Komentáře CUC347


Pozdravení všem!

Tak dnes opět černý pátek...vlastně pondělí. Když jsem se marně pokoušel téměř deset minut dovolat pileupovou stanici, jsem byl rozhodnut po těch deseti munutách vypnout a nechat jen první etapu. Ale těsně před naplněním jsem se dovolal a jel dál. Ale byla to bída. Nedovolával jsem se a na výzvu skoro nic. Stanice které slyšívám dobře dnes vůvec, nebo tenounké. Nakonec v poslední minutě dával výzvu OK6WY. Nejméně pětkrát jsem jej volal a sám a stejně jsem se nedovolal. Tak odřených 17 QSO, z toho jedno skoro jistě nebylo se mnou. Hi. No a moje klíčování ...darmo mluvit (že Honzo OK1mnv). Asi půjdu na zdravotní dovolenou.

Vy 72! a nyslyšenou zase v pondělí.

Zdenek 1lz


Ahoj,

dnes to šlo opět velmi pěkně.  Zřejmě jsou v čase CUCu již rozumné podmínky šíření.

Díky moc všem za QSO!

Příště bych měl jet jako pile up stanice. Tak doufám, že se na mne vrhnete a dáte mi řádně zabrat, HI...


73, Petr OK2PP


Dnes boli napriek silnému dáždu celkom dobré podmienky.

73 Peter,OM3PA


Dnes jsem spokojen. Asi proto, že jsem se nedostal do žádné zbytečné skrumáže.

Zkusil jsem udělat krátký záznam CULu. Tentokrát jsem nejdřív chvíli dával svou značku a pak jsem zaznamenal ty, které jsem slyšel. Tentokrát jich bylo ale méně, než posledně.

72 Jenda OK2BND/Q


Zdravím závodníky,


dnes dobré podmínky a svižný závod. Následující 3 závody jsem ve VK, opět se zapojím až v cuc 351.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


Zdravím všechny závodnice a závodníky. Přestože jsem měl hodně rušení a škvrčení, tak dnes  podmínky docela ušly. Slyšel jsem dobře slovenské stanice.
Děkuji za pěkný závod.
Pepa OK1KA


Ahoj všem

dnes nadprůměrné podmínky,ale průměrný výkon operátora.Dařilo se většinou jen na výzvu,

při volání jsem byl stále válcován silnějšími stanicemi.To už je úděl stanic s málo efektivními

anténami.Na slyšenou příště a díky za pěkný závod a vyhodnocení.72 + PZ

Láďa OK2BLD


Pěkný pozdrav všem, 

dnes jsem se nějak moc "zašmoulovával" do shluků stanic a tak při mé neobratnosti a asi i horší síle, jsem se většinou neprosazoval. Protože se stále ještě moc necítím na výzvování, tak to moc nedalo. Dvacítku jsem nepokořil, ale čtyři /q a obě pileupovky mám, tak to není tak zlé. Ale neslyšel jsem nikoho s nižším Nr., tak to bude zase nejnižší patro. Už, abych nějak vylepšil své antény, jinak to bude stále takové neprosadivé. Díky všem stanicím co mi odpověděly. Dny se nám prodlužují, tak by už podmínky nemusely být k zoufání. TNX 73 OK1USP Josef.


Hi,

dnes místy ZOO, ale jinak UFB. Omlouvám se Petrovi OM3PA, že jsem nereagoval  zřejmě na jeho pokus o  přelomové spojení, ale počítač trval na “DUPE”. Ale možná bylo vše jinak......Milan IF konkuroval silou OK1AY....V QRPP revíru řádila liška (OK2PP) jako vzteklá (Veselý obličej). Díky OK1AY za vzorný provoz v pile-upu. Co takhle, zkusit někdy nestandardní Cimrmanův split provoz ?

72 es PZJ OK1MKX/Q


Děkuji všem za pěkná spojení, signály zde byly dnes velice pěkné.  Použité zařízení FT-2000, 5W a ant. INV V. VY 73 Martin, OK1UBA.


CUC Nr 347: Čtu komentáře a můj by byl tak od každého něco, hi. Conds dobré, ale fakt špatně jsem se dovolával, volání jsem prohrával
i proti QRPP stanicím. Skrumáží jsem zaregistroval až moc a i jsem se do nich zamotával. Pepa OK1AY jel vynikající pile up!
Zdenku,OK1LZ, ten Tvůj překlep mi nevadil, fakt, horší je, že některé stanice neposlouchají, co se na frekvenci děje a klidně jedou dál
i když tam prokazatelně a právoplatně zůstane stanice z předchozího QSO. Jsou někteří "dravci", kteří volají QRPP stanici po QSO
i když ona by se měla správně odladit a nechat frekvenci protistanici. Touha po bodech je ale silná...
Na druhé straně zase stanice, která zůstává na frekvenci po QSO je několik dlouhých okamžiků ticho, než aby se hned ozvala značka,
jako výzva k dalšímu QSO. No, snad se to někdy všechno napraví a pak bude opravdová lahůdka zajet si CUC, těším se na to !
Já jsem se nedovolával ani na "tutovky" např. OK2BDF, OM3PA se mi podařil až v posledních sekundách druhého kola. Prostě mi to
nešlo a až na poslední chvíli jsem to doslova dodřel na 38 QSO. No, snad bude zase někdy lépe.
Láďovi OK1LO, přeji šťastný let do VK a hlavně šťastný návrat do OK!
PZ a 72!  Honza OK1MNV


Chodilo to parádně ale né pro mne. V chumlech s jedním wattem nemám šanci. A probudit zájem u pajlapovky se mi, v první čtvrthodině, také nepodařilo. Pořád dostávali přednost ti ramenatější a tak jsem to vzdal. Další problém byl dovolat se na 1OSA. Je to ode mne jen přez kopec, bratru nějakých šest kiláků, ale i v tomto případě jsem nebyl vyslyšen. Kvéčkaře mám  pouze dva. A tak mi velkou radost udělala Zdenka, že reflektovala na mou výzvu a také Nika se kterou se mi po delší době podařilo udělat spojení. Suma sumárum, opět to bude místo poslední.  Všem děkuji za spojení.
RIG : FT817ND 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD


Ahoj,
podmínky výborné, lokální QRM menší než jindy a přesto se moc nedařilo. Nějak jsem se nesoustředil; bude asi víc chyb. Je hezké, že postupně přibývá nových aktivních stanic (2SRO, 1UBA, 1NG, 6YW,...). Pak možná nebude problém udělat i 50 QSO, jak se to podařilo Petrovi OK2PP.
Naslyšenou v CUC348,
Mirek,
OK2CW