLT, 1KZ, 1FII/Q, 2ABU, 2VWB,...), přitom jsem měl hluchá místa až 2min.. OK2KG jsem slyšel že volá, jen nevydržel ve frontě.

Jednou mně někdo úmyslně rušil (spojení s OK2NAJ). Mám dojem, že poslení dobou slyším Honzu MNV slaběji.

Přišel jsem z práce utahaný, použil jsem snad povolený doping - hrnek kafe + štamprli; i tak jsem dělal standartní překlepy na klávesnici

- občasné pauzy v odpovědi na zavolání.

Celkový počet QSO: 67, z doho jeden dvoják; max rate: 240. Posledně jsem jako pile-up měl podstaně lepší výsledek.

73,

Mirek OK2CW

=


Hola, hola přátelé v CUCu,

dnes v Praze opět silné QRM. OK2CW jel perfektně – díky. A taky Zdenka 5YL byla silná jako se 100W (jako vždy). Jinak signály bídné. Přítel OK1KZ byl tak blízko silně “rušící” pile-up stn, že nevím zda jsem vzal dobře kod (a to nemám krystalku). Žádné Q stn – kromě FII/Q na skedu. Pepa OK1USP to rozjel až snad na 250 zn/min. a pak zmizel – škoda.

PZJ Jarda OK1MKX/Q


Ahoj závodníci,

opět se vyskytla geomagnetická bouře ,což se asi projevovalo značným qrm a qsb.

Na výzvu mne skoro nikdo nebral,hodně stanic mi opět uniklo díky mému slabému signálu.

Podařilo se qso jen se dvěma qrpp stanicemi.Asi poprvé se podařilo qso se Zdenkem OK1LZ

v obou etapách.Mějte se krásně . 72 + PZ Láďa OK2BLD

=


CUC Nr 326: Podmínky šíření opět prapodivné. Naštěstí se to příliš na počtu QSO neodrazilo, dnes 40. Kupodivu to šlo dobře na východ a tak jsem dělal v obou etapách Mirka, OM8ON, což se mi už dlouho nepodařilo. Mirek OK2CW, jel perfektně, díky!

Dnes jsem nezaznamenal téměř žádný provoz kolem 3558 kHz, kde bývá jindy dost živo, škoda. Kolem 3540 kHz, byl obvyklý shluk stanic.

Vůbec jsem se nedovolal na OK2PP, v druhé etapě ani na OK2PYA, "létalo mi to" někam jinam.

Příští kolo pile up vezmu, tak se těším, že každá stanice se mi ozve v obou etapách. To bych byl rád, ať se tam nenudím. Budu stále na jedné

freq, asi hned na začátku soutěžního pásma. Pojedu opět tužka/papír, jak také jinak. Počítač v ham shacku nemám.

PZ a 72! Honza Ok1MNV (OK5MN)


Zdravím závodníky,

dnešní začátek docela ušel, ale druhá etapa nic moc. V obou etapách se z VLP stanic povedlo spojení jen s OK1DNM/Q a OK1DZD/Q. Ve druhé etapě navíc pouze OK2BND/Q.

Díky za pěkný závod a těším se na spojení v CUC327.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

=


Podmínky dobré. Jen ten obvyklý únik z horních 10 kHz, kam se tlačí jiné stanice, nastává dřív, než je zvykem. Dosud tam bylo aspoň tu půlhodinku klidněji. A kupodivu jsem pak nejvíce spojení udělal mezi 3535 - 3542...

Pileupový Mirek mne vzal v obou etapách, ale skutečně mám dojem, že naše "březové antény" (*) buď trpí nedostatkem vláhy, nebo došlo k jiné změně.

Pozn. (*) oba máme jeden konec antény na bříze, tak to pro legraci takto označujeme, hi.

Budu muset asi přidat do programu trumpetu, abych poznal, že končí 1.etapa. Tentokrát jsem mohl udělat přelomová qso se Zdeňkem DZD/Q, ale já to nepostřehl a po CQ jsem udělal qso s Robertem PYA. Takže Zdeňku omlouvám se, jsem za tu trumpetu.

Ale co se dělo pak, to mě vykolejilo. Někdo mne volal, udával OK2BDF/Q a 599 010. Po mém dotazu

call? de OK2BND/Q, B N D / Q to zopakoval. A pak znovu. Mezitím někdo slyšel /Q a tak se tam ozvalo několik stanic a až jeden pohotový ham dal

ok2bnd/q de ok1dnm/q 599 019,

mých R 599 017

už byla rutina - a bylo vymalováno, hi. Jenom se ztratily 4 minuty.

Potíž je v tom, že pokud někdo zachytí značku nesprávně a stanice /Q nemá sílu k vysvětlení, tak to obvykle končívá "v kotrmelcích". Náprava nebývá snadná.

Ale nebylo jen vše k mrzutosti, takže se těším na příště.

72 Jenda BND/Q


Zdravím všechny Cucáci, byl to nejhorší závod od dob kdy jsem si s vámi začal. Každý kdo se mě snaží zavolat, to nebude mít se mnou jednoduchý. Jednak nepoužívám žádný program, pouze nabroušenou tužku a pak, nikdy jsem se za žádného telegrafistu nepovažoval. Omlouvám se Petrovi OM3PA, že jsem mu dal špatné číslo spojení. V příštím závodě s lepšími výsledky, bez chyb a QRN, to vám všem přeje Láďa 1uhq.


Tentokrát byl Zdeněk ABU v parádní síle a tak jsem si říkal, že to bude dobrý. Prvních patnáct minut paráda ale druhých, nic moc. Stanice se vytratily. Holt je to příroda a tak se nedá nic dělat. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD 980 mW out

ANT : LW 33m

ruční klíč

Vy 73!

Zdeněk OK1DZD

=


Zdravím soutěžící, musel bych se opakovat neboť je to u mě stále stejné. Pro veliké rezervy ani nemusím posuzovat podmínky (stanic mnohem více než spojení!). Díky za Vaše spojení 73, Josef OK1USP=