Komentáře CUC430


Pozdrav všem.

Dnes se mi moc do závodu nechtělo. Celý den jsem stěhoval na zahradě hlínu z místa na místo, kopal, nakládal a jezdil s kolečkem. Samé radioamaterské radosti. Pak tu ještě byla návštěva. Ale nakonec byla lenost překonána a jsem rád. Jen při přípravě dva problémy. Spadl mi radiem řízený budík a nenajel. Tak jsem vzal náhradní a ten nesvítil. Vyteklá baterie a uhnilá spirálka pod minitužkou. Po opravě se chvilku před půlou povedlo a budík dokonce načetl správný čas.

Nakonec 27 QSO mi udělalo radost. Zase po delší době přelomové spojení s Lubošem Ale v těch chumlech nevím, zda jsem byl vždy já ta správná protistanice.

Vy 72! a naslyšenou v CUC431. Zdenek 1lz


Ahoj, 


v tomto závodě jsem poprvé použil staženou ( zkontrolováno na umělé zátěži ) skoro 30 roků starou Yaesinu FT707. Je pěkně ofiltrovaná, pěkný display a velký ladicí knoflík. Jelo se mi dobře, jen nejsem úplně zvyklý na přesné ladění a tak jsem nebyl tak pohotový na FT817.


Z počátku závodu super podmínky, stanice byly slyšet i plus 40,  dovolával jsem se na první šup, ale ve druhé etapě se condx pokazily, přeřvávali mě i spolubojovníci /Q. Zdence děkuji za pileup, jela skvěle s pěkným přehledem. Jen by bylo fajn, když dá /Q tak aby vysílaly jen stanice /Q. Takový už je HAM spirit. Zdenka si trvala správně na svém a tak všichni zbytečně čekali. Tento přístup je obecně vidět na bandech, kdy si DX stanice vybere značku a volá ji a přesto do toho jedou ostatní. Buďme tedy první, kteří budou gentlemansky přání pileup ( DX ) stanice respektovat a řídit se jím. Všem to prospěje, HAM spiritu na pásmech zvlášť.


Děkuji všem za pěkný závod, 


73 DE OK2WA. RIG FT707, 1W, ANT Delta loop 86m, log TR4W.

Ahoj,

když jsme v Holicích probírali taktiku volání protistanice,
říkali jsme si, že lehce bokem... Lehce není 300Hz, hi.
Tak prosím s rozumem.
Jinak podmínky byly dobré, a Zdena jela pileup výborně.
Díky všem za QSO a pořadatelům za vyhodnocení.

73, Robert OK2PYA

Zdravím, dnes podmínky mimořádně špatné. Díval jsem se na celkové vyhodnocení, vypadli mi tam předcházející
výsledky.
73 Pavel

Ahoj všichni,

moc děkuji za qso a za vyhodnocení závodu.Dnes to bylo zajímavé.

Z počátku závodu mne volaly dvě stanice z předchozího závodu MWC,kterým šly asi 

špatně hodiny.Abych se nezdržoval vysvětlováním,že už závod MWC skončil,

dal jsem jim číslo.Dokonce mi  někdo dával  qrt  qrt , jako že už závod MWC skončil. 8-)

Na Zdenku OK5YL jsem se bohužel v první etapě nedovolal , i když jsem se  hodně

snažil. /asi jsem moc blízko/.

Snad to bude v příštím kole lepší.

72 + PZ    Láďa  OK2BLD  Ostrava

Ahoj všem,

dnes velká poklona a uznání Zdeňce, pileup zvládla moc pěkně.

Díky za vyhodnocení a nsl,

73 Petr OK3EQ

Zdravím závodníky,


dnes jsem neměl moc štěstí na kolegy VLP. Zdena jela velmi pěkně a spojení se povedlo v obou etapách - děkuji.


Díky i za vyhodnocení a těším se na spojení v CUC 431.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W - Windom

TR4W

Přeji hezký večer všem závodníkům a pileupové závodnici, která jela s přehledem.
Podmínky byly lepší v první polovině závodu, ta druhá byly slabší. Celou noc jsem krájel houby na sušení a tak jsem závod prozýval a soustředěnost byla horší. Děkuju za pěkný závod a vyhodnocení. Pepa OK1KA
_____________________________________________________________________

Všem pozdravení, když jsem po sobě přečetl tu hrůzu, váhal jsem, jestli mám vůbec něco poslat. Než jsem zjistil kdo má šéfování, tak jsem Zdeně do spojení vlítnul, snad jsem ji nepoškodil. Zdendo, 1lz díky a vám všem koho jsem poškodil, hold se stydím. L. 1uhq.

Dne Pondělí, 18. Září 2017 21:58 , CUCTEST <cuctest@ok2cqr.com> napsal/a:


Ahoj všichni CUCáci.
Děkuji za kladné názory na můj pileup. Já to vidím jinak. Podmínky se úderem 17,30 UTC natolik zhoršily, že jsem prvních několik minut nevěděla co se děje - vrčení, šum - 599+++. Těšuila jsem se na CUC a podmínky pryč. Ještě před CUCem jsem na kraji pásma dělala pěkná QSO s Evropou. Stanice /Q  byly jako slaboučký čajíček a proto nastaly zmatky. Všem se moc omlouvám.               Zdenka ok5yl (2bbi)
____________________________________________________________________________

Pozdrav všem,

dnes signály velmi rozdílné v síle. Velmi silné OK5YL (samozřejmě) i OK1DCS a další. Naopak některé stn na mezi slyšitelnosti (OK1DZD, OK1LO....), další jsem neslyšel vůbec (Hi). A jsou i tací co z pile-upu, který způsobili, vycouvají a nechají ostatní volat stále dokola....Na slyšenou příště.

PZJ Jarda OK1MKX

Špatný, špatný. Nedovolával jsem se, na výzvu skoro nikdo nereagoval. Ta lepší verze by byla -  mizerný podmínky. Ale do OM to šlo. Zdenku jsem udělal až v druhém kole. V prvním jsem se v závěru né a né probít. Holt  byli tam šikovnější.  Všem děkuji za spojení.
RIG : Atlas 180  /nadále bez cw filtru, nf filtr není to pravý vořechový/ 1W out
ANT : LW 34 m
ruční klíč
73!
Zdeněk dZd
PS. Roberte,  říká se, že potrefená hus zagágá. Samo, že jsem zjistil, že jsem vedle ale až po spojení. Jestli se dobře pamatuji, volal jsem výzvu. Bylo mi to divný, že jsi byl tak slabej ale spojení se podařilo. Hi.
______________________________________________________________________________