Komentáře CUC364:

 

Silne QRN, časti reportu nebolo možné pobrať na prvý krát.

73s Peter,OM3PA

 

 

Pozdravení všem!
Tak jsem dnes málem vzdal. Když jsem marně volal 5 minut a nic, ani Zdena mne nevzala a to je jindy 100%, tak jsem to chtěl zabalit. Ale jak jsem se podíval na panel TRXu, koukám, že není zapnutý BK-IN a tak jsem si klíčoval do sluchátek - jen!!! Nakonec se povedlo přelomové s pileupovou stanicí. Dík. Z toho mám radost. 17 QSO se ztrátou větší 5 minut je ale můj standard a tak spokojenost.

 

Vy72! Zdenek 1lz

 

 

 Ahoj závodníci,dnes jsem si tady užil dost qrn , ale qsb nebylo tak silné jako minule.

CUC 365 bych odjel jako pile-up.Už se těším.

Mějte se krásně  72 + PZ  Láďa OK2BLD Ostrava

 

 

Zdravím závodnice a závodníky,

 

dnes opět díky bouři masakr, za první etapu jen 4 spojení, z toho jedno pile-up, ve druhé etapě pak celých jedenáct spojení. Tak snad příště to bude lepší.

 

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

 

 

 Ahoj,

v tomto kole jsem se zúčastnil s tradiční FT817, FT707 jsem nestihl poměřit tak, abych měl ten správný výkon pro /Q. Tak jsem alespoň odjel na 500mW, takže mi do limitu ještě půl wattu chybí, HI.

 

Je škoda, že slyším na pásmu mnoho chyb, které závod dělají obtížnějším, ale ne v tom správném smyslu. Určitě nejsem bez chyby, občas se mi to tady slušně sesype, takže nechci nijak moc poučovat, a proto si seznam chyb zatím nechám na jindy. Jistě bude přínosem, když každý z nás projde počítač nebo hlavu, prověří, co to dává za výzvy, jaké hlášky odesílá atd. Chce to zkracovat, zkracovat, zkracovat a to o ty texty a hlášky co prostě do závodního spojení v závodě typu sprint nepatří. A poslouchat a poslouchat.... ( tady si příklad neodpustím:  CQ CQ DE OKYXXX.  Šrumec... stanice volající výzvu dává /Q ? Odezva: stanice bez /Q Stanice znovu dává /Q. Odezva stanice bez /Q..... ). Závod je závod, ale přece si to nebudeme vzájemně kazit. 

 

Dnes jsem také zaznamenal stanice, které obvykle jezdí na ruku, jak jedou svižně z PC a taky jsou i solidně svižní na příjmu. Veliké CONGRATS. Myslím, že to je ten směr, který měl JdC na mysli při založení závodu. Není třeba se udřít, ale udělat výsledek !

 

Děkuji všem za stále pěkný závod, 73 Petr OK2WA

 

 RIG FT 817, 500mW, ANT delta loop 86m, log TR4W

 

 

Přeji všem hezký večer. Dnes jsem měl docela velké bouřkové rušení. Podmínky se docela dost houpaly, stanice na počátku spojení dost silné a ke konci 
spjení na hranici slyšitelnosti. Omlouvám se za duplexní spojení, nechal jsem ho v logu kvůli přadovým číslům. Jendovi 1MNV se omlouvám za několikavteřinové zdržení, musel jsem počkat na 45tou minutu a také se mi při zaklíčování občas spozdí počítač, ještě že mám pastičku, hi.
Děkuji za pěkný závod a vyhodnocovatelům přeji pevné nervy. Pepa OK1KA

 

 

CUC Nr 364:  Všechny moc zdravím a děkuji za QSO!  Dnes silné QRN.  Musel jsem si často nechávat opakovat NR QSO. U QSO s Láďou OK1LO/Q, si opravdu nejsem jistý číslem QSO, byl v úniku až do nuly. Omlouvám se, asi jsem zbrkle zmastil QSO s Pepíkem Ok1FKD/Q v první etapě, ale pak se vše napravilo...Díky Mirkovi OK2CW za pile up, dovolal jsem se UFB. Dnes v tom bouřkovém rachotu jsem očísloval 45 QSO, ale omylem jsem přeskočil NR 021 a tak je jich jen 44. Kolik jich projde sítem vyhodnocení, to se nechám překvapit.

Pokud bych postoupil do tabulky E5 o další bod, tak předesílám, že bych si pak vzal i pile up, až na mně přijde řada.

PZ, 72 a NSL příště!  Honza OK1MNV (OK5MN)

 

 

Přátelé, ta bouřka se tedy předvedla, vždy v tom nejlepším to v rádiu chroustlo a proti stanice musela i několikrát opakovat a to poslední s Jendou 2bnd/q, to je na velikou omluvu. Díky všem co mají s vyhodnocováním práci a Vladimírovi hlubokosklon. Láďa 1uhq.

 

 

Opět žádná velká sláva. Holt s jedním wattíkem neprorazíš.  A navíc ten bouřkový praskot. Všem děkuji za spojení.
RIG : FT1000MP Mark V Field , 980 mW out
ANT : LW 33m
ruční klíč
Vy 73 !
Zdeněk OK1DZD

 

 

Dnes se mi podařilo udělat 29 qso, po etapách 15+14. Podmínky divné, někam to šlo, jinam zase ne a v době CUCu se to navíc měnílo. 
V obou etapách jsem udělal spojení s pileupovým 2CW, docela bez čekání. Málem z toho byla i přelomová spojení, ale ještě byl čas, tak Mirek udělal ještě někoho a pak jsem přišel na řadu já. Dík.
Kvéčkových bylo dnes méně, jen 4 jsem slyšel, ale 5 qso dělal, hi. Např. Petra WA/Q jsem nezaslechl, jen mu někdo dával kód, takže vím, že tam byl. 
Nedostupný pro mne byl OK1DOR a OK1LL. 
OK1KA, 2BLD, 2NAJ jsem slyšel až v CULu. Záznam jsem zkusil, ale nějak nejsem spokojený. Stanice se jeví stejně silné, takže to vypadá jako přeřvané, ale když uberu nf, tak je to slabší, ale výsledek je obdobný. Asi ze mne nebude zvukař...

72
Jenda BND/Q

 

 

Zdravím všechny,

velké QRM lokální i QRN v Praze. Přesto počet QSO 26, i když bodů bude málo – pile-up se nepodařilo ani v jedné etapě. Silné byly především stanice z OM a tradičně OK5YL. S velkým QSB OK1DCS/Q rst 589 – 339. Přeji všem hodně spojení v příštích kolech.

PZ Jarda OK1MKX/Q

 

 

 Ahoj závodníci,
jako pile-up stanice jsem si užil několika chumlů najednou volajících stanic, že jsem nepřečetl nic :-). Až na občasné QRN (asi výtah) to šlo, na konci etap
standartně volno. Poslední 3 minuty etapy jsou ideální pro /Q. 
Před závodem jsem řešil drobný problém; při zaklíčování 100W jsem dálkově zapínal TV v obávacím pokoji, musel jsem odpojit zemnění TV kabelu v hamovně a problém zmizel. 
73,
Mirek   OK2CW