Výsledky CUM03 a připojená anketa

Co nám naznačil CUM

Chudák Zdeněk OK1LZ. Místo, aby vyřadil deníky se špatným formátem, snažil se je opravovat podle statisticky nejpravděpodobnějších kódů. Zkrátka a dobře lze konstatovat, že v CUMu03 se někteří z Vás zachovali dosti lajdácky. Vůbec jim nepřišlo divné, že vysílali něco jiného, než co deklarovali. Vznikl z toho skutečně "chuml" v ERROR lozích. Opravdu to bylo "maso". I teď se dají ještě dohledávat chyby, které se nám tam vloudili při pokusu to za Vás napravit. Už skutečně není síla. Opravdu to již nikdy za Vás opravovat nebudeme. Jasně vadné logy zkrátka vyřadíme ze soutěže. Přitom o nic nešlo a jak se deklarovalo hned na začátku, tentokrát nešlo o Váš špičkový výkon, ale o zvláštní taktiku a náhodu. Přesto jste se stejně snažili (někteří z Vás) o špičkový výkon. Závod je vyhodnocen a uzavřen a další reklamace (byť možná i oprávněné) nepřijímáme. Docela nás potěšilo i to, že zájem o "No limited" kategorii nebyl. Možná to byl strach i některých z Vás, jestli náhodou ten skimmer neměří dobře HI. Tedy náš tajný tah, srovnat Vaše sily signálů, nám nevyšel HI. V tomto boji zůstal Vašek OK1DCS osamocen. Někteří z Vás nás docela "sprdli" v diskusi v OKINFu, jakoby nepochopili, že jde o fór. Naštěstí to byla jen malininkatá skupinka a tak nás to moc nebolelo. Těm, kteří šli raději s vnoučky na fotbal, tak těm jsme to museli vrátit, přesně podle pořekadla - "Oko za oko, zub za zub" a tak jsme tajně zařídili, že Plzeň zkrátka nevyhrála. Jo holenkové, to máte za to, že jste ještě nepochopili "duch" pana Cimrmana. (Aby to prosím bylo jasné, i předchozí řádky nejsou myšleny urážlivě, ale z legrace).

Blahopřejeme vítězům:

V Kategorii "no limited" zvítězili:

1.   OK1FHI
2.   OK1AY
3.   OK2BBI


V kategorii pile up:

1.   OK1MKX

V kategorii SKIMMER:

1.   OK1DCS
2.   OK2BND

Sponzorské ceny (zatím není jasné, zda to bude nový TCVR, či obkládačky do koupelny) věnuje v Holicích  radioklub RJC .

Co nám řekla anketa?

Musíme si uvědomit, že vzorek HAMů byl tentokrát neprůkazný a zastupoval spíše telegrafisty než amatéry mluviče, či amatéry "píše - nepíše". A tak nás dost mrzí, že i většina z nás telegrafistů to již "zabalila". Jak jinak si vysvětlit Vaše odpovědi na otázku - Myslíš si, že telegrafie přežije rok 2020? - následovně:

V odpovědi na otázku "jak jste spokojeni s prací ČRK", je též ukryto něco z "blbé" nálady této společnosti. Zkrátka, buď je nám to vše jedno a nebo alibisticky prohlásíme, že je to dobrý. Zkrátka nedá se v budoucnu očekávat, že vůbec ve vedení naší organizace se něco v zásadě změní. Nebo výsledky ankety vnímáte jinak? Ale možná je to i dobrý výsledek, protože 2 procenta se chtějí angažovat (je to jediná cesta jak něco moderně změnit).
Přesto jsme byli mile překvapeni zájmem o SOTA program. Na otázku "Víte co je to SOTA program?", jste odpovídali následovně:To zelené kolo koláče nás zavazuje skutečně asi o SOTA programu toho napsat více. Podle mne je to něco úžasného. Moderní propojení klasického "tvrdnutí" u bedny a dalších vynikajících aktivit. Přitom SOTA a QRP a SOTA a CW patří jasně k sobě.

Možná naše anketa je zkreslena ještě něčím. Např. tím, že není anonymní, dále tím, že někdo nečte náš web. Ale i tak se dá říci, že něco jasně naznačila. A za to Vám patří náš dík.
CUM03 je za námi a je vyhodnocen
Celkem došlo a bylo vyhodnoceno 40 deníků. Podle nich se tohoto závodu zúčastnilo 45 stanic. Soutěžní potenciál je 1.500
V komentářích mne zaujal komentář od Petra OK2BWJ, který jezdí QRP a v tomto kole si zkusil Pileup s 500mW.
No a v komentáři Jardy OK1MKX mezi řádky nalezneme info o tom, že v den CUMu oslavil své narozeniny. Jménem všech CUCáku přeji vše nejlepší.
Při vyhodnocování
errorlogů je patrné  to, že některým stanicím změna kodu ze tradičního 599 na kod daný anketou udělala problémy.Ne snad při příjmu, ale při konfiguraci počítačových programů. Mnohdy tomu napomohlo to, že jste si nepřečetli podmínky závodu. V několika komentářích na to stanice upozorňují. Zítra po zveřejnění výsledků uvidíte každý sám.
I pro vyhodnocovatele to bylo Maso. Vyhodnocení tentokrát trvalo neobvykle dlouho. Snažil jsem se opravit deníky, kde jste měli chybu díky konfiguraci programu a kod byl např. 599377. Číslo spojení ale bylo v jiném sloupci. Program nevzal a deník se musel přepisovat.
Kde to ale hlásilo u některého spojení špatné číslo, nejde opravovat.
Jirka OK1ARN - u polovičky spojení jsi měl přijatý kod a mísro čísla spojení 599. To jsem opravit nemohl, data v logu chybí.
Pro vaši informaci seznam logů, které jsem musel opravovat, nebo přepisovat: OK2NO, OK1EV, OK1ARN, OK1FLT, OK1AY, OK2BLD,
OK2CW a OK2WA. Doufám, že jsem si zapamatoval dobře.
Ale tím je snad vše OK. Pokud příště budete mít špatně nakonfigurováno, neopravujte, pošlete s poznámkou o chybě, případně chybějící připište do textu. Taková oprava nám dá méně práce.

Celkové výsledky

Omlouvám se. Musel jsem ještě jeden deník opravit. Trochu se změnilo pořadí.
Z tabulky je patrné, že ceny v první kategorii získávají: OK1FHI, OK1AY a OK2BBI. (OK1JD má u mne v Holicích
místo avizované ceny pivo dle vlastního výběru.)
V kategorii pileup:OK1MKX.
Blahopřejeme!


Vaše komentáře

CUL
OK1FHI_CUM03.mp3
Záznam OK1IF_CUM03.wav

Jak nás slyšel skimmer OL5Q:
OL5Q

A podle tohoto grafu lze poblahopřát prvním dvěma vyhodnoceným stanicím k získání zvláštní ceny za sílu signálu naměřenou skimmerem. Jsou to OK1DCS a OK2BND/Q. Blahopřejeme.
Zdena OK2BBI přikládá hochům pomlázku.....
ok2bbi_cum03