Komentáře CUC301

Zdravím závodníky,

dnes jsem si dal pozor, abych nepropásl čas závodu. Podmínky v první etapě byly horší, ale ke konci první etapy se začaly zlepšovat. Standu v roli pile up stanice jsem v první etapě neslyšel vůbec a ve druhé se nám nějak nedařilo předat body - nepovedlo se přijmout číslo spojení, neboť nás vždy v tomto bodě přemázla další stanice dychtivá spojení s ním :-(. Díky Peterovi 3PA za dnešní přelomové spojení a Honzovi MN za "závěrečné" spojení.

PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


Děkuju za pěkný závod.

Ještě mi je mizerně, ale jsem rád že jsem se přinutil závod odjet. Všem Vám přeju dobrý signál a zdraví.

73 Pepa OK1KA

=


Zdravim,

tak dneska to byla u mne bida, jakou jsem uz dlouho nezazil.

PileUp stanici jenom jednou a byl i problem se na nekoho dovolat.

VY 72 Josef OK1FKD/Q


Ahoj závodníci,

velmi špatně jsem se dovolával a slyšel nějak málo stanic.

Ke komentáři Zdenka 1LZ:

Jsem s CuCem výsostně spokojen a myslím si, že by se naše inovace měla spíše zaměřit na základní účel závodu - t.j kromě srandy si "nanečisto" vyzkoušet jak závodění , tak i piuleup. To jsou zkušenosti, které mnozí Hamové nemají, protože se do KV závodů ostýchají ( já bych to asi zkazil....) nebo se k pileupu vůbec nikdy nedostali. Aby si to vyzkoušeli další, v CuCu noví Hamové, musíme je sem přivést. Ale je to fuška, ani naši zavilí telegrafisté v OK5K se do toho moc nehrnou. Ale mám ještě v záloze několik Hamů, které pomalounku přemlouvám....

Výkony bych zachoval tak jak jsou, i zde je slušná porce velkého závodního prostředí a závodník si testuje v reálu sebeprosazení v tlačenici a může vymýšlet taktiku a fígle, jak to spojení získat. Může také od jiných odkoukat, jak a proč se jim to daří. A k tomu zdokonalovat CW.

Zahraniční stanice klidně mohou jezdit, myslím, že jsme dobře slyšet v SP, DL, HA, OE. Ale závodů je moc a přece jenom je tady ta jazyková bariéra. Snad by pomohlo zařadit tento závod do nějakých QRP závodních listů například v DL.

Rozhodně se ale přimlouvám k rozchodu s MWC. Jak slyším na bandu, i zkušení borci s tím mají problém a nervozitu, QSO v první minutě se taky počítá. Dnes jsem také odhalil jednu OK1 která mi v minutě 06 dává číslo 070, což je pro CuC moc a pro MWC pozdě.

Drazí vyhodnocovatelé, myslím, že jsme si z tohoto závodu během 300 kol udělali pěknou chvilku u rádia, dobře reprezentující naše hoby. Nezkažme ji budoucími složitými inovacemi, aby se z ní neztratila zábava. Nuda tady rozhodně není. Spíše se koncentrujme na propagaci tak, aby za ty co už nejezdí, přišli noví, kteří se to budou učit. Obrovská zlepšení a úspěchy stanic, které v prvních závodech dělaly jednotkový počet QSO s 10 WPM a dnes jezdí na "plný výkon" ukazují, že smysl - rozvoj CW a operátorských zručností, závod plní. A myslím, že o to šlo.

73 a díky všem, Petr OK2WA.

RIG FT817, 1000mW, ANT resonant Delta loop 86m, Log TR4W


Hi, pile-up jsem nenašel. Snad příště. Jarda MKX


Ked to nejde , tak to nejde , aj v mojom pripade sa mi nepodarilo urobiť QSO s Pile up stanicou v druhej etape Standa tvrdil ze už máme QSO.U mňa v logu ale nebolo QSO, lebo som ho našiel az minútu pred koncom etapy.

V minulom CUM som urobil Zdenku OK2BBI lebo na začiatku CUM testu dávala túto znacku a v druhej etape zase bola OK5YL.Až v erorlogu som si pozrel že OK2BBI bola uniqe ale ja som zapisal čo som pocul...teda OK2BBI. Nčc si z toho nerob Zdenka =je to v poriadku.

Dnes sa mi nedarilo dovolať sa niektorých stanic , QRPP stanice som yobral len 3 a tak to aj dopadlo.

Vštkých zdraví Peter OM3PAŠ


Začátek vypadal velice nadějně ale konec nic moc. Jen dvacet jedna spojení a pouhá dvě kvéčka. Všem děkuji za spojení.

RIG : GM47-DZD , 980mW out

ANT : 33m

ruční klíč

73!

Zdeněk OK1DZD

=


Úvodem pár slov k dřívějšku.

CUM 07. Zažil jsem celkem pohodový závod. Zato správné maso si asi užil vyhodnocovatel. Klobouk dolů.

Navíc jsme se my VLP pohybovali na špici, což mou dušičku blažilo. (Nevím jak ostatní, snad taky). Kdo ví, jestli se někdy navrhnou jiné podmínky, ale tentokrát nám to hrálo do noty. Ještě jednou dík za ten hřejivý pocit...

V poslední době sleduji, že se pořád něco řeší. Asi i na nás mají média neblahý vliv. Co se řeší tady v "aréně" CUC.

Připadá mi, že se víc blázní, než myslí.

Vypůjčím si začátek z pravidel CUCu:

Smysl závodu : Podpořit práci QRP, nácvik závodních spojení, nácvik práce v pile upu, skvělá zábava.

Z mého pohledu to v podstatě ani závod není, ale je to ufb cvičení, asi tak jako mají muzikanti své etudy. Tak si hrejme a bavme se.

Taky mne občas zamrzí, když se někdo naladí na probíhající qso a protože je silnější, tak si tam klidně dělá spojení. Ale protože se to stává i ve velkých závodech, beru i to jako nácvik qso v kritických podmínkách.

Výsledek se projevuje, protože stačí zkusit nějaký jiný závod a hned se pozná, kdo že je CUCák - to jde qso ráz-dva a je hotovo. Má natrénováno...

Nemyslím si, že by snaha o přetvoření CUCu na další z mnoha "mezinárodních" závodů měla nějaký valný význam. Třeba někdo řekne, že je to jen můj dojem. A je. Dávám všude najevo, že mě CUC baví, a to ve stávající podobě.

Navíc úvahy o zvyšování výkonu jdou proti základní myšlence - viz smysl závodu v podmínkách.

Ale už k CUCu301.

Po tom větru a krupobití jsem hned ráno ověřil, že anténa je na svém místě a zkusil, co dělá. Sklony k normálnosti mne uklidnily.

Spojení méně, jen 26. Ale zdálo se mi, že celkově jich neměli ani ostaní nějak moc Možná je to i rozčarováním z přechodu na letní čas. Nenapadlo mne jen tak se mrknout, kdo závodil o hodinu dřív...

Pileupového Standu mám 2x, kvéčkových stn málo - jen 4. Sice jsem slyšel i Zdeňka DZD/Q a Láďu LO/Q, ale jen to. Qso se nezdařilo.

Pro dnešek už dost. 72 a nsl příště, zároveň přeji i hezké velikonoční svátky.

Jenda OK2BND/Q

=


Hezký večer.

Děkuji všem za spojení i trpělivost. Dnes to fakt nešlo. Prvních pět

minut jsem s největším vypětím bral jen nejsilnější stanice. Rušení od

nějakého klumpru v domě bylo hodně přes 9. No a pak během půlhodiny

ještě asi 3x i když již ne 5 minut. Takže co se dalo, to se dalo.

Pileupovou stanici jsem našel až v druhé etapě. Dnes u mne byl

nejsilnější Peter OM3PA a tak jej mám v obou etapách.

Ale mám na srdci dvě věci. Jedna se tu probírala již několikrát. Stanice

končí spojení, frekvence je její a tak si dá výzvu. Ale zároveň s ní ji

volá jedna i dvě stanice. Nevadí mi taková věc, je to sprint a šetří se

čas, ale bylo zde řečeno ostřílenými závodníky, že by po spojení mělo od

stanice, která má frekvenci zaznít cq de ok1xx, nebo de ok1xx test. Více

mi vadilo, že jsem si dal výzvu a když mne stanice zavolala a já ji

dával report, volají ji další dvě přese mne. No spojení se

neuskutečnilo. Ale fakt nejde o život.

Vy 72! příští pondělí. Budu se vyhýbat schrumážím a šetřit si nervy.

Zdenek 1lz


Ahoj všichni,

zase se mi na výzvu CQ CUC ozvala stanice z MWC = už se s tím asi musíme smířit.Jinak to dnes celkem

chodilo, i když jsem měl chvilky, kdy mne na výzvu nikdo nebral a často jsem byl při volání "převálcován"

jinou silnější stanicí.

Díky účastníkům a vyhodnocovatelům za pěkný závod.

Láďa OK2BLD

=


Pozdrav všem, Nějak jsem nemohl najít PileUpku, a v druhé půlce na začátku tam byla mela, tak jsem to odložil, ale pak mi asi z toho velkého zápalu odešel napájecí zdroj a tak zřejmě budu muset nějaký čas nejezdit, leda že bych oprášil svoji M80, ktertá, ale neumí s PC a tak budu dělat příšerné chyby. Tak snad abych raději nejezdil a musím zkusit zdroj opravit, ale nevypadá to povzbudivě - trochu to transformátorově smrdí a tak to nevypadá s opravou moc růžově. Díky za vaše QSO. Josef OK1USP VY 73 a pěkné Velikonoce!=


Velikonoce veselé

vám přeji z CUCu přátelé.

Kvoká malá slepička

snáší barevná vajíčka.

Zajíček je roznáší

jen se po nich zapráší.

Vezměte si proutky z vrby

pomlázku si upleťte

aby nožky omladila

každé paní i děvčete.

ABU Z.

=


Ahoj,

připadalo mi nějak málo stanic. Navíc jako by v průběhu CUCu najednou prudce vroslo rušení na pásmu. A není to poprvé...

Příště bych tedy dle plánu jel jako pile up stanice.

Díky všem za QSO.

73, Petr OK2PP


CUC Nr 301: Také se trochu vrátím zpět k úvahám o další podobě CUCu a také říkám, už neměnit. Je to tradice a je to jiné než ostatní závody.

K CUM 07, moc se omlouvám Láďovi, OK1LO/Q, kterému jsem při přepisu zkomolil CALL a vyhodnocovací software mu za to hned strhl body,

i když on měl v LOGu vše OK. Láďu jsem tím připravil o hezké umístění, promiň !

Jsem rád, že série CUMů dál nepokračuje, hi. Klasika, je klasika. Ale tentokrát to nešlo a udělal jsem si jeden z nejnižších výsledků, co počtu

QSO. Jen 36 QSO, je opravdu málo. Stanice jsem slyšel slabě, pořád stejné. Buď jsem se nemohl dovolat nebo naopak mne na výzvu zavolaly

tři najednou.

Pile up Standu OK2BNF se mi podařilo udělat celkem snadno, signál zde měl pěkný. Stanice /Q, mi tentokrát moc nešly. Jenda OK2BND/Q,

se mi podařil 2x, díky a UFB ! 1x OK1DZD/Q, OK2WA/Q, OK1FII/Q a OK1LO/Q. Vůbec jsem neslyšel OK1FKD/Q.

Veliká gratulace Zdeně OK5YL, ke krásnému výsledku!!!

PZ, 72 a NSL příště! Honza OK5MN (OK1MNV)

=


Ahoj CUCáci,,

není přece APRÍL abych na chvilku byla v průběžném hodnocení na 1.místě. Až se mě hlava zatočila. Taky co teď napíšu není APRÍL. Vesměs si stěžujete na špatné podmínky. V Havířově byly podmínky VYNIKAJÍCÍ. Bylo po bouřce, silném dešti a větru - klid - bez rušení (včetně manžela). Proto asi takový výsledek.

Pro Petra - OM3PA - CUM 07 - to se asi pleteš, jedině ty máš 1x zn.OK2BBI z mých 40 QSO. že bych se 1x spletla? Takže je úplná hloupost že jsem 1.etapu jela jako BBI a druhou YL - viz výsledky. Myslím že chyba se vloudí a není třeba rozebírat.

PLNĚ SOUHLASÍM s Petrem OK2WA a jeho názorem. Já se vzdala PILEUP protože deník v PC pro

CUC je na 60 QSO a co kdybych udělala 62 nebo více QSO¨s. Jsem úplné "trdlo" na PC.

Jsem pro víc legrace v CUCu.

Mějte se hezky a mějte se mnou trpělivost. Zdenka OK5YL


Zdravím všechny příznivce CUCu

Tento závod jsem jel na provizorní anténu, kterou jsem udělal hodinu před zahájením závodu. Velký vítr mě donutil spustit antény na stožáru a to je včetně drátovek. Natáhl jsem drát asi 35m, celkem nízko nad zemí.

O poznání jsem se hůře dovolával. L-článek jsem také vytvořil velice provizorní , ale vyladil jsem to. Hi. Když manželka viděla, co to tropím, tak si myslela, že jsem se zbláznil. Hi. Bez trocha bláznění to v našem oboru

nejde. Tak ať nám to vysílá. CUMu jsem se nemohl účastnit z pracovních důvodů, škoda. Ještě mě čeká jedna absence 13.4., kdy jsem odsouhlasil návštěvu divadla v pondělí, je to derniéra, tak se nedalo nic dělat.Hi

Přeji všem krásné velikonoční svátky. Vašek OK1DCS 72!