Komentáře


Ahoj, 


dnes pěkné signály a slušný počet spojení. OK1FGD na první ťuk, super.


Díky všem za pěkná QSO, Užil jsem si to.


73, Petr OK2WA. Rig FT817, 1W, Ant delta loop 86m, log TR4WVšem závodníkům přeji hezký večer.
Děkuji za dnešní závod a za spojení. Ve druhé polovině byly signály slabší a měli více úniků.
73, Pepa OK1KAZdravím závodnice a závodníky,


dnes to docela šlo, akorát ve druhé etapě jsem měl problém při spojení s kolegy VLP - sousedi začali topit elektrikou a občas to na pásmu dělá divy.

Spojení s pile up stanicí se ale povedlo bez problémů - díky. Zdeňka LZ jsem "chytil" po delší době, ale jen v jedné etapě. Děkuji všem za pěkný a svižný závod a těším se na spojení v CUC 382.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W - Windom

TR4WHi,

dnes standardní rušení ve městě, ale přesto lepší průměr v počtu QSO (26)...Také QSB dost silné. Silní byli naši kamarádi/kamarádky  v OM. Omlouvám se Honzovi OK1MNV za nedokončené spojení....jednak měl Honza slabší signál, bylo na frekvenci více stanic a mně zlobila pastička...(kontakt?) a navíc jsem zapomněl přepnout PC z CQ modu. Trochu mátlo když OK1FGD při svém dotazu jel pomaleji klíčem....

Tak nshl příště !

PZJ de OK1MKX/Q


________________________________________________________________________________


CUC Nr 381: Pozdrav všem, díky za QSO a vyhodnocovatelům za vyhodnocování! Minulé kolo jsem zpackal při přepisu. Velká omluva Jirkovi OK2NAJ,
u našeho QSO jsem se překlepl a napsal jsem špatný čas o 3 minuty. Program to vyhodnotil tak, že QSO nenalezeno i když jsme měli vše v pořádku
napsané. Další body za dvě QSO mi unikly záhadnými přeslechy. Ale stane se. V té soutěžní vřavě to je možné. Snad dnes budu mít chyb méně...
Mírné zlepšení na 42 QSO. První etapa slabší, jen 19 QSO. Celkem 5 minut jsem se dovolával pile up stanice OK1FGD. To je znatelná ztráta, která se nedá
dohnat. Jsme od sebe na malou vzdálenost a Luboš měl asi moje signály v přeslechu. V druhé etapě se už Luboš "polepšil" a vzal mne hned, hurá!
S QRPP stanicemi jen 6 QSO, v poslední době se mi nedaří. Obě QSO jen s OK1FKD/Q, díky! A také s bodově bonusovým Zdeňkem OK1LZ.


Tak zase příště NSL a PZ, 72! Honza OK1MNV (OK5MN)Ahoj všem,

zpočátku mi to šlo celkem dobře - 1.etapa 20 qso,pak se to však nějak zarazilo./2.etapa 32 qso/Nevím , 

jestli se zhoršily podmínky. U Jendy OK1MNV to probíhalo opačně. Výzvu v mém případě skoro nemělo cenu dávat.

Díky všem za qso a vyhodnocovatelům za vyhodnocení. 

72 + PZ Láďa OK2BLDPozdrav všem!  Díky za vaše QSO a též za vyhodnocování, jen si postěžuji, že mé příspěvky též nebývají někdy (např. minule a předminule) uveřejňovány (ale není to nic co by nebylo možno postrádat! HI). Dnes jsem měl podmínky docela dobré, jen občas mi něco zaskřípalo, počet QSO v lepší půli mých výkonů = spokojenost. 73 TNX - RIG Kenwood TS590SG, špatně naladitelná a nízká G5RV , MFJ-904, N1MM+. Josef OK1USPHezký večer všem.

Tak dnes zase žádná sláva. U jednoho spojení report ani náhodou a tak jen odhadem. Pileup jen v jedné etapě a k tomu omluva, že jsem mu vletěl do jednoho spojení.

No alespoň dosaženo 20 spojení.

Vy 72! Zdenek 1lz
Ahoj všicci z pondělního 381 klání, nějaké zmatky budou a proto omluva těm, co jim to se mnou nevyšlo ( asi v čtyřiačtyřicáté min.). Vyhodnocovatelům dík. Láďa 1uhq.  


Zase horší, než posledně. V obou etapách stejně po 10 spojeních.

V obou etapách jsem dělal jen FGD a FKD/Q. Jinak každého jen jednou. Ale slyšel jsem velice dobře, tak mi to vrtá v hlavě. Mezery nezvykle dlouhé - jedna 3 minuty a dvě 4 minuty, což už se v té půlhodince nedožene.
Ještě si poslechnu, jak se jevily síly v záznamu Luboše FGD.

I já jsem něco zaznamenal, dfm, že je to nepatrně lepší.

72 Jenda BND/QZdravím všechny příznivce CUCu,

Po delší době mám možnost být Pile-up, tak to zase zkusím, Hi.

Mějte se všichni krásně a 72! Vašek OK1DCSSpokojenost. Trochu mě zarazilo, že jsem měl o jedno nebo dvě spojení méně než stanice se kterou jsem pracoval. Dost možná, že jsem blbě poslouchal. No uvidí se jak dopadnu a jestli dojde k naplnění mého dlouhodobého snu, abych konečně předhonil Jendu BND, alespoň jeden bodík. Všem děkuji za spojení.

RIG : SOKA 747 , 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč

PS. K mému novému starému zařízení. Dříve narození určitě vědí o co se jedná. Používalo se za SVAZARMu
 na lepších radioklubech. Datum narození - 1970 až 71 . Jedná se o klon s řady SSB transceiverů řady FTdx400. Nejspíše to je kopie FTdx560ky. Pro zájemce doporučuji stánku : 
http//www.qsl.net/jr3xuh/FDdx400 english.html
nebo vyhledat : FTdx400 SSB Transceiver.
Naučil jsem jí dávat jeden wattík. Bohužel nemám koncové dvanáctinožičkové lampičky 6KD6 / 2x /.
Nemáte je někdo? Dávaly se v USA do barevných TV. 
Našel jsem ale 6JM6 a ta tam pasuje jako vejce do nudlí. Že nedá 200W nevadí,  stejne jsem jí na g2 musel ubrat kyslík, aby dala jen jeden watt. 
Samozřejmě poslech na SSB filtr nebyl to pravý ořechový. Když byl na mne šrumec, počkal jsem na zopakování.  Nemáte někdo čistě náhodou CW filtr 3179,3 kHz ?  Označení XF-3C, XF-30C, XF-31C, případně 
i CW filtr do FT101ky - 31H250 . Uvažoval jsem i o výrobě příčkového filtru ale HK dělají na zakázku xtaly od 4 MHz vejš.
Také by mě potěšilo kdyby mi mohl někdo z vás nabídnout následující elky:
6GK6 - budicí, 7360 , 6CB6 = EF190 , 6BZ6.  
První spojení jsem udělal s Jendou MNV v MWC a první spojení v CUCu s Jendou BND.
A na závěr něco z hluboké minulosti, vzpomínka na zařízení SOKYŠOK na 3KWK.