Komentáře CUC 444:Sorri nebudu kopírovat odkazy a různé obvykle posílané obrázky a o to upřímněji  přeji příjemné prožití Vánočních svátků i Štědrého dne a jen to nejlepší  a pevné zdraví do nového roku 2018

 přeje Milan Novotný s manželkou a rodinou


teda nevím co se děje.....jestli mi ,,upadlo " zařízení, ale dnes jsem slyšel pouze om3pa 589-599 docela stabilně, ale jinak  NIKOHO! před závodem jsem udělal v MWC před koncem 3 stn ok2ea, HA a SM. jak  slyšeli ostatní?
Milan OK1DNM
Krásné a pohodové vánoce a v novém roce pak hodně zdraví, štěstí, elánu, osobní pohody a radosti u rádia všem příznivcům CUCu

                                                                                                                                                                                                                přeje Pepík OK1AY
Zdravím závodníky a závodnice,


dnes nic nového, z kolegů VLP jen v prvním kole Jarda 1MKX/Q. Spojení s Peterem OM3PA v první etapě s menšími problémy, ve druhé se povedlo předat správné číslo až ve finále - Petr musí mít po dnešku pěkně vytahané uši.

Děkuji všem za pěkný závod. Do nového roku přeji všem hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a pěkných chvilek u rádia.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q
Dnes 13x více qso, než minule, kdy jsem zvládl jen jedno, hi. Takže jsem spokojený.

Takže doslavme sváteční čas, teď už je to jen pohoda.

72 Jenda BND/QZdravím všetkých CUC operátorov. Dnešný pretek začal celkom v pohode tak do 17.42 potom nastal rapídny útlm signálov.Ešte to ako -tak prechádzalo z OM a do OK2 do vzdialenosti 100km.Predpokladám,že na mojej strane príjatých reportov môžu byť chyby ale signály som bral s odretými ušami ,predzosilovače naplno , široký filter.Jedna stanica QRPP sa snažila dovolať,ale bolo to márne.Asi 10 min. pred koncom preteku tam niekto na frekvencii dával stále otázniky a cez neho slabé signály nebolo možné brať.Omlúvame sa , ale podmienky nám nevyšli, ešte pár týždňov a bude to zasa OK.

Pokojný zbytok sviatkov praje a zdraví 

Peter,OM3PA
Krásné svátky všem, poděkování organizátorům.

    Dnes mi asi v půlce zvonil telefon, s klidem jsem ho vzal, což bych za dobrých podmínek neudělal. Je to trochu zoufalé počínání, obzvlášť při limitovaném výkonu. Signálů pár jsem slyšel, ale tak bídně, že jsem to jen odhadoval při občasném jasně identifikovaném znaku, zajímavé že mi ty odhadnuté stanice většinou odpověděly (2) a ty které jsem přečetl celé mě nebraly nebo až při jiném setkání (1). Peter jediný byl 599 a měl se mnou velkou práci. No skoro by se chtělo říci, že přesuny přes odpor na setkáních, by se měly provádět s ohledem na možnosti a chod conds. Jinak to ztrácí efekt a myslím, že to tlumí zájem.  NZ to má vyřešeno+větší power. Ale až tolik mi to nevadí, podřídím se většině bez problémů.

Krásný zbytek svátků a starého roku. TNX 73 HNY OK1USP  JosefAhoj,

všem přeji krásné  , klidné a spokojené Vánoce.

Podmínky dnes podle očekávání, druhá etapa horší.

Až se divím, že se mi podařilo udělat 17 qso.

Nejsilnější tu v Ostravě byl Peter OM3PA a OM6ES/Q.

72 Láďa OK2BLD
Zdravím všechny,

dnes opět podmínky pod psa i když asi lepší než minule. Druhou půli, jsem strávil fascinován sledováním zoufalé snahy  OK1LO/Q o výměnu kódu s pile-up Petrem OM3PA. Mohl jsem jenom přihlížet (připoslouchávat?)  jejich marné snaze a nemohl jsem pomoci (ani nechtěl). Na závěr Láďa opět opakovaně zaměstnával Petra,  tentokrát úspěšně, a  na mne nezbylo nic. Než jen poslouchat a spokojit se s hubeným výsledkem. Přeji všem dobré zdraví a hodně energie v příštím roce a doufejme lepší podmínky na Nový rok.

72 Jarda OK1MKX/Q
Ahoj, tentokrát ani jedno QSO. Rekord. Vláďa OK1FII

Pozdrav všem,

dnes jsem se místo vysílání věnoval rodině a příbuzným, ale příště bych již měl být opět QRV.

Nadělil jsem si pod stromeček kratší volačku OK2OP po tátovi Frantovi (SK 23.12.2012),

takže snad si mne již se Standou BNF plést nebudete, hi.

Do nového roku přeji všem hlavně zdraví a pohodu nejen na pásmech

73 a HNY z Brna přeje Jirka OK2BDF(OK2OP)
No, na to, že jsou Vánoce se Ježuch moc nepochlapil. Vypadá to, že nám ty vlny spíš rozháněl. Po OK to byla bída. OM chodilo ale k sedmé už jsem se nemohl dovolat Petera. 
Minulý týden jsem zapomněl a tak dodatečně všem hezké Vánoce.
RIG : ATLAS 180 1W out
ANT : LW 34m
ruční klíč
73!
Zdeněk DZD
PS. Zdeni, blahopřeji. Je to paráda. No a ještě nám sděl z kterého roku jsou ty fotky. Poznal jsem na nich slavný přijímač KWEa. Nebo, že by to byl LWEa? Vysílač bude domácí výroby. Kamarádi, to se ten poslední závod v tomto roce moc nepovedl a moc jsem toho neslyšel, a co jsem slyšel, tak jen tušil. Podmínky jak minule. 
Jiříkovi děkuji za hodnocení a Petrovi za jeho skvělý výkon. Doufejme, že ten příští rok bude příznivější. Přátelé, do nového roku mnoho krásných spojení, hodně štěstí a trpělivosti při závodění. Láďa ok1uhq. 
Hezký vánoční pozdrav všem.
Tak dnes konečně lepší. Hi. Ale jen díky OM stanicím. Slyšel jsem toho o něco,  více,ne o moc, ale nedovolal jsem se. Tak příště a to již v roce 2018.

Také si dovolím připojit pozvání na setkání přátel a nepřátel naší kolektivky - OK1KOB. Pozvánka s informací níže. Vše platí z loňské, jen je to ve středu 27.12.2017.

http://www.qsl.cz/ok1kob

Vy72! Zdenek 1lz
Ahoj všichni, 
Vánoční přání bylo, podmínky nehodnotím. 
Protože jsem se rozhodla v CUCu už nezávodit, jen si hrát a trénovat 
mozek, chci upozornit - budu se objevovat a různě střídat značky. Tak i 
vám to trochu změní automatická QSO a trochu dávat pozor. HIHI. Dnes 
jsem začala s necelým wattem jako ok2bbi/q a docela se mě dařilo a 
líbilo. 
Mějte se hezky Zdenka ok2bbi/q 
Dnes jsem se během závodu musel opakovaně srovnat s tím, že to ne a nechodí. Chvilku mně trvalo, než jsem v hlavě potlačil závodní ambici a  jí nahradit touhou DX mana dovolat se. Někdy jsem se opravdu dovolal a byl samozřejmě rád. Přesto však myslím, že to hlavní, tedy závodění dostává při takovýchto podmínkách šíření na frak. A že by  pokud to jde bylo dobré pohnout časem závodu.

Jinak moc děkuju za všechny zachycené i vyslané letošní tečky a čárky. Vyhodnocovatelům děkuji za jejich obětavost.  Všem přeji hezké svátky, zdraví a spokojenost v novem roce a těším se brzy na slyšenou. Radek OK1DEP
Zdravím všechny příznivce CUCu,

přeji krásný zbytek roku 2017 a v novém roce hodně zdraví a štěstí.

Velký dík organizátorům za jejich práci.

Mějte se skvěle to přeje Vašek OK1DCS 73!
Vysílal jsem z jiného QTH a zkoušel QRP. Moc špatné podmínky a divil jsem se, že mne vůbec někdo slyší. QTH na moravsko-slovenském pomezí 740m ASL. Rozbředý sníh a ant 2x 20m ne moc dobře přizpůsobená. Bohužel jsem se nepodíval, kdo byl pile-up a mylně dával /Q - /měl jsem 4W/. Omlouva všem. Díky za zavolání. Josef - domovská značka OK1ES.