Komentáře CUC327

   Zdravím.
    V komentářích se objevila zmínka, že bývám jen v jednom kole. Ale je to trochu jinak. Moje uši už nemilují rušení které zde mám a proto jsem si stanovil následující. V MWC 20 spojení a v CUCu  10 spojení. Jak je z výsledků zřejmé, stačí tyto počty spojení na prvá místa. Každý se o tom může přesvědčit, musí ovšem počítat z druhého konce.
                                                                                    CUCu zdar a amatérům úspěch.     Z.


Ahoj,

dnes to celkem šlo. CUC 43 QSO a v MWC za 50 min 80 QSO. Že by to bylo tím burčákem co mi přinesl odpoledne hodný soused, Hi :-)


Díky všem za pěknou sváteční zábavu a krásné QSO!


73, Petr OK2PP


Ahoj všem a dík za závod.

Dnes svátečně a jako obvykle. První etapa dobré a druhá od deseti k pěti. Kdyby to někdy šlo celé jako prvních pět minut, byl bych king......

72! Zdenek 1lz


Dnešné kolo som odbehol z druhého QTH na vertikálnu anténu,Blízke stanice som sotva počul ale OK1FKD/Q a OK1MKX/Q burácali v nezvyklej sile. Podarilo sa QSO 2x s OK1LZ a to sa často nestáva.

Pozdravy z PAR

Peter ,OM3PA


CUL jsem nenahrával, jel se závod CAV

Luboš OK1FGD


Preji všem dobrý večer.
Výsledek nic moc. Měl jsem silné rušení. Pileupovou stanici jsem nenašel a v té skrumáži stanic ani moc nehledal. Děkuju za závod a za spojení.
73, Pepa OK1KA


Ahoj,

dnes jsem měl na závod jen chviličku a tak jsem odjel jen první etapu.  Abych to tedy ozvláštnil, ozval jsem se netypicky v kategorii 5W a použil FT950. Dával  jsem v rekreačním tempu a celkem to hodilo dvacet QSO. Podmínky dnes nic moc.

Děkuji všem za pěkný závod,

Petr OK2WA, RIG FT950, PWR 5W, ATT 12dB, 3kHz roofing filtr, 400 Hz CW DSP filtr, ANT delta loop 86m.


Zdravím účastníky,

dnes začátek dobrý, konec špatný – všechno dobré (JdC)....standardní počet spojení, lepší to už asi nebude. A pokud to nebude horší a díváme-li se na to pozitivně, lze to považovat i za úspěch. Jel se současně i jiný mezinárodní contest a tak jsem si udělal cvičně i v něm jedno nechtěné spojení... Honzu OK1MNV jsem udělal na první zavolání – jel na ne obvyklé frekvenci a bylo tam krásně volno – jel UFB. Pravidelná dávka adrenalinu a i endorfinu je žádoucí.

72/PZ Jarda OK1MKX/Q


Ahoj všem,

po probdělé polovině noci /zatmění měsíce/ to dnes bylo náročné.Včera jsem zkoušel  jet poprvé CQ WW DX RTTY

a proto jsem překonfiguroval PC - než jsem to dal  zase  zpět,utekl mi začátek závodu, čemuž odpovídá i výsledek.

Díky za fb závod a vyhodnocení .72 + PZ  Láďa OK2BLD


Zdravím závodníky,
dnes to docela šlo. Honza poslouchal velmi dobře, a tak se povedlo spojení s pile-up stanicí v obou kolech bez problémů. Povedlo se spojení i se Standou HCD, ale jen v jednom kole. Po delší době se mi povedlo spojení s OM stanicemi (nejen s Petrem PA, ale dnes i s Juldou 7CG, OM8ON a OM4ANJ).
Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v cuc328.
72 + PZ Láďa OK1LO/Q
K3 - 1W – Windom


Zdravim opet po 1 odmlce.

Dneska byly signaly u mne docela silne.

V prvni etape jsem bohuzel nenasel Honzu MNV.

Zato se mi podarila 2 QSO s OK1FLT, MKX/Q, FII/Q a 2BND/Q.

VY 72 Josef OK1FKD/Q


Dodatečně se přidávám k blahopřání Václavům. I já mám jednoho ze synů tohoto jména, hi.
Na setkání ve Frenštátě jsem se potkal s několika CUCmeny. Ani přeprchání nám nazkazilo náladu.
CUC327 mi docela vycházel, kdykoliv jsem volal sám a tentokrát mi to docela vycházelo. Ne vždy, ale...
Zvládl jsem 28 qso, po etapách 13+15.
Jenda MNV mne uslyšel v obou etapách, ale tam volalo vždy více stanic, tak jsem musel vyhmátnout vhodnou chvíli. Stalo se, téměř ihned to bylo ve 2.etapě. Dík.
V obou etapách jsem měl štěstí na 1FKD/Q a 1LO/Q. Jiné kvéčkové stanice jsem kupodivu nezaslechl.
Nevím, jestli jsem nezazmatkoval v 1.etapě při qso s Petrem 3PA a Pavlem 3IAG. Pokud ano, tak se omlouvám, můj tcvr má dost široký MF filtr a někdy už mé uši neoddělují více signálů. Abych měl výmluvu, říkám, že je to věkem.
Stejně jako Luboš jsem ani CUL nezkoušel, chvíli po CUCu jsem zkusil závod ČAV. Náhodou se termíny obou závodů následovaly a PC potřeboval oddech pro přeskočení cfg. Ale udělal jsem v hodinu trvajícím "závodě" jen 23 qso. A dokonce jsem slyšel někoho, jak dával číslo 29. Je poznat rozdíl v účasti a taky i úrovní. CUC u mne vítězí.
72 Jenda OK2BND/Q


Ahoj Všem,
byl to vydařený závod, pěkně to chodilo, dovolával jsem se na první zavolání, celkem 34 QSO.
Po závodě jsem zjistil, že jsem měl nastaven pwr 50 W, takže k mé lítosti, diskvalifikace.

  73!  Jirka OK2NAJ

________________________________________________________________________________

CUC Nr. 327: OK, ale nejdřív ještě několi slov k minulému kolu č 326. Dost nám tam "zamíchal " pořadím Luboš, OK1FLT. I když on sám měl všechny QSO OK a uznané, vysílal prokazatelně kódy s posunutým číslem a protistanicím se ve vyhodnocení ERROR LOGu  objevovaly nuly,

za neuznané QSO.

Malá ukázka: OK1FLT ve spojení s OK1AY, dal 013 (má být 012), s OK1MNV, dal 005 (má být 004) v dalším QSO s OK1MNV, dal 009 (má být

008). QSO s OK2BLD, dal 010 (má být 009), s OK2CW, dal 012 (má být 011). No, smůla, stalo se... 


 A v tomto kole, to šlo ze začátku dost divně. Moc jsem si jako PILEUP stanice nepřipadal. Nikdo nevolal a měl jsem  z toho divný pocit. Se stanicemi, které volaly, jsem měl co dělat, abych držel krok, hi a neměl nižší číslo. Pak se to rozjelo, ale celkem pouze 64 QSO a to se mi ozvaly

také stanice ze zahraničí, DL3OZ s celkem normálním číslem 020 a pak stanice z Holandska PA0MIR a PA1NL a dostal jsem podivná čtyřmístná čísla.

Měl jsem rovných 100W out a PSV 1:1, na PSV metru na plnou citlivost, se nevracelo nic. Měřák zpět se nehýbal ani o sílu ručky.

I na skimmrech to bylo znát, proti minulým kolům, se dB zvedly. A vítězil jsem (i když někdy jen těsně)  nad  stanicemi s 5W out a velice dobrými

ANT.

Ještě pro Mirka, OK2CW. Mirku s 5W jsem asi slabší. Kvůli rekonstrukci domku, kde jsem měl u sousedů uchycenou ANT, mám jeden konec

2xZepp, jen asi  3m nad zemí. Snad ji zase budu moci vrátit zpět, po rekonstrukci (???) a můj signál  s 5W, bude zase silnější.

Jirko, OK2NAJ, jsi férový člověk, když jsi přiznal vyšší výkon. Přitom na skimmerech, jsi se stanicemi s 5W out, prohrál. Holt 50W je na 5W málo. Proto Ti moc děkuji za opravdu šlechetné přiznání !!! 

Snad jsem ale vyprodukoval signál dostatečný. Tak zase musím napsat, že mne mrzí, že ne všichni zavolali... Byl jsem těsně pod 3550 kHz, tedy tam, kde se CUC moc neprovozuje a nikoho jsem asi tedy neomezoval. Frekvenci jsem neměnil, tak nevím. Když už jedu pile up a 2 minuty,

mezi 38. a 40. minutou, neudělám ani QSO, tak to je smutné !

V tu chvíli si říkám, že pileup, je vlastně za trest, když nikdo nevolá. Pak se zase udělají 4 QSO za minutu a je z toho radost. Tak nevím...  

Ale díky všem, kteří mne zavolali !!!

PZ a NSL příště!  Honza OK1MNV  (OK5MN)