CUM05 jsme přežili a výsledky jsou zde
1lz

Tak jsme zvládli první letošní CUM. Podle ohlasů myslím, že ke spokojenosti všech. Ale: " není na světě člověk ten, který se zavděčí lidem všem". Jak jsme tedy závodili: Celkem nás bojovalo 44. Deníků k vyhodnocení poslalo35 stanic. Soutěžní potenciál byl 2.867.
Netroufnu si hodnotit, jak výsledky ovlivnilo povolení výkonu na 100W. V této kategorii se zúčastnilo 5 stanic. S 0.5W jelo 7 stanic. (Je to z těch, kteří poslali deníky.) Podle vašich reakcí si stanice VLP docela užily a dokonce zkusili i pileup. No já nic takového nezažil - standardní výsledek.
V komentářích zazněl názor, že věci neprospívá častá změna soutěžních podmínek. S tim je nutno souhlasit. Budeme se snažit, aby změna, pokud bude nutná nastala až ve chvíli, kdy budeme jisti, že je k lepšímu a nebudeme muset za měsíc vracet zpět. K odzkoušení nám může posloužit právě CUM, na který se vypisují podmínky jednorázově. No a také nám občas může dle vašich přání nějakou změnou (zne)příjemnit soutěž. Třebas odjet jej stylem  klíč, tužka a papír. Ale to je na vůli lidu, ne vyhodnocovatelů.
V error lozích se nedivte tomu, že  /V je deklarováno jako YL. Pokud bych tak nechtěl, musel by Petr sáhnout dost zásadně do programu. To asi pro jednu akci nemá smysl. Však si porovnáme.
Jinak pro porovnání výsledku oproti řádným CUCům, nelze porovnávat neporovnatelné. Nejvíce nám asi řekne porovnat si CC z cucu s tím co máme zde. To není ovlivněno bodováním, ale jen počtem spojení. Také je otázkou, jak jsem odhodl obodování jednotlivých kategorií. Nefandil jsem moc VLP a nepodhodnotil QRP oproti BP (bigpower)?
Pokud se chcete vyjadřovat, dělejte to ne při zasílání výsledků, ale zprávou zvlášť s předmětem zprávy call_ cum05. Děkuji. Všichni tři zprávu obdržíme a budeme vyhodnocovat.

Omlouvám se za trochu delší povídání, ale něco jsem vysvětlit musel.

Výsledky CUM05

Vaše komentáře

CUL05

CUL05_OK2BND.mp3

Skimmer

I takto se dá jet CUC, nač klávesnice? Více v komentářích. (OK1MKX/Q)POZOR bude CUM 05 - 27.1.2014

Slíbil jsem CUM05 a je zde. Využil jsem Milanův námět a kdo chce, si může zkusit, jak to bude s většími výkony. Přemýšlel jsem jak to udělat, aby měli šanci i ti, kteří jsou jako mouchy v baňce. Nevím, jak se mi to povedlo, to ukáže až pondělí. Pokud špatně, omluva předem, pokud dobře, rád budu číst slova chvály.  Jako základní kategorie bude 5W a snažil jsem se zvýhodnit kategorii 0.5W.

Podmínky pro CUM05 (Cimrmanovo utajené maso)

Termín závodu: pondělí 27.1.2014
Čas: 1. etapa 17:30 - 17:45 UTC
             2. etapa 17:45 - 18:00 UTC
          Zachován je systém "Sprint"
Kategorie: 1. 100W  hodnocené 1. bodem,  za volacím znakem   /V  (velký výkon).  Například OK1AAA/V
                   2.    5W  hodnocené 2. body za volacím znakem nedává nic
                   3.  0.5W hodnocená  5 body , za volacím znakem /Q.  Nemusí se přelaďovat pokud nechce.
K dotazům upřesňuji: Stanice /Q má status pileupové. Je tak oceněna body. Frekvence je tedy její. Odladí-li se, je to její právo, ale ne povinnost ( nemusí tedy respektovat sprint).

CUL jako bývá v kraji zvykem:  18:05 - 18:08 UTC
Jak vidíte, moc se nezměnilo, je jedna kategorie navíc. To /V trochu snižuje výhodu výkonu oproti 2. kategorii. No a že stanice 0.5W nemusí přelaďovat? Budou to mít i tak těžké.