V takovém rušení prostě nelze.     Z. OK2ABUAhoj, pondělní CuC nestíhám z pracovních důvodů, ale bez rádia nevydržím – takhle jsme excelovali na žížalkách: http://ok2kos.wz.cz/cz_soubory/ok5k_soubory/uhf2018.html . Já jsem ten s fousama bez cigára a čepice. 73, WAHezký večer přeji všem účastníkům závodu.

V první polovině závodu byly u mě podmínky lepší. Ve druhé půlce to byla bída s nouzí, velké úniky a atmosférické rušení. Mě tady ta anténa po republice nejlépe chodí po dešti. Díky za těch pár spojení.

73! Pepa OK1KADnes boli divoké podmienky v prvej čssti ako tak ale potom sa zhoršili podmienky a aj obvykle silné stanice zoslabli a zvýšil sa šum z pásma.V druhej etape sa mi nepodarilo nájsť Láďu OK2VX....

Pre chlapcov z OK1OSA sa mi snáď podarilo ich presvedčiť,že mám záujem o prelomové QSO na rozhraní etapy. Dával som nové číslo a druhú etapu ale trvlaii na čísle 7 QSO z prvej etapy ... Treba si pozrieť podmienky...,škoda stratil som tam najmenej dve minuty.Sú to mladí kluci je to v poriadku.

73s Peter,OM3PA

Dovolím si po čase trochu té kritiky. Rozmohl se nám tu takový nešvar.
Volat stanici ihned po QSO ještě než dá svou CALL. To se snad dá pochopit
když volám "pileupku" nebo náčelníka, ale jinak ve sprintu? Já teda nevím.
Pokud s tím ostatní nemají problém, tak OK, přizpůsobím se. 
Příležitostí je k tomu dost.  Na co čekat že?
Jen aby to pak neodradilo další závodníky.
Druhá věc, nebo spíš prosba. Kontrolujte si prosím své logy před odesláním.
A nebo, podívejte se občas na error logy, je to docela poučné.  Pokud nechcete
udělat ani jedno, ani druhé, připomínám že nejsem OK2PAY, ani OK1PYA ale OK2PYA.
Děkuji.
73, Robert OK2PYA
    Pozdrav všem a poděkování pořadatelům !

¨Dnes jsem se snažil a strašně jsem to mydlil až tak, že jsem nesledoval co mě to zapisuje do logu. Pak se nakonec strašně divím, že tam mám 2x Nr.=0 a vzpomínám kolik to mohlo být. Dnes jsem měl dvě nuly a k tomu ještě někdy stisknu dvě tlačítka najednou a to bylo zase u dvou spojení a pak většinou volím to první neboť předpokládám, že prst byl více u toho správného a tudíž se musel zapsat dříve. Ale jak se ukázalo v tomto NZ tak to takto docela nebývá. Tam jsem asi byl nějak zblbnutý, protože tolik chyb jsem ještě nikdy nenasekal. Tak uvidíme jak v dnešním cucu. Mějte se krásně a příště NSL,  73 OK1USP  JosefHi! Dnes naposled z JO70KQ a tentokrát test TR4W na tabletu a QCX+ATU+LW38m. Na výzvu odezva minimální a velké QSB 599/339.  Zadařila se vícebodová QSO s OK1LZ a OK2CMZ - díky! TNX všem a NSHL příště.
PZ/72 Jarda OK1MKX/QPřátelé, cérky a ogárci !

Z včerejšího snažení CUCu 485 deník neposílám. Někde v půlce jsem při spolupráci tlačítek, tužky, papíru a hlavy na přemýšlení odeslal nesprávné číslo spojení a chyba moje by někoho poškodila. To se mi občas stává. Cesta k práci s počítačem a šikovným programem je otevřená všem ale pro mne zatím za obzorem zvládnutí.


Dovolím si reagovat na Robertovu, OK2PYA připomínku, týkající se provozního nešvaru, kdy stanice ještě před voláním výzvy je volána a za cenu získané oboustranné výhody stanice čekající  utřou nos a oči pro nářek ze ztráty naděje na QSO. Dělá to podle mne jen malá menšina ale dělá to stále, i když se to zde občas přetřásá. Na rozdíl od Roberta nejsem ochoten s tímto se smířit, je to proti pravidlům slušnosti, jednoznačně. Každému se může podařit nějaký úlet ale tohle je z principu špatně, smířit se s tím nechci.


Jako vždy poděkování pořadatelům za jejich práci pro nás.

NSL - Petr OK2BTK.


PS:Ještě dodatek k mému vyjádření - v případě volání na pile up stanici souhlasím s Robertem.

Petr OK2BTK.Ahoj,

už asi páté kolo mi nesedí podmínky na moji anténu.

Signály slabé v silných rychlých únicích, několikrát se mi stalo,

že jsem kód nepobral ani napodruhé a musel požádat znovu o opakování.

A to máme do slunovratu ještě hezkých pár týdnů.

Naštěstí nám teď přeje aspoň počasí.


Dík všem za trpělivost a Petrovi za vyhodnocení

73 z Brna 

Jirka OK2OPPoprvé jsem jel CUC jako pileup. Zajímavá zkušenost .( ti ). Také 
bohužel i negativní.
Laďa   2VXŽádná sláva. Horko těžko devatenáct spojení. Bohužel jsem ani jednou nenašel Láďu VX a tak mě poslední místo opět nemine. V MWC jsem v pohodě dělal S58MU, DL1DQV, DL9NBJ, DL5YM, DL4ME, DK2FG... S 1W out. Tak nezbejvá než se těšit na příští kolo.

Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD  980mW out

ANT : 34m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD PS. Roberte, beru na vědomí. Bohužel i při následné kontrole se mi občas stane, že něco popletu. Možná i tvojí značku. Tak to ber jako pokročilou stařeckou demenci z mé stany. Díky za pochopení. Nedělám to schválně.

dZdZdravím závodnice a závodníky,
dnes dobré podmínky. S Jendou 2BND se povedlo přelomové spojení - díky. 
Děkuji všem za pěkný závod a za vyhodnocení. Naslyšenou příští pondělí.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


Pozdravení všem.

Za dnešní provoz a chyby se omlouvám. Normálně je to pod psa, ale dnes ještě horší. Samé překlepy a to i v moji značce. Pileup jsem nenašel ani po 5 minutovém pátrání.  Po závodě jsem chtěl pozdravit Pepu OK1USP po posledním spojení a zjištění, že beru jen 5NN00x a z textu tak 10% mne vrátilo zase na zem. Budu muset po večerech opět začít trenovat.

Naslyšenou za týden.  Vy 72! Zdenek 1lz
Ahoj, děkuji Petrovi za vyhodnocení a Láďu, toho jsem objevil jen jednou a to na poslední chvíli. Podmínky pod psa a když už jsem dal výzvu, tak jako když jsem expedice a na mně. V tom mají stanice s dvou písmenným sufixem výhodu. Ale sranda ne? Tak tedy za týden a snad za lepších podmínek. 1uhq.