Komentáře CUC396:Všem Zdeňkům plné zdraví, pohodu a v CUCu vždycky úspěch přeje   Z. OK2ABU

 


Hezký večer přeji všem závodícím.
Podmínky docela ušly, ale už by mohl být květen. Na 40m se 100w VK a Zl 8dB, ale EU bída. Děkuji za závod a za vyhodnocení závodu.
73, Pepa OK1KA

Ahoj všem,

utekl mi začátek závodu - omylem jsem vypnul PC, než se nabootoval uběhlo 6 minut.

Jinak zajímavé podmínky,které se lepšily v průběhu závodu..Mirka OK2CW jsem v první etapě skoro 

neslyšel, v druhé tady v Ostravě boural.

Dík za vyhodnocení ,Zdeňkům OK2ABU a OK2LZ vše nejlepší.

72 + PZ Láďa  OK2BLDHezké pozdravení všem.

Podmínky dnes docela dobré. Ale moje ruka na klíči a ucho pod sluchátky pod psa. V první části jsem se nedovolával, pak se vylepšilo. Standard 20 qso, i když to zapsané první bylo jak patrno ze třetího s někým jiným. Signály velice nevyrovnané. OK1LO/q mi tu bouřil že mi spadla sluchátka z uší. Hi.

Jinak jsem zaregistroval nové stanice a poprvé dělal DJ9MH

Díky všem a za týden zase naslyšenou.

Vy72! Zdenek 1lzZdravím závodnice a závodníky,


dnes to docela šlo. Povedlo se několik QSO s kolegy VLP. S Jardou MKX/Q se povedlo spojení v první etapě, ve druhé jsem jej jen slyšel, ale díky "davu" jsem se ho nedovolal. Dnes byl krásně slyšet Zdeněk DZD/Q, spojení se povedlo v obou etapách - Zdeňku díky a gratulace k dnešnímu svátku!

Povedlo se spojení i (pro mě) novými stanicemi(DJ9MH, OK3EQ, OK2IW). Vláďa 2CW si dnešní pileup asi užil (dle čísla spojení co mi dával ve druhé etapě). Spojení se povedlo v obou etapách bez problémů - díky.

Děkuji všem za pěkný závod a těším se naslyšenou příště.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W -  Windom

TR4W

Dnes nepatrně lepší. Celých 10 qso. Po etapách 3+7.
Ve 2.etapě to bylo zase lepší a nejen to.  Dost jsem slyšel, ale občas i někdo zaslechl mne. Tak dfm, že příště lépe.

Zkusil jsem zaznamenat i CUL.Několik stanic se snažilom tak tam jsou ... 

72 Jenda OK2BND/Q

Zdravim z mrazive Kadane. Dneska jsem tady mel super signaly. Skoda, ze se porad delaji shluky stanic a pak se delaji QSO tezko.V prvni etape se mi povedlo udelat 10 a ve druhe 19 QSO. Vladimir OK2CW jel PILEUP super, v obou etapach na prvni zavolani. VY 72 Josef OK1FKD/Q

Dobrý den všem,

dnes 9 spojení. V MWC jsem měl 57.

Ladím nahoru OM3PA. Udělám s ním spojení.
Ladím dál, zase OM3PA. Zběsile ladím nahorůůů..... OM3PA :-)
Dobře, tak ladím dolů.... #@^$#@%^%..... OM3PA :-) :-)
Ladím zase dolů, snažím se na kohosi dobouchat a OM3PA mi ho vzal :-) :-)

Takže dnes to bylo "OM3PA Contest" :-)
Signál má OM3PA v Prostějově vynikající.

Musím konstatovat, že to Invertované V z Prostějova na Moravu ani Čechy nechodí. Dobře jde vždy Slovensko. A v MWC hodně dobře Německo, Skandinávské země a jih. Ale naše republika KO.
Vzhledem k tomu, že to je nová anténa a už se to stalo po několikáté tuším, že CUC a české závody nebude na tuto anténu úplně optimální :-)

Jinak podmínky dobré... 
Po CUCu jsme šli dělat jako OK2OCT ještě pár spojení na WSJT-X na 80 m. Také dobré.

Všem děkuji za spojení.
Speciální pozdravy jdou za OM3PA :-)

Pořadateli děkuji za trpělivou práci.

VY 73!
Dan OK2CN, XYL Jana
Člen RK OK2KLS (OK2OLS) Šternberk
Zdravím soutěžící !

      Dnes jsem s obavou sledoval jak Průhonice nám ukazují padající kritický kmitočet a kazilo mi to náladu už předem, ale vlastní závod žádnou tragedii nepředstavoval a tak jsem tu hraniční dvacku překonal. Díky za Vaše QSO a příště na pásmu naslyšenou. TNX 73 OK1USP Josef
A je to tady...

podmínky v Praze daleko lepší než v minulých kolech i když ionogram z Průhonic v závěru závodu nevykazoval žádné odrazné vrstvy a údaje o šíření byly nulové. Zřejmě byly velké rozdíly podle místa. Silná tradičně byla Zdena OK5YL, Vašek OK1DCS a další... i přes trvalé QRM S=9+...Možná budou rekordní počty spojení. Vladimír OK1FII/Q se trápí se strženou anténou a jistě ho to přiměje ke stavbě nové antény a návrat mezi elitu Q skupiny.

PZ Jarda OK1MKX/QOpět dobrý hukot, krapet se začalo dařit až v druhé polovině ale to už bylo pozdě. Konil jsem co se dalo, doufám, že nikoho nepoškodím a Jirkovi díky. Láďa 1UHQ. Tak jsem to dneska mohl zase po dlouhé době zkusit a podmínky ,,byly" na hranici použitelnosti.

7x jsem zkusil volat výzvu a JEN 1x jsem se prosadil. Zjistil jsem že dávat stále jen 599 i když protistanice je 229 je NEVÝHODA. Protistanice neví, že má vícekrát opakovat, protože jí skoro neslyším...... příště to zkusím s reálnými reporty.... snad to v těchto podmínkách pomůže. Pořád hledám chyby u sebe, tak snad se to povede a BUDE LÍP. BUDE!

73 Milan ok1dnmAhoj všichni,
tak tentokrát jsem nevysílala na anténu ZEPP 41,5m, ale byla nafázovaná
jako MARCONIHO ANTÉNA (Franta experimentoval). Jestli je to přínosem
nebo ztrátou ukáží výsledky (já říkám horší). Mějte se hezky
ok5yl ZdenkaAhoj!

Tentokrát i u mne podmínky docela ucházející a v proběhu závodu se ještě zlepšovaly. Než jsem se ale rozkoukal, byl konec :-)

Pileupovka zde bouřila, ale volal jsem ji několikrát. Naštěstí v obou případech úspěšně. Dokonce se zdařily i 3 VLP. Jen to kumulení stanic mi dělá problémy. Přišlo mi, že se jede jen 3,535-3,545.

73 a PZ

Honza

OK2SROAhojte,
podmínky lepší jak minule, pokud bych neměl QRM (krátkodobé, cca 7sec.), tak bych slyšel všechny. Byly cítit QSB ale šlo to :-).
Zajímavé bylo, že procházely relativně silně /Q stanice. Bohužel jsem neudělal všechny v obou kolech (OK2BND/Q, OK1JX, OK1DOR, 
OK1FLT, OM4ANJ, OK3EQ). Celkově 62 QSO, což je oproti  mého minulého pile-upu pokrok (jen 48 QSO).
73,
Mirek   OK2CWPodmínky se nám zlepšily ale i tak moc spojení nemám. Opět se projevovalo něco jako chumlovitost a to jsem pak bez šance. Volání výzvy na volném kmitočtu také moc úspěšné nebylo. A tak opět zadní pozice. Hi.
Všem děkuji za spojení.
RIG . GM47-DZD , 980mW out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk 1DZD
PS. Dodatečně těm, co v pondělí drželi svátek, vše nejlepší a hlavně hodně zdaví.
Ahojte,

CUC 397 ako pile-up pôjdem rada.

73 / 88! Nika OM8KW