Komentáře CUC 455:


Pozdravení všem.

Nejprve omluva za minulé kolo stanicím, které jsem připravil o body. Na papíře bylo dobře a na klávesnici pak něco jiného. OK2BBI=OK2bbo a další. Budu pozornější a více kontrolovat.

No a dnes katastrofa. Na mé blbé klíčování jste si již zvykli. Ale marně jsem v první půlce hledal OM/OK1DCS/P. Povedlo se až v druhé etapě a v síle 59++. Tak nevím proč ne v první. 

Těším se na příští CUC456. Vy 72! Zdenek llzHezký večer přeji všem závodnicím a závodníkům.
Dnes podmínky nic moc. Spousta rušení, slyšel jsem lépe slovenské stanice. Omlouvám za občasné zmatky mnou způsobené. Dekuji za spojení a za závod. Též děkuji za jeho vyhodnocení.
73! Pepa OK1KAZdravím závodnice a závodníky,


dnes silné rušení a úniky. Přesto se povedlo v obou etapách spojení s pile up stanicemi - Jardou a Vaškem - díky.

Naslyšenou příští pondělí.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3S - 1W - Windom

TR4W 4.58Dle ionogramu, měly být podmínky šíření dobré, ale mně tedy nesedly. 
Podle toho, jak někteří skákali do spojení, jsem nebyl sám, kdo měl 
problém s příjmem. 
Navíc se zde vyskytovalo místní QRM ve větší míře, než obvykle. QRP 
závody z paneláku 
jsou čím dál tím obtížnější. 

Obě "pileup" stanice jely výborně. 

73, Robert OK2PYA Ahoj, pozdrav a poděkování za qso všem,

mám jednu otázku na vyhodnocovatele, která možná bude zajímat i někoho dalšího: Prosím jak se vyhodnocuje qso, které začalo před přelomem etap na konci 44. minuty, ale je uložené s časem 45. minuta. Např. můj Tr4w přiřazuje čas podle okamžiku uloženi. Co udělá vyhodnocovací program se spojením se stejnou call pro druhou etapu - bere ji jako dabl, nebo je nějaká tolerance času a jak velká? Čas by tu jinak mohl být dost kritický, snažím se před závodem seřizovat pc, ale jde o to jestli mám hlídat vteřiny – a hlavně abych někoho zbytečně nepřipravil o nějaký ten bodík. Jinak výsledek až tak nehoním, beru to jako odpočinkový závod..

Díky, 73 a nsl, Petr OK3EQ


Pozn. BDF: Zjistil jsem jak to je a popsal na stránkách aktuálního kola.Děkuji za závod a vyhodnocení z Malé Skály Radek OK1DEPPozdrav všem, poděkování pořadatelům !

Dnes i přes mizerné počasí a mokrou anténu se překvapivě dalo docela vyladit anténu, ale stejně občas jsem volal marně a utíkal jsem jako obvykle k poslechu. Přesto jsem tu třicítku zdolal. Díky za vaše QSO, TNX 73 OK1USP  JosefDnes zvláštní chumly spojení. Několikrát se mi stalo, že jsem dělal qso s někým a někdo jiný mi opakoval (dokonce s mou značkou) RST+nr. Občas jsem si to troufnul odhadnout, ale když se protláčel přes OM/OK1DCS/P jsem to "nezvládl". 

Pileupové se dařili oba v obou etapách a dobře poslouchali, díky.
Kvéčkové jsem měl jen 4 (FKD, SRO, FII a DZD).
73 Jenda BND/QZdravím všechny příznivce CUCu,
díky všem za spojení. Podmínky houpavé, stanice /Q jsem slyšel v 2. etapě lépe. Jarda OK1MKX/Q tady byl slyšet perfektně. Jel jsem na KX3 +PA 100W, ant. 40m LW asi cca +-5m nad zemí. Potvrdilo se, že řada stanic nečte tabulku preferencí na závod, protože se hodně stanic snažilo dělat QSO na mé FRQ, tak jsem měl dost rušení. Jinak ale skvělý zážitek. Díky všem. Na slyšenou až v CUC 457, přístě nepojedu, jdu za kulturou Hi. 72! Vašek OK1DCS QTH Terchvá nr Žilina (u Jánošíka)