Komentáře CUC328

Přátelé CUCáci, dnes alespoň pozdravím. Po celodenních povinnostech s nemocnou maminkou jsem dorazil domů v 19:46 a to už nemělo cenu ani radio zapínat. Nevím zda příští týden nebude stejné. Ale pokusím se stihnout.

Vy72! Zdenek 1lz


Ahoj,

tak jsem po minulém kole, kde jsem si udělal výlet do QRP kategorie, zpět ve své kategorii /Q. Dnešní kolo bylo velmi dravé s mnoha stanicemi opravdu závodícími. Na druhou stranu někteří stále neposlouchají - když jsem na hlášku CALL dostal několikrát po sobě TU, proč ? Cvičme, cvičme, stále je co !

Pileupový OK1AY poslouchal a dával skvěle, díky za body.

Děkuji všem za pěkný a dravý závod, vždy se na něj celý týden těším.

Petr, OK2WA. RIG FT817, 1W, ANT Delta loop 86m, log TR4W


Hi přátelé CUCu,

dnes vynikající signály na chatě. První polovina 17 QSO, druhá horší, ale stejně rekordní počet QSO. Omlouvám se OK2PP za zmatek při spojení - jednak PC odmítal poslušnost, jednak bylo velké QRM, ale nakonec se spojení podařilo-díky za trpělivost. Asi mi i ostatní potvrdí, že podmínky byly UFB.

PZ Jarda OK1MKX/Q

P.S. Na výstavce divadla JdC, jsem si přečetl, že autobustu JdC poničil kloboučník z Pojizeří (!!), když na ni tvaroval vyrobené hučky.

PZJ


Ahoj,

dnes mne to nějak nebavilo. Nevím čím to je, ale připadá mi, jako by úroveň CUCu minimálně stagnovala. Co se chvílemi na pásmu dělo, tak nad tím až zůstával rozum stát?? Doufám, že to tak nebude pokračovat? Jinak nevím, jestli na nějaký čas nezvážím svoji účast?

Já ostatní stále přemlouval ať vydrží nebo se do CUCu přidají, ale po dnešku jsem nějak na rozpacích co sám se sebou...

73 a snad příště nsl, Petr OK2PP

=


Hezký večer přeji všem závodnicím a závodníkům.

Dnes mi CUC nevyšel. S manželkou jsme koncertovali na křtu knížky básní. Koncert se vydařil, ale já jsem smutně koukal na hodinky.

Těším se na příští závod. Pepa OK1KA

=


CUC Nr 328: Zdravím všechny a díky za QSO! Celkem to dnes šlo dobře. I přes Trochu slabší začátek, první QSO se mi podařilo až ve druhé minutě závodu. Pak se to rozjelo lépe. Děkuji Jirkovi OK2NAJ za FB přelomové QSO! To už se mi hodně kol nepodařilo. Josef OK1AY, jel skvěle a QSO šlo na první volání, díky!

PZ, 72 a NSL příště! Honza OK1MNV (OK5MN)

=


Zdravím závodníky,

tak dnes podmínky v mém QTH nic moc. V první etapě pouze 6 a ve druhé 7 spojení. Na OM stanice jsem nedosáhl vůbec a na OK2 jen stěží. V signálech byly znát veliké úniky. Alespoň se ale povedlo spojení s Pepou v roli pile-up stanice. No, snad to příště půjde lépe.

Děkuji všem za spojení a těším se na spojení v CUC 329.

PZ + 72 Láďa OK1LO

=


Zdravím všechny příznivce CUCu,

Především velká omluva za zmatky na FRQ Josefa OK1AY, promiň Pepo. Příště mám jet Pileup, pokud má někdo zájem

zkusit si to, tak dávám tuto možnost. Pokud nikdo není, samozřejmě pojedu.

Přeji všem krásný podzim. Vašek OK1DCS 72!


Zdravím celou komunitu, tak jsem se už konečně trochu chytal. Brácha mi trochu pomohl s nastavením N1MM+ a tak teď už mohu dost často mačkat jen Enter a nemusím přemýšlet, které F-ko je na řadě. To mi významně pomohlo, ale stejně nevím proč se mi někdy zapíše jen jedna cifra v Nr. Možná, že to dělám sám, ale nejsem si vědom - buším nervozně do klávesnice a někdy se ani nedívám co skočilo do zápisu spojení a pak se nakonec divím. No, v závodě se bohužel chovám jinak jak při zkušebním provozu, takže to asi ještě nějaký čas budete pociťovat při QSO se mnou! Zvlášť, když přiletí něco jiného než očekávám-jsem často vyveden z racionality. Díky za trpělivost při mých potížích. 73 TNX OK1USP Josef

Kenwood TS590SG, dipol ala G5RV, N1MM+

=


Ahoj všeci,

tentokrát to bylo pro mně divoké. Pozdní příchod z práce, rychle nainstalovat deník N1MM+, předrátovat klíčování (nový počítač nemá LPT) na COM1,.... Nastavení N1MM+ jsem dělal finálně během závodu, z počátku jsem dával čísla spojení jednociferně atd. za což se omlouvám.

Dost mně to rozhodilo, bude asi i hodně chyb. Tož, co sa dá dělať, není každý den posvícení.

73,

Mirek OK2CW

=


Ahoj všem,

tentokrát z Vernířovic u Velkých Losin /Jeseníky/,kde jsme s manželkou na týdenním pobytu.

Natáhl jsem tu z terasy asi 45m tenkého drátu - napájen přes LC článek na konci.Jen asi 5m nad zemí.

Žádná sláva, jen 23 QSO s FT817 z terasy a značné zimy.Překvapil mne Jarda OK1MKX/Q,který tady

boural signálem 599.

Mějte se krásně 72 nsl z Ostravy.Láďa OK2BLD/P

=


První čtvrthodina dobrý, druhá horší a tak jsem na svém průměru. Pajlapovku jsem v druhé etapě nenašel a tak bodů moc nebude. Všem děkuji za spojení.

RIG : FT817ND 1W out

ANT : 33m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

=