Pozdravení všem bojovníkům i bojovnicím. Tak dnes se opět bouřka starala. Ale na východě Krkonoš již několik dnů bez deště. Když nepočítám asi dně několika minutové spíše mžením nazývané deštíky. Jinak standardní počet QSO. Jen s Honzou MNV nějaký zmatek a jednou jsem nechtíc vletěl někomu do spojení. Velká omluva. o a s OK5MM jsem udělal zmatek s reportem a volal mne znovu a tak snad toto spojení bude OK. Také omluva.

Ale k minulým komentářům. Zaznělo tam opět o porušování podmínek. Pokud k tomu mohu jako jeden z vyhodnocovatelů něco dodat, pak tedy můj názor.

Přes to, že říkáme v CUC nejde o život, nebo právě proto. Závod začáná v 17:30:00. Jestli si někdo drží frekvenci a třebas i dělá před závodem spojení, proč ne. Ale to spojení by nemělo přejít automaticky v soutěžní. Myslím, že s odpípnutím těch 17:30:00by měla bez ohledu co bylo před tím, zaznít CQ A Call. Je to prkotina, ale myslím, že tak je to čisté. Stejně tak na konci, pokud zazní výzva a v 17:59:59 na ní někdo reagije, je do čisté i když spojení přetáhne. Loguje se začátek spojení. Zkusil jsem si kolik tím švindlem nažemneme. Při mém pomalém tempu CQ OK1LZ trvá sedm vteřin. Tak moje výzva. Každý podle svého svědomí. Nechceme zveřejňovat hříšníky, ani nikoho diskvalifikovat.

Vy 72 a naslyšenou za týden. Zdenek 1lzV dnešnom kole silná úroveň QRN, nebol som schopný pobrať QRPP staanice okrem Petra OK2WA/Q.Iba raz som urobil Josefa OK1FKD/Q a to len s odretýma ušami. Stanice ,ktoré sa robili medzi sebou z OK1 som počul iba jednu , tá druhá bez šance, takže sa neoplatilo čakať na QSO.Vďaka Zdenke za prelomové QSO. Dnes som zase nepočul Honzu OK1MNV...ani Frantu OK2LF , ale ten bol na oslave takže mu to omluvíme.

73+72 PZ Peter,OM3PA
Zdravím závodnice a závodníky,Dnes docela svižný závod. Spojení se Zdenkou se povedlo v obou etapách, s Nikou jsem se pokusil udělat spojení na konci druhé etapy, zmizela mi ale v šumu  - sri. Dnes se také dařilo spojení s kolegy VLP (celkem 8x), Petra 2WA/Q jsem slyšel, ale spojení se nezdařilo. Robert se zhostil role pile up stanice jako vždy perfektně a spojení proběhlo bez problémů - díky. Po delší době se zadařio i spojení se Zdeňkem 2ABU.

Děkuji všem za pěkný závod a těším se na spojení v CUC363.PZ + 72 Láďa OK1LO/QK3 = 1W = Windom
Dobrý večer přeji telegrafistům a telegrafistkám.
Dnes jsem měl k obvyklému rušení od telefonních kabelů, ještě docela silné bouřkové rušení. Dost často jsem volal výzvu, ale nebyla delší dobu žádná odezva. Ale byli shluky stanic na jednom kmitočtu které se navzájem přetloukaly. Děkuji za závod, za spojení a za vyhodnocení závodu.
Pepa OK1KA


Díky všem za parádní pileupový zážitek.
73, Robert OK2PYA
Signály tentokrát velmi rozdílné. Tak, jak bych čekal, ale velice rozdílné. Větší výkony silnější, slabší skoro neslyšitelné. Praskot značný, ale kupodivu to skoro nevadilo -  těch silnějších... Více vadily úniky.

Když jsem ze začátku dělal qso s Vaškem DCS/Q, tak si tam přes nás další dělali normální qso. Nezazlívám jim to, asi nás opravdu neslyšeli. Mnohé stanice, se kterámi běžně dělám qso mne nebraly. Tak mám tentokrát podstatně méně spojení (15). Třeba to bude příště jinak. Jak říkám - každý CUC je jiný.

Můj záznam/nezáznam si porovnávám s tím, co nahraje Luboš. Někdy jsou rozdíly zřetelné. Překvapuje mne, jak si stanice využívají kmitočty. Na jednom jsou dvě stn, ale kupodivu je poznat, která je která, hi.
 
72 Jenda BND/Q73 / 88 ! 


Nika OM8KW
      Ahoj všichni, dnes jsem měl bídný rozjezd a už jsem to nedohonil. Podruhé jsem pileupku jsem zkusil na začátku 2. etapy, ale neprosadil jsem se, tak jsem to nechal na později, ale nějak jsem si neuvědomil, že ji ještě podruhé nemám (prostě ten němec mi často dává tvrdé lekce). Ale nemusím být vepředu - jen když se snažím udržet krok a vědomí (HI). 

    Byl jsem upozorněn, že jsem neměl být v soutěži, podle své informace z minula. Odvolávám co jsem volal-samozřejmě se jednalo o 13.6 neb na Kvildě jsme až od 11.6., takže příště bych měl ještě přiCUCávat. Mějte se UFB a když Vám nepršelo (jako u nás) tak ať sprchne, ale rozumně (bez krup a přívalů či tornád) a ne jako jinde, kde to dost zlobilo. TNX 73 OK1USP  Josef
Ahoj závodníci,

dnes asi jedny z nejhorších podmínek, co jsem v tomto závodě zažil.Tady v Ostravě sice bouřka nebyla,ale v okolí

to bouřilo jedna radost.Do QRN se ještě přidalo silné QSB a různé QRM ,takže bylo o zábavu postaráno.

Robert OK2PYA jel pile up výborně,gratulace Jendovi OK1MNV k fantastickému výsledku.Zvláště v těchto podmínkách 

je to obdivuhodné.

 Snad si už ty bouřky příště dají pokoj. 

díky  za závod a vyhodnocení 72 + PZ  Láďa OK2BLDHi!

Dnes opět intervalové průmyslové rušení, což neumožnilo navázat QSO se slabšími stanicemi, které mne evidentně volali (OK2BDB/Q a i jiné). Nicméně podařilo se udělat několik více-bodových stn .  Také děkuji OK2PYA za pěkný provoz.

Jarda OK1MKX/QVšem ahoj, Zdeně se omlouvám, začal jsem přemýšlet nad její druhou značkou, že nevím  jestli jsem vzal dobře kód. Roberta jsem neoblbnul s druhým spojením, ale jel na jedna s *. V červnu na slyšenou a bez QRN. 88 a 73 1uhq. Ahoj všichni,
tak podmínky -fujfuj. já jsem taky nebyla v pohodě.
Jak píšete o nešvarech v CUCu, já vidím ještě jiný - když jsem sledovala provoz, a potom vznikl "šrumec", bylo to, že stanice která zůstávala na frekvenci už nedá dál značku - volají ji stanice a navazuje spojení. Já která čeká, ztratím stanici i čas. No v duchu si něco řeknu a jedu dál.
Taky se mě stane že někomu vjedu do spojení - omlouvám se za minulost i budoucnost - není
to úmyslně.
Tak se mějte hezky a příště nsl pod některou značkou.             Zdenka 5yl  P.S. Na východě byla bouřka a tak počet spojení tomu odpovídá.Snad příště

                 to bude lepší.

                                                                        VY 73 !             Jaromír/OM8ONCUC Nr 362: Velice zvláštní podmínky šíření! Obrovské úniky a slabé signály. Na začátku první etapy
jsem zkoušel volat Mirka OM8ON, ale dal mi info, že moje signály jsou nečitelné.
Nevzdal jsem to a začal jsem se dovolávat po OK1 a OK2. Z OM pouze 1x OM3PA.
Robert OK2PYA jel pileup  jako vždy excelentně a díky za obě QSO!
Zadařilo se i navazovat QSO s QRPP stanicemi. Také po delší době se Zdeňkem OK2ABU a další.
S OK1DCS/Q UFB  přelomové QSO, to bylo príma! Ke konci jsem jen odhadoval NR QSO OK2BLD,
signál spadl snad na 219. Krátce po CUCu, tu byl 599, když jsme si sdělovali zážitky-
Inu, každý CUC je jiný, tohle kolo bylo náročné na uši. Tedy s odřenýma ušima jsem se dostal přes
40 QSO, ale měl jsem toho tak akorát, abych vypnul TCVR. 
Příště ale NSL, PZ a 72!  Honza OK1MNV  (OK5MN) Zdravím všechny příznivce CUCu,

Poprvé /Q, bylo to peklo, šílené rušení, ale byl

to nový zážitek. Dík všem za QSO. 72! Vašek OK1DCSAhoj závodníci,
omlouvám se za občasné vpadnutí někomu do spojení; slyším volající /Q které se nikdo chvilku neozývá a ona zatím odpovídá někomu na výzvu.
Zastydím se, a rychle z frekvence mizím. Tentokrát dost silné QRN ale i tak průměrný počet QSO. Příští týden by mělo být lépe :-)
Snažím se udržovat "starou" ACP tabulku (posledních 16 kol) - viz: 
http://www.ok2ppp.estranky.cz/fotoalbum/acp_cuc/acp_cuc.-.html
73,
Mirek   OK2CWI tentokrát to na pásmu pěkně praskalo a tak tomu wattík těžko konkuroval. Čtrnáct spojení je vlastně úspěch.
Prvních patnáct minut jen pět. Nenašel jsem plno stanic které běžně dělám. Snad to příště bude lepší. Všem
děkuji za spojení.

RIG : FT817ND 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD

PS. Prosím o zveřejnění podmínek QRP závodu, konajícího se koncem června. Podmínky přeposílám v následujícím mejlu. Snad někdo z vás bude mít čas a zúčastní se.