Komentáře CUC450

Pozdrav všem.

Tak opět asi na stupních vítězů. Podmínky se lepší a já horším. Po dlouhé době Nika bodovala. Zdanu jsem se několikrát pokoušel dovolat, ač jindy vždy na první pokus, dnes ani náhodou.

Před závodem jsem chtěl cucmanům v MWC dát body a udělal jsem pár spojení. Jel jsem s 5W a vždy mne pobraly na první zavolání. V CUC ale dopadám hůře.

Mějte se a za týden snad lépe. Vy 72! Zdenek 1lz


   Pozdrav všem a dík vyhodnocovatelům!

   Dnes podmínky se zdály být průměrné a N1MM+ už zase slouží a tak jsem se vrátil ke Kenwoodu, sice to mnohem víc šumí jak skvělý OCX, ale má plno dalších vymožeností a také se mi to nechce stále přepojovat a nastavovat jinou komunikaci na PC. Mějte se krásně a příště zase NSL 73 OK1USP  Josef

Zdravím závodnice a závodníky,


dnes se povedlo 2x spojení s Nikou, a 1x se Zdenkou - díky. Z kolegů VLP jen spojení s Pepou 1 FKD, zato v obou etapách. Spojení s Jardou MKX se nezdařilo ve druhé etapě díky dobrákovi, který při předávání kódu se musel realizovat svým zaklíčováním :(, ale i toto k závodu asi patří.

Vašek byl dnes v roli pile up stanice nádherně slyšet a spojení se povedlo napoprvé v obou etapách. Přelomové spojení se povedlo s pro mě novou stanicí OM2JU.

Díky všem za pěkný závod a těším se na slyšenou příští pondělí.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q

Hezký večer přeju všem závodnicím a závodníkům. Jsem tři týdny po operaci a ještě nemůžu pořádně sedět. Vytáhnul jsem starou ft 817 a stáhnul jsem si z hamšeku dolů k posteli W3DZZ. Jel jsem na starý notebook a
N6TR. První polovina byla lepší, ve druhé signály zeslábly a byly velké úniky.
Děkuju za pěkný závod a za vyhodnocení.
73, Pepa OK1KA

Tak jsem to dnes poprvé zkusil s novým SDR TRX RS-918. Nemám ho ještě v ruce (a hlavně v hlavě) a tak ze začátku byly potíže. Omlouvám se za menší zmatky, které jsem asi způsobil. Postupně se situace zlepšovala. Až po CUCu jsem si všiml, že mám nastavený výstupní výkon ne 5W (což jsem původně chtěl), ale 0,5W.  Vůbec jsem to v provozu nepoznal. Tak si říkám, že někdy zkusím /Q kategorii.

Víťa OK2EA

Ahoj všem,

děkuji za qso a za vyhodnocení závodu.Dnes mnohem lepší podmínky,

než minule , už je znát , že se prodlužuje den.

 nsl příště   , 72 + PZ  Láďa  OK2BLD 

Zdravím,

dnes nic moc. Na dolním konci hodně skrumáží, kde jsem akorát ztrácel čas a nikam se nedovolal....Na horním konci málo stanic, ale časté lokální rušení, které zcela vymazalo užitečné signály. Při QSO s Láďou OK1LO/Q, zrovna jel asi někdo výtahem z hospody a tak jeho kód zanikl v rušení. I tak to stálo za to a těším se na další kola.

PZJ OK1MKX/Q

Ahoj, podmínky znatelně lepší jak minule a celkem to frčelo. Jiří má asi službu, tak moc děkujeme, Vašík, no paráda. Taky vítáme Pepu 1ka doma a věřím, že je v pořádku. Zdena  i Nika dvakrát, holky díky. Za týden NSL. 1Uhq.
_______________________________________________________________________

Ahoj všem!

Dnes jsem jel poprvé jako /Q s OCX a LW a jsem nadmíru spokojený. Podmínky nesrovnatelně lepší než minule a v CUCu má /Q stanice rovnější postavení vůči ostatním než v NZ. V podstatě jsem nepoznal rozdíl oproti 5W a jako /Q mi byla dávána přednost. Díky!

73

Honza

OK2SRO

Podmínky tentokrát trochu lepší než minule. Horních 10 kHz obsazují systematicky seveřané, ještě že se mi tam zpočátku podařilo udělat FII/Q a IF.
Pileupový Vašek byl naštěstí ode mne dost daleko, takže se v obou etapách podařil, kvéčkové jsem udělal jen 2 stn - 2SRO/Q a 1FII/Q. Láďa 1LO/Q tam měl na výběr dost silnějších, Jardovi MKX/Q jsem se asi ztratil pod rušením a jinak jsem neslyšel ani Zdeňka DZD/Q a ani Pepu FKD/Q. Asi ladím moc rychle a stanice přeskakuju.
Milanova poznámka, že mi to trylkuje mne nepřekvapila, protože i při příjmu jsem slyšel nepravidelné ladění. Ale bylo to jen těsně pod koncem pásma a asi je ladicí potenciometr v tom místě vydřený. Až najdu injekční stříkačku, kápnu tam Diavu a bude zase nějakou dobu pokoj. Ještě je možné potenciometr vyměnit nebo jet s M80, kde se ladí tradičně otoč. kondíkem, hi.

Zaregistroval jsem OM2JU, tak příště se třeba podaří i qso.

72 Jenda BND/Q

Zdravím všechny příznivce CUCu,

Protože se nikdo nehlásil na Pile-up, tak jsem to vzal. Je to příjemná zábava,

tak nevím, proč nejsou zájemci. Podmínky perfektní. Děkuji všem za spojení

a těším příště na slyšenou. Vašek OK1DCS 73!