Komentáře CUC731:


Ahoj  všem, díky za qso a za vyhodnocení závodu.Dnes to bylo poznamenáno odpolední bouřkou,která teď ještě doznívala.Hodně qrn.sri.
72 + PZ Láďa OK2BLD nsl příště.Pozdravení všem. Dnes to byl otřes. A to hned dvakrát. Když jsem si chystal zařízení, tak asi 10 minut před začátkem mne málem spadla sluchátka z hlavy, jak blesk zarachotil. Bouřka otravovala ještě asi první část, pak to šlo. Ale více mne rozladilo, že jsem se pokoušel od 1740 do 1750 marně dovolat OM0AS. Byl tu hezky slyšet, ale přesto přes něj probíhala soustavně spojení. Skoro jsem chtěl vypnout TRX, neb to není pak radost ze závodu. Jen pro svůj klid jsem zkoušel ještě poslední tři minuty a marně. Ono to bylo stejné. Kdybych nevěděl za ty roky jaká zařízení v CUC bojují, odhadoval bych některé spíše na krystalku. Promiňte, ale v zájmu zábyvy by možná chtělo vice poslouchat a sledovat dění na kmitočtu.
72! a naslyšenou za týden. Zdenek 1lzZdravím závodníky, tak dnes to tedy byl masakr. Opět velké skrumáže, ve kterých s 1W není možné dokončit začaté spojení, ale hlavně bouřlivé podmínky. V první etapě okolo 38 min. velký záblesk a následně 4min. bez elektřiny. Zařízení naštěstí neutrpělo, a tak jsem pokračoval dále. Na Pile up stanici se díky podmínkám nebylo možné z mého QTH dovolat, až ke konci 2 etapy mi zopakovala moji značku, ale asi to těžko lovil v rušení, takže ze spojení nic nebylo. Díky všem za spojení a trpělivost.
PZ + 72 Láďa OK1LO/Q
IC-705 - 1W - DipolAhoj,
Téměř přesně se začátkem MWC přišla do Jihlavy první bouřka, kolem 17 UTC další, takže jsem MWC raději vynechal.
CUC už byl v klidu, i když z bouřky vzdálené cca 20 - 30km bylo QRN veliké a často jsem si nechal opakovat.
Děkuji za vyhodnocení.
73, Robert OK2PYATo bylo dílo. Ještě teď mi praská v uších. Drahocených devět minut jsem věnoval dobejvání pajlapovky. Ve druhém kole už to vypadalo nadějně ale stejně se našli silnější. Holt s přírodou se bojovat nedá. Jsem zvědav na reakci ostatních.
Všem děkuji za spojení.
RIG : K2  1W out ANT : LW 34m ruční klíč
73! Zdeněk dZd  ""Dnes se mi nepodařilo přijít včas, takže jsem chytil jen 2.etapu. Dovolával jsem se bídně, a předávané číslo qso připadalo protistanicím "hubené".
No co, nedařilo se.
72 Jenda 2BND/QZdravím závodníky a posílám deník z cucu
731.Dnes silné úniky,bouřkové rušení....dlouho nebyly tak špatné podmínky. OM0AS jako pile up jel výborně, v obou etapách spojení bez problémů.Dík všem za QSO, dík i za hodnocení a těším se nsl jako pileup v příštím kole.
73! ok2pkt RomanZdravím všechny závodníky a všem stanicím děkuji za spojení!. Děkuji za vyhodnocení a za pořádání hezkého závodu.
VY 73! Jirka, OK1DARAhoj, moc se omlouvám za zmatek s deníkem.Posílám správný deník.
73 Láďa OK2BLDZdravim vsechny zavodniky. Tentokrat to pro moje prazske QTH byly jedny z nejhorsich podminek. V prvni etape jsem neslysel ani jednu OM stanici vcetne pileup OM0AS. Chvilemi pasmo temer prazdne - pouze sum. Na CQ vetsinou tez poze sum. Ve druhe etape se na chvili objevil OM3FW a tez po dlouhem volani i pileup. Bourkove QRM ani tolik nevadilo, spis obrovske uniky. Pet minut pred koncem prisla navsteva a tak v okamziku, kdy se prave podminky trochu zlepsily jsem to musel vypnout.
73 Jirka OK1OAAhoj,
v příloze posílám log. Děkuji za závod a vyhodnocení!
73!  Jirka  OK2NAJahoj,musim sa priznať že toto kolo som si moc neužil,pretože skoro všetky stanice išli na východe strašne slabo a tak sa ospravedlňujem za opakovanie nr a pod.ďakujem za vyhodnotenie a trpezlivosť a dopočutia za lepších podmienok
73 Slavo OM0ASAhoj,
přiložen deník z CUC 10.7.2023.
Dnešní závod byl ve znamení snad všech negativ. Bouřky v okolí, silné QSB,
veliké skrumáže na jenom místě. O tom se zde již napsalo hodně.
Nevím, proč se to děje. Jestli z bojového zápalu udělat QSO za každou cenu, kdy ve zmatku 
není jasné koho kdo volá, kdo komu QSO potvrzuje. Výsledek - slabší  stanice nemají šanci, 
ztráta času, chyby. 
Zvlášť v dnešních Condx se naplno projevilo, že to nemá smysl. Petře dík za vyhodnocení,
všem za spojení a NSL za týden.
Hezký den
73
Tony OK1DOR