Komentáře CUC372Pozdrav všem!

Tak po dovolené a polomrtvý. Vysoké Tatry mi daly dost zabrat, ale bylo to nádherné. Snový týden.

No ty tůry asi naposled v životě. Dnes jen ve spěchu, vnoučata na prázdninách a tak spánek na zahradě v chatě. Závod jsem si dnes užíval, i když počet spojení jako v začátcích. Neslyšel jsem ty tutovky, ale co, nejde o život a tak zase příště za 3. Vlastně asi ne. S největší pravděpodobností bude druhý díl starosti o vnuky na Orlické přehradě. Uvidíme.

Vy 72! Zdenek 1lz


_____________________________________________________________________________

Hezký večer všem závodnicím a závodníkům
Dnes podmínky celkem ušly a s rušením to také šlo. Děkuji za pěkný závod a za vyhodnocení.
Jestli bude zdraví OK, tak v Holicích na viděnou.
73, Pepa OK1KA

Dnešné kolo bolo ozaj bez QRN , bez lokálneho rušenia a príjmacie podmienky ako na samote.(UFB).Vdaka Ládovi OK2BLD za prelomové QSO  a dvom šampionom v QRPP kategorii OK2WA/Q a OK1FKD/Q za prídavné body.Skoda ,že dalšie QRPP som urobil iba jeden krát.Inak dnes som vôbec nepočul Honzu OK1MNV ani  Roberta OK2PYA  a ani OK2BND/Q..Jedine Vláďa OK1FII/Q tu celkom pekne išiel , ale nebola šanca sa dovolať, lebo ma prevalcovali OK1…73s Peter,OM3PA

Ahoj všem,podmínky dnes za moc nestály,většinu stanic ovlivňovalo silné QSB ,takže to byl dost nápor na uši.Přesto se mi podařilo 34 qso.Nejsilnější  tu byl Petr OK2BTK, Peter OM3PA a Zdenka OK2BBI.Díky všem za qso a vyhodnocovateli za vyhodnocení.Užívejte krásné léto.Příště nsl   72 + PZ  Láďa OK2BLD  Ostrava

Zdravím závodnice a závodníky,


dnes to docela šlo, po delší době se povedlo i spojení se Standou HCD. Díky všem za pěkný závod.


PZ + 72 Láďa OK1LO/Q


K3 - 1W - Windom

TR4W

 Abt 370 CUCů jsem pracoval systém papír - tužka , nw zkouším PC , snad to bude lepší hi . OK2BNF

Ahoj závodníci, 


mých 37 QSO ukazuje, že dnes podmínky byly a užil jsem si je. Přelomové QSO jsme dali s OM8AQ a dokonce se shodným pořadovým číslem. OK2BTK jel pileup s přehledem a rutinou starého mazáka, QSO na první pokus.


Děkuji všem za pěkný závod, 


73, Petr OK2WA


RIG FT817, 1W, ANT Delta loop 86m @10m, log TR4W


     Ahoj, dnešní cuc pro mne zachránila manželka, když mě upozornila že za 3 minuty je půla, vylítl jsem nahoru s počítačem v podpaždí a nastalo rychlé spouštění, kabeláž (vše jsem měl rozbrabčené po SRH  a tak první spojení bylo až 5 minut po začátku. Dále mé obvyklé problémy - vypnutá myš, dvojťuk na touchpad nefunguje , ... no pokud to nezapnu tak 15 minut před závodem, jsem ztracen. Tak asi tak 73, TNX  OK1USP Josef

Vypadalo to velice nadějně ale špatně to dopadlo. V chumlíkách jsem byl bez šance. Volání výzvy - téměř beznadějný. A tak mě potěšilo, že mě zavolala Zdenka BBI.
Všem děkuji za spojení.
RIG : FT817ND, 1W out
ANT : LW 33m
ruční klíč
73!
Zdeněk OK1DZD

________________________________________________________________________________

CUC Nr 372:  Pozdrav všem a díky za QSO! Conds byly divné, velké úniky na signálech a i když jsem udělal 43 QSO, musím napsat, že jsem se dnes  fakt

blbě dovolával... To už se mi dlouho nestalo, že jsem se nedovolal na OM3PA ani na OK2BBI, inu ale stane se. 

Díky Petrovi OK2BTK, za UFB pileup, slyšel moje volání vždy na první pokus, to je príma! Také díky Jirkovi OK2NAJ, za přelomové QSO, to už se mi zase

dlouho nepodařilo a také Láďovi OK1LO/Q, že vydržel na frekvenci a vlastně to byly téměř další dvě přelomová QSO a ještě bodově zvýhodněná.

Z QRPP, zde měl velmi silný signál Zdeněk, OK1DZD/Q, ale vůbec nevím, zda jel Jenda, OK2BND/Q, toho jsem vůbec neslyšel.

Příští pondělí budu QRV a tak se těším NSL. Další CUC dne 22.8., budu  v OM, tak CUC po dlouhé době vynechám...

PZ a 72!  Honza OK1MNV  (a OK5MN)

Kdyba málo......ale hodně mně zlobí PC ...asi půjde do kytek.= OK2LF
Je léto, na silnicích zácpy, ale nechápu, proč se něco podobného děje na pásmu. Nevím, kolik nás tentokrát bylo, ale působilo to mne mne dojmem, že se asi bojíme a tak se tlačíme dohromady. Abych to upřesnil, do několika málo hromad. 
Sice mne potěšilo, když mne volalo najednou několik stanic a dokázal jsem nějakou rozeznat pro spojení, ale častější bylo, že volané stanice slyšely lépe někoho jiného. To je ale běžné, tak se nedivím. A podařilo se mi 26 qso, ve výsledcích poznám, kolik jich bylo správně, hi.

Pileupový Petr mne slyšel v obou etapách, dík !
S kvéčkovými stanicemi se podařilo 5 qso, dobře tak.
Neuspěl jsem u Jendy MNV, Petra 3PA a dalších, se kterými udělám běžně aspoň 1 spojení, ale podmínky nebyly nakloněny, snad příště.

72 Jenda OK2BND/Q

Zdravím všechny účastníky !

Dík všem za pěkný zážitek. Snažil jsem se odbavovat provoz bez zbytečných pozdravů a v rychlosti přijatelné, i když je mi příjemnější v jiných aktivitách sem tam nějaký ten nazdárek předat pro oboustranné zvýšení potěšení z provozu. Vím ale, že závodníci toužící po co nejlepším umístění to nemilují a některé takové zdržovací a nepřípustné srandičky je rozpálí do běla a někteří dokonce vyhrožují, že už příště je v CUCu nepotkáme.

Poslouchalo se mi dobře, koncem obou etap už provoz byl volnější. Okolo 50. minuty jsem způsobil asi nějakou chybu při špatně přečtené značce a při couvání z maléru abych nepopletl číslo spojení, jsem možná někoho poškodil. Dlouho a opakovaně na mne volala italská stanice a nedokázal jsem ji přesvědčit, že s ní nechci navazovat QSO, jelikož máme jen místní závod. V úplném závěru se na moje stanoviště se 100 W nastěhoval provoz jiných stanic, tolik mi to ztížilo příjem, že jsem se posunul kus nahoru. Z kvéčkových jsem snad pozdržel OK1LO/Q , jinak všichni co jsem slyšel se dovolali v obou etapách. OK1FLT- 1x a OK1LZ- 2x u mne byli na hranici slyšitelnosti, jsem rád, že se QSO podařilo. Je již pravidlem, že poznatky o podmínkách příjmu různých stanic se v jednom závodě totálně liší.

Vyhodnocovací tabulka je jen na 60 QSO a dodnes mi nedošlo, jak správně to řešit. Navíc při odesílání výsledků systém vykazuje chybu a tak jen díky spolupráci s OK1FGD a OK1LZ to snad proletělo a nějak dopadne. Opakovaně a vždy dík vyhodnocovatelům za jejich úsilí a práci. NSL – Petr OK2BTK.


Dovolím si přidat pár slov.

Je to s podivem, jak ty podmínky mají vliv ve spojení s anténou. Když jsem ráno koukal na skimmer se potvrzuje. Skimmer mne často nevezme vůbec, nebo jeden dva a přesto dělám spojení i přes dvacet. Některé stanice mám stále dobře slyšet, jmenovaný OK1LO/Q je vždy dobře a bere mne na první zavolání. Včera mne zaznamenaly skoro všechny skimmery a spojení se nedařila. Neslyšeli jste mne, nebo jsem byl přetlačen. OK1LO/Q na pokraji možnosti. Láďa OK1UHQ jel 100W a mezi stanicemi jsem jej neslyšel vyčnívat. A to je přes kopec asi 15km.

Tu tabulku se s Petrem pokusím domluvit na více spojení, ale je hodně zaneprázdněn a tak to nebude asi hned. I tak má s námi občas práci. Zdenek 1lz

_____________________________________________________________________________

Trošku chybička .....moje čísla spojení je tam 2x 008

Jinak se v posledních závodech nějak nemohu překřičet,..... jsem velmi často ,,převálcován"
snad to vyjde příště....


73 Milan OK1DNM

Zdravím všechny,
podmínky normální, jen mne trápí občasné QRM (asi nejsem sám). Doby, kdy rušily jen vysavače, fény a motorky jsou pryč.
PileUp OK2BTK mně vzal na první ťuk v obou kolech.  Trochu osvěžení přinesla "staronová" stn OK1HCD. Asi budu zase trénovat na ručním klíči-pádle, poslední dobou mačkám jen klávesy F1...F12 a když šáhnu na klíč, mám problém :-)
73,
Mirek  OK2CW
TS480SAT,  LW41m@15m, log:N1MM
__________________________________________________________________