Komentáře CUC433


Hezké pozdravení všem.

Tak toto kolo jen jako divák. Stará antena sundaná a doufám, že do něděle bude nová natažena a naladěna. No a pak očekávání, zda to nebude krok k horšímu. Hi.

Vy 72! Zdenek 1lz


Ahoj všem,

musíme se omluvit Josefovi OK1AY za zmatky v MWC.
Pardon :-)

A další krpa nastala, když jsme první stanici v CUCu volali se 100 W.
Divili jsme se i nohama, že jsme byli vzati přes všechny ostatní, až nám to docvaklo a snížili jsme výkon.
Pardon, podruhé.

Dnes v CUCu 14 QSO.

VY 73!
RK OK2OLS

Poznámka vyhodnocovatele: Je čestné. Že jsi se k té chybě postavil čelem. Jelikož ale došlo k porušení podmínek ( výkon) tak bude toto spojení tobě i protistanici z deníku smazáno. Sri.

Zdravím závodnice a závodníky,


dnes dost rušení. V průběhu závodu několik "hluchých" míst, kdy jsem opakovaně narážel na již udělané stanice. Vašek jel v plné síle a spojení se povedlo v obou etapách bez problémů - díky. Po delší době jsem zaslechl i Jindru IBP, ale spojení se nepovedlo.

Děkuji všem za  pěkný závod a těším se na spojení příští pondělí.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W - Windom

TR4W

Hezký večer přeji všem účastníkům zájezdu.
Podmínky docela slušné, ve druhé polovině se tradičně trochu zhoršily. Zapisuji do počítače, ale jelikož mu dlouho trvá než se probere, tak musím klíčovat pastičkou. Děkuji za závod a za vyhodnocení.
Omlouvám se se za chyby které jsem napáchal, měl jsem náročný den.
73! Pepa OK1KA

Ahoj všem,

dneska podmínky nic moc a bude hůř.  Proto jsem se rozhodl, že dnešní CUC byl v tomto roce poslední. Možná, že se třeba zapojím v příštím roce někdy koncem února nebo začátkem března. V roce 2017 jsem 5.6. odjel CUC a pozval jsem i účastníky Nedělního závodu, abych podpořil zájem o CW. Několik se jich pak začalo podle svých možností účastnit v CUC. Doufal jsem, že i někteří podpoří NZ a také to někteří učinili. Díky jim za to. 

Pokud bych po dnešním kole sestoupil do tabulky E5, již nepojedu jako Pile up stanici a prosím pořadatele aby vylosovali za mě náhradníka.

Díky všem a pokud budete mít chvilku, podpořte nás svoji účasti v Nedělním závodě.


73 Luboš OK1FGD

Přátelé !

CUC je skvělá zábava. Přiznám se, že mě už ale nějaký čas pronásleduje opakující se - pro mne - nešvar.  Ještě než stanice zavolá po skončeném předcházejícím spojení CQ,  již se někdo šikovný najde a předběhne tento snad zbytečný rituál a ozve se svou značkou a tím zrychlí provoz, získá výhodu. Na druhé straně  stanice ukázněně čekající na volání výzvy utřou, dobře jim tak. Nezávidím nikomu takto odpracovanou výhodu a v rámci rychlého svižného provozu je to elegantní a účinný výtah k lepšímu umístění.  Tímto směrem jít ale nechci, podle mne je to nefér.  Nechci tím ani rozpoutat nějakou diskuzi. 

Poručík Maryška v Černých baronech pravil - tak je to spravne, tak to ma byť. Tož tak jak to je to stejně asi bude aj dál  a tož ogárci a cérky urobte to, jak vam to pasuje.  73 - Petr OK2BTK.


Komentář vyhodnocovatele. Petře, nelze, než souhlasit. Ale jak říká lidová moudrost: Kde není, ano smrt nevezme. Pod tvůj názor se podepisuji. Také jsem názoru, že pokud se to tu probíralo jako nefér postup, nedopadlo na živný podklad a poctiví utřou a někdo profituje.

Bylo tu několikrát psáno, že stanici voláme až po tom, kdy skončí předchozí spojení a dá cq de ok1aaa, nebo ok1aaa test. Mé svědomí by bylo ochotno toto vynechat u pileupové stanice, ale tam ti největší borci tu výzvu vesměs používají.

No a major Těrazky dodal: Čo bolo, bolo…….

Všem ahoj, ač jsem vyhodnovače nepotkal, tak Zdenka zdravím a děkuji a vám všem ostatním, koho jsem poškodil jako Pavla om3iag ( dupe ) omluva. Vašek zase špica. Opět jsem zase stlal chyby. Mějte se a za týden to zkusím znova. 1Uhq. 
_____________________________________________________________________________


Ahoj závodníci,

dnes zajímavé podmínky - síly signálů některých stani ce měnily z s6 na s9 

řádově v desítkách sekund.Druhá etapa byla jako obvykle horší chodilo to na větší vzdálenosti.

Pile upového Vaška OK1DCS jsem v první etapě nenašel.

Mějte se krásně a děkuji za spojení a vyhodnocení.

72 + PZ   Láďa OK2BLD

_______________________________________________________________________________

Ahoj všichni CUCáci,
plně souhlasím s komentářem OK2BTK. Vím z vlastní zkušenosti, že určité stanice jsou ztrátové nebo zvýhodněné. Proto se omlouvám - prostě jsem POPRVÉ a jistě NAPOSLED v CUCu zavolala stanici která mě volala aniž bych dala svoji značku že freqence je moje.
                       Polepším se          Zdenka ok5yl (bbi).
______________________________________________________________________________

Podmínky za moc nestály, ale přesto se mi zdálo, že se nedaří úměrně. Tak špatné mi zase nepřipadaly, ale spojení jaksi nepřibývala. První etapa byla trošku lepší (12 qso), ve 2.et. pak už jen 10 qso.
Pileupového Vaška DCS jsem sice slyšel dobře, ale v 1.et. jsem se nejprve nedovolal, tak jsem si řekl, že počkám a nějak jsem špatně pohlídal čas - a pak už se nedalo, etapě byl konec. Aspoň že ve 2.etapě se zadařilo a Vašek mně pobral ráz-dva.
Kvéčka jen 3 - MKX/Q, FKD/Q a FII/Q. Láďu LO/Q jsem sice zaslechl, ale qso nebylo, sri.
RIG: SW80 1 W, ant. Windom 41,6 m s obrovským průvěsem. Dfm, že se mi brzy podaří odstranit potíže a pak budu slyšel lépe.

72 Jenda BND/Q
____________________________________________________________________________


Zdravím všechny příznivce CUCu,

Děkuji všem za spojení. Tentokrát mám malou připomínku, k tomu, že

řada stanic nečte propozice závodu. Neví vůbec, kdo jede Pile-up a klidně

dělá spojní na mé frq. Je to zbytečné zdržování ostatních, kteří se chtějí dovolat.

Doufám, že jsem byl dostatečně slyšet, neboť jsem musel jet na Delta –loop 164m,

protože jsem 15 min. před závodem zjistil, že nejde naladit Inv.V na které jezdím.

Měl jsem utržený jeden vodič žebříčku a to nešlo tak rychle opravit. Tak jsem zvolil

druhou anténu, kterou používám spíše na DXy.

Jinak opět příjemná zábava, děkuji. Mějte se všichni moc krásně. 73! Vašek OK1DCS.


Asi bych i měl postěžovat na bídné podmínky ale to by nic neřešilo. Prostě příroda tomu chtěla a tak to u mne moc nechodilo. Ale jak se říká - kdo není spokojenej s málem, nedostane nic. A tak jsem spokojenej se sedmnácti spojeními. Radost mi udělala spojení se Zdenkou a Nikou. Všem děkuji a těším se na příští kolo.
RIG : ATLAS 180 ,  1W out
ANT : LW 34m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD

73! všem,

v druhé polovině jsem se opět  dovolával hůře. Na OK1DAM, i když je v Praze obvykle slyšet velmi silně, jsem se po několika pokusech (jako již dříve) nedovolal. Že by v Brdských lesích byl, mým směrem, velký útlum?

PZ Jarda OK1MKX/Q

________________________________________________________________________________