Byl to nerovný boj. MLA proti tak silnému QRN neměla příliš šancí. Přesto positivní poznatek: Neměl jsem ten nepříjemný pocit, že je nejvyšší čas odpojit ANT. Tak uvidíme příště.

72 Milan, OK2BYW

Jednou dole, jednou trochu vejš. No tentokrát to bylo  hodně dole. Do třicáté páté minuty to vypadalo docela nadějně. Pak ale rádio né a né poslouchat. Asi by to chtělo něco prófi.  
Děkuji všem za spojení a jsem rád, že si jejich strojovny poradily s mým jedním wattem.
RIG : GM47 - DZD , 1W out
ANT : LW 60m
ruční klíč
papír a propiska
73!
Zdeněk OK1DZD

PS. Jsem velice potěšen, že vyhodnocovatel dokázal ocenit mé dlouhodobé snažení a opět mě do tohoto kola zařadil mezi dvouboďáky i když jsem byl v minulám kole sedmý. Samozřejmě od konce. Asi to tak bude lepší. Nebude se to plést a budu stále vyhledávanej. Díky.  

 
Ahoj, 
zdá se, že nám letní podmínky moc nepřejí. Dovolával jsem se tak mizerně, že pokud někde volalo více stanic, tak jsem to postupem času ani nezkoušel. Hledal jsem "volné" stanice, ale buď jsem nikoho nenašel nebo naopak pouze stanice co již byly v logu. Takže spojení moc nepřibývala a postupně mne to přestávalo bavit. Omlouvám se ladícímu knoflíku na mém Tx, že jsem ho při hledání stanic málem ukroutil. Pan skimmer si mne skoro nevšimnul, takže signál asi také nebyl nic moc. 
Díky všem za QSO a doufám, že to snad bude příště lepší zábava... 

72 + 73, Petr OK2PP

CUC nikterak nepřekvapil. QRN ukazovalo, kdo je na nebesích pánem. Šíření slabých signálů nebylo na takové úrovni, abych prorážel, tedy aspoň ve většině případů. I tak jsem docela spokojený, udělal jsem 14 qso (8+6), z čehož lze usoudit, že se bouřky uplatňovaly více a více a být těch etap ještě víc, tak bude slyšet jen práskání a signály radioamatérů už ne. I tak bylo pěkné, že se mi podařilo udělat 7 qso na moje CQ, které jsem volal 37x, pokud můžu věřit statistice TR4W. 
Pileupovou stanici po delší době nemám ani jednou, cítil jsem, že přes qrn neprocházím, ale příště to budu zkoušet zase, hi. Snad k nám bude nebe milostivější.
Taky se povedlo qso s OK1MKX/Q. Jardo, byl jsi tentokrát můj jediný /Q. Sice jsem slyšel 2KFK/Q, ale volání bez šance.
Dvakrát se podařilo qso s OK2CW, OK2ZC, OM8AQ a málem OK1LZ. A Zdeňku, mohlo to být hezké - s tebou začít a také i skončit. Jenže jsem nevěděl, žes ode mne číslo nepřijal. Nebýt zmatků, tak jsme měli 2 minuty na opakování. Jenže se nepodařilo. Ale v deníku jsem to nechal, pěkně to vypadá... Program si to vytřídí...
72 Jenda OK2BND/Q

Už hodinu před začátkem jsem s hrůzou sledoval rostoucí a blížíci se rudou skvrnu na meteoradaru. Půl hodiny před začátkem poprvé zahřmělo, ale já stále doufal, že se to mému přechodnému QTH vyhne.
Čtvrt hodiny před začátkem dokončuji grilovačku pro rodinu a přátele na chatě, a za sílícího hřmění,
kdy bych normálně anténní svod odhazoval co nejdále od chaty, jej připojuji k rádiu. QRN je strašné,
ale stále ještě prochází několik stanic, připravujících se na CUC. Dvě minuty před závodem volám OK2PP.
Slyším dobře, vyměňujeme si reporty, ale to je asi tak všechno. 10 vteřin před začátkem přichází
liják, a s ním kontinuální rachot QRN S9+60dB. Už nevím, co mi OK2PP odpovídá, neslyším vůbec nic.
Marně prolaďuji pásmo. Po třech minutách, a několika blízkých úderech blesků, po kterých jsem nestačil
ani napočítat do tří, definitivně odpojuji anténu, vypínám rádio a načínám láhev vína...
Z Vranovské přehrady zdraví OK2PYA.

Jako pořadatelé se všem účastníkům cucu omlouváme. Nevíme jak je to možné, ale bouřka v cucu nastává ojediněle, maximálně 30x do roka. Při pohledu na blesky nad Jižní částí republiky mi to bylo jasné. Zkrátka závodní bůh nechtěl tentokrát nechat vyhrát Vaška OK1DCS s jeho fungl novou (snad jedinou v OK) KX3. I já jsem losoval, které rádio nechám “odpálit” v bouřce. Nakonec jsem vylosoval Číňana HB1-B,  za který jsem dal “jen” 300 USD. Nakonec bouřka až do Liberce nedošla. Co však bylo ve sluchátkách je zřejmé z nahrávky CULu. Ale nebojte.....

S pozdravem – Jednou bude Lépe (hůře).

Milan

OK1IF

 

P.S. Vítám “starého” bojovníka Jardu OK1MKX opět v CUCu. Jardo drž se, expedičníky SRH jen tak něco nemůže porazitAhoj,
dnes jedny z nejhorších podmínek,co jsem v cucu zažil.QRN dokonale maskovalo stanice,
slabší stanice nebylo slyšet vůbec /vyjímka je Vláďa OK1FII/Q,kterého jsem vytáhl z QRN ani nevím jak./ 
Jirku OK1DDQ coby pile up stanici jsem vůbec nezaregistroval,zvýhodněné stanice s MLA taky ne.
Snad to bude příště lepší. 72+PZ Láďa OK2BLD

Ahoj, 
ta bouřka určitě nebyla QRP a vašich 5W na ni nestačilo.
                              Jarda OK2NO

 Zase to nešlo, bylo to trápení. QSB, malá síla, úniky...
Je velká geomagnetická bouře, venku bouřka, no co
si víc přát?
PZ a 72!  Honza, OK1MNV

Ahoj, zdravím všechny,

Tak nevím, asi jsem katastrofický typ.  Když jsem se vracel z práce bylo ještě jasné počasí. Když jsem začal chystat rádio, tak někde v dálce nesměle zahřímalo. Jakmile začal závod, tak bouřka spustila naplno. V prvním okamžiku jsem to chtěl vzdát, pak jsem si řekl, že snad budu mít štěstí a rádio to přežije. Naštěstí to přežilo, u sebe si tak jistý nejsem, v hlavě to burácelo ještě půl hodiny po závodě. Hi.  V tom rachotu jsem byl schopen brát pouze nejsilnější stanice. Viděl jsem že i ostatní byli poněkud rozhozeni. Občas asi někdo nevěděl že jedu pileup nebo nevěděl, s kým dělá QSO, takže mám dost tupláků. Dělal jsem je pro případ, že by se první spojení nepovedlo. Ke konci závodu již nikdo nevolal tak jsem radio vypnul předčasně abych štěstí příliš nepokoušel.

Doufám, že za týden si trochu napravím reputaci.

Jirka OK1DDQ


 V olympijských hrách
CUC ještě letos není.
Na příští olympiádě
se to radikálně změní.
Tak si hoši dělejte už
na medajle místo
po letitých zkušenostech 
budou zlaté toť jisto.
       ABU  Z.

Zdravím všechny příznivce CUCu,

Tentokrát bez deníku. V 19:00 hod. tady začala bouřka, že jsem nechtěl riskovat

zničení nového TRXu KX 3. Milanovi 1IF jsem sice před závodem říkal, že pojedu

na TS 590, ale pak jsem rozhodnutí změnil, že KX 3 otestuji.Bouřka byla však tak blízko, že jsem

se do toho nepustil.Příští CUC jsem mimo OK, tak CUC nepojedu.V CUCu 170 se těší na slyšenou

                    Vašek OK1DCS  72!


Tak tentokrát zasáhla vyšší moc. Již na začátku CUCu jsem toho přes QRN moc neslyšel, ale když jsem přestal slyšet díky hromobití akusticky okolo domu, tak jsem to nevydejchal a všechno vypnul. Zdraví Jirka OK1DRX


Začátek rozpačitý. Ojedinělé velmi slabé OK1 stanice. OK2 o poznání silnější. Slovenští přátelé naopak silní(OM3PA). Bodově zvýhodněné stanice ani náhodou (kromě Jirky 1DDQ v druhé etapě i když on mne slyšel s problémy - v první etapě jsem si drbnul do ladění a už jsem ho nenašel hi!). Některé stanice nedávají celou značku-budiž jim přáno.
PZ 72 Jarda OK1MKX/QDnes silne QRN , k tomu silne QRM od TV  PLAZMA by SAMSUNG .Vobec som nepocul OK2BND/Q,OK1FKD/Q,Ok2KFK/Q,OK2ABU/Q, nedovolal som sa na OK1KZ v druhej etape a ani OK1AY.OK1MNV v oboch etapach.Pocul som aj OK1LZ ale bolo to bez QSO.Skoda.

73s de Peter,OM3PA
Ahoj,

dnes byl na pásmu šílený praskot a tak jsem slyšel jen nejsilnější stanice. Snad to bude příště lepší…

MilanAhoj,


tentokrat dekuji za trpelivost pouze sam sobe. Log neprikladam, bohuzel zaden nevznikl. Pouze cca 150x marne volani nekoho a asi 50x marne CQ CUC.

Vysilal jsem do InvV v 10m, ale pouze nacejchovanymi 10mW. Bohuzel pouze oznamuji prozkoumani teto slepe ulicky:  v lete pri silnem QRM timto zpusobem QSO nevznika......

Hodinu pred CUCem mi odpovedel OK1AQW na mych 50mW, coz me asi uvedlo do nicim nepodlozene euforie a pricvaknul jsem dalsi minus decibely na zeslabovaci.

Prosim o zarazeni do poradi. Neprilozeny Log obsahuje nula QSO.


72 Jiri, OK2RRR/Q


PS  prosim i o pripadne SWL reporty od tech, co se me treba nemohli dovolat. Diky.Dnes se musím omluvit za strašné a chybové vysílání. Tak mizerně jsem nejel ani svůj první CUC. V první etapě jsem si i přes tu bouřku našlápl na 20 spojení, ale druhá nedopadla. Milanovi se musím omluvit za to, co se mnou musel v první etapě vydržet. Jinak bouřka také dělala své. Právě při spojení s Jendou OK2BND při jeho odpovědi, bylo tak strašné rušení, že jsem ani třikrát opakovaný report nepobral. Díky Jendo za snahu, ale skutečně to nešlo. Požádal bych o opakování i po čtvrté, ale na kmitočtu začaly jiné a silnější stanice a tak byl konec.

72! Zdenek 1lz