Komentáře CUC 492:Děkuji za závod a vyhodnocení. 73 Radek OK1DEPZdravim,

dnes jsem mel v Praze velmi silne QRM, sum S9. Ze zacatku jsem skoro nic neslysel. Pak se jeste neco pokazilo v TR4W a neprepnulo to etapu, tak je druha etapa jako na 40m. 

Jirka OK1OAHezký, listopadový večer přeju všem závodícím z vyhřáté hamovny.

Podmínky u mě opět mizerné. Sobota, neděle, jsem jel na 20m CQ WW. Jel jsem to QRP, podmínky byly fantastické. Dnešek byl pravý opak, ale přírodě člověk neporučí. Děkuji za závod, za spojení a za vyhodnocení 

závodu. 73! Pepa  OK1KAPři pohledu na ionogram z času závodu mi není úplně jasné, od čeho 
se ty naše signály odrážely, nicméně nějak to chodilo. 
Děkuji za vyhodnocení. 

73, Robert OK2PYA Dnes boli už podmienky omnoho lepšie aj keď v prvej etape som robil OK2 stanice s problémami.Druhá etapa už bola v pohode  a signály boli dobré zo všetkých smerov.

73s Peter,OM3PAAhoj všem,

kdo by si chtěl dnes udělat generátor šumu,nepotřebuje ani šumivou zenerku,

stačí výstup z RX na 80. metrech v době konání CUCu.

Josefe , OK1FKD/Q v první etapě jsem to číslo z toho šumu nevydoloval.Sri.

72 + PZ  Láďa  OK2BLDZdravím závodnice a závodníky,

dnes opět klasika. Pěkně byly slyšet OM stanice. Spojení s pile up stanicí bez větších problémů v obou etapách. Jedno spojení se povedlo i s Honzou 2SRO, se kterým jsem se v sobotu potkal na semináři ke stavbě MLA antén, a jednu si i postavili.

Děkuji všem závodníkům za výdrž, a také za vyhodnocení.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3S - 1W - Windom

TR4W / zápis


Zasílám log.cbr OK1DOR ze závodu CUC  26.listopad 2018

 Dík za vyhodnocení  . Podmínky bída.

Hezký den


73 Tony OK1DOR
Přátelé, podmínky nám tedy moc nakloněny nejsou. Dnes jsem se přesvědčil, jak lehce se dá do probíhajícího spojení někomu namontovat a myslím, že Robert - dával výzvu a já aspoň dvakrát do něho a to nemohu říci, že mám tupý rádio. Roberte promiň ale o té druhé stanici jsem neměl ani tuchy. Víťa tedy řádil. Jiřímu díky za vyhodnocení a vám všem za body a doufám, že jsem nikoho nepoškodil. 


OK1UHQ
Dnes jsem byl pileup. V předcházejícím MWC to byla bída v pásmu 40m. Na 80m to bylo lepší, ale zdálo se mně, že se podmínky zhoršují. Obával jsem se, že bude zle, jako často v poslední době. Nakonec to nebylo tak zlé. Jen bylo málo stanic a tak jsem minuty volal výzvu a nic. Posledně jsem psal, že když mě zavolají stanice mimo OK/OM, tak jim normálně předám kód.Tentokrát zavolala 1x G a 1x DL stanice. Ježe když jsem čekal odpověď, dostal jsem TU 73. Škoda. Kdysi byla stejná situace v MWC a v CUCu - vypadalo to jako OK/OM závod. Postupem času je v MWC plno cizích stanic a jen CUC (a totéž je v NZ, kde není omezen výkon) se nezměnil. Čím to je? Možná tím, že v kalendáři UA9CQC je MWC uveden a CUC + NZ ne.

Všem děkuji za spojení a vyhodnocovatelům za odvedenou práci.

Víťa OK2EA   
Ahoj!

Tentokrát jsem zkusil nažhavit KX3 jedním W :-)

Kupodivu se to docela dalo, jen mi párkrát do spojení opět skočilo pár nedočkavců a spojení jsem kvůli nim nedodělal. 

Posílám foto z víkendového workshopu, na kterém jsme se s Láďou, OK2LO zkoumali MLA antény :-)

Díky všem za trpělivost při čtení signálu a vyhodnocovatelům za vyhodnocení.

73

Honza

OK2SROPozdravení všem.

Dnes opět dřina. Podmínky se ale houpaly,občas zaburácely stanice /q velice silně a pak jsem si musel nechat dvakrát opakovat report, ztrácely se do 0.

Povedlo se po dlouhé době přelomové spojení a to s qéčkovou stanicí. Hi.

A omluva pileupové že jsem byl nějak roztržitý a musel si říci o report. Sri Štěpáne.

Vy 72! Zdenek 1lzProti minulému týdnu podstatně lepší. I když mne překvapovalo to kolísání podmínek. Stanici jsem slyšel asi 559 a ve chvilce pak i 599. A něco podobného jsem zaznamenal i v CQ WW. V děsivém (pro mne) kvaltu se dařilo třeba 10 qso a pak jako když mi něco zalehne uši nebo i ant. V souladu s obyčejem - dělat nebo upravovat antény až když přijde zima, jsem v sobotu vyjel až večer, ale do výsledku zasáhnu jen nepatrně, hi.

Chtěl jsem uvést, že WW byl jako fb trénink na CUC.


Bál jsem se, že pileup Víťa je blízko, takže já jeho 100 W snad uslyším a on mne asi ne. Ale potěšilo mne, že mne slyšel v obou etapách a v pohodě vzal. Dík.

Taky několik málo kvéček - jen 2SRO/Q, 1FII/Q a 1MKX/Q mne slyšelo. Pak ještě jsem zkoušel Láďu 1LO/Q, ale vždy tam bylo více jiných, "lepších".


Tak uvidí se příště. 72 Jenda 2BND/QSrdečný pozdrav všem,

             podmínky poslední dobou nejsou nejlepší pro spojení OK/OM. 

             Pile up v CUCu 493 vezmu,doufám,že se dovolá co nejvíc stanic.

             Díky za vyhodnocení a těším se na spojení v dalších kolech.

                                                   VY 73 !                    Jaromír OM8ON Již delší dobu si stěžujeme na BD podmínky v testu CUCu , do budoucna nebudou jistě lepší ,

          já jsem musel několik testů opustit protože jsem se nedokrkal ani OM3PA , možná by bylo

          vhodné přeložit termín  závodu před MWC závod .       73   !       OK2BNFHi,

přátelé (kyně) z OM měli, podle počtu QSO, zřejmě velmi dobré podmínky. Načaté QSO s 1LZ a 2LF nedokončeno kvůli pomalému a silnému QSB – kdo by také čekal až se  CONDS umoudří...Taky  Jižní Čechy se sněžením byly silné.... Pokud Láďa 1LO/Q jezdí (a jezdí úspěšně) na magnetickou smyčkovou anténu, tak blahopřeji...

PZ/72! Jarda OK1MKX/QJe to zajímavé ale když ostatní  na podmínky žehrají, daří se mi udělat o kapánek více spojení. Hi. I se povedly zlomovky se Zdeňkem LZ. Snad to tentokráte nebude místo poslední...

Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD  , 980mW out

ANT : LW 34m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD