Laďa OK1LO píše o své cestě v 9A:

Ahoj Petře,

vím, že brázdíš moře - sledoval jsem Tvé zprávy z moře :)

Já na lodi používám následující zařízení:

- RIG: IC-7000

- PWR: 50W

- Ant:   Rybakov (7m rybářský prut s namotaným drátem, dole balun => anténu mám připevněnou na zádi, aby mi nepřekážela při plachtění, funguje to spolehlivě na 80 - 10m. Od balunu táhnu po zábradlí protiváhu až na špičku - letos jedu s Bavaria 40 Cruiser 2013, 12,45 m délka).


Vysílám i z ostrovů do diplomu IOCA (Chorvatský diplom obdoba IOTA). Je docela pěkný a lze jej získat buď jako "aktivátor" nebo jako normální účastník.


Před závodem jsem slyšel Tebe (3555), OK1FII a OK1MXQ 539 - 559. V závodě jsem QRP stanice slyšel již hůře,  tak 459. Vaška v roli pile up jsem slyšel bez problémů 579, ale spojení se nepovedlo. Dost silný zde byl i Pepa USP - 559. Silné zde byly i OM stanice (Peter OM3PA a Stano OM8AQ).


Zítra pokračujeme zpět na Primoštěn, pozítří o. Pašman - Zaglav a v pátek kotvíme opět v marině Sukošan.


Petře ještě jednou díky za zprávu a vyhodnocení.

Přeji pěkný večer.


Ahoj Láďa, 9A5LO/MM


Ahoj přátelé,

Děkuji za skvělou zábavu. Omlouvám se, že jsem občas špatně  poslouchal,

ale měl jsem tady silné chrčení po celém pásmu. Jednu stanici jsem nepobral vůbec,

vážně to nešlo přečíst. Nechápu, proč nikdo nechce jezdit Pile-up, je to příjemné zpestření

a trénink. Mějte se krásně 72! Vašek OK1DCSNechodilo to špatně ale i tak se mi nepodařilo v prvním kole najít pajlapovku. Všem děkuji za spojení.
RIG : FT1000MP Mark V Field
ANT : LW 34m
ruční klíč
73!
Zdeněk dZd
PS. Což to zkusit bez drátu, prohlásil Jára svého času. Nejsem žádnej velikán ale radím zkusit to bez počítače. 
Jo, nezapoměnte tuto sobotu od 1900 místního času na OL párty. Podmínky na stránce OK1DX.


Podmínky dobré, kázeň ubohá. 
Několikrát se mi stalo, že když jsem zavolal stanici, ta mi začala odpovídat a přes ni mě začal volat někdo jiný a silný. A pro jistotu hned 2x, takže jsem nepobral předávaný kód a musel žádat o jeho zopakování. Být to jedenkrát, řeknu si, že někdo nedoslýchá a nesleduje provoz, ale tohle mne vyvedlo z míry. Takže prosím sledujte, kdo volá CQ a kdo volá jinou stanici. Ušetříte tím i svůj čas.
72 Jenda BND/Q

Pozdrav všem. Dnes to byly u mne podmínky jak říkáme v Žacléři " unter hund". Šílené rušení a kolísání signálu. Ale podle čísel spojení u některých stanic jsem na tom nebyl sám. Jiní dávali čísla vysoká. Jak která anténa sedla. Pileup v druhé etapě zabouřil při výzvě 599++ a když mi dával report byl čajovej jako by jel /q.Ale to bylo i u jiných stanic. Někteří, se kterými se děláma takřka vždy, dnes byli na hranici slyšitelnosti. Tak dík všem za trpělivost a příště snad lépe. Vy 72! Zdenek 1lz

Ahoj závodníci,

děkuji všem za spojení a vyhodnocovateli za vyhodnocení závodu.

Podmínky celkem slušné , na výzvu mne však málokdo bral.

S qrpp stanicemi se mi dnes nedařilo. /jen dvě spojení/

Vašek OK1DCS jel pile up výborně.

72 + PZ   Láďa  OK2BLD  


    Pozdrav všem zúčastněným a dík organizátorům!

Tak nevím, čím dál víc jsem z toho maglaizu vyvedený z míry, občas srabácky utíkám pryč, ale nakonec to zas na mne tak špatné není. Jinak už nepopisuji mé stálé potíže, které přetrvávají. Snad jen to, že dnes N1MM zase činil něco s čím jsem nepočítal (dával značku opakovaně před daty a tak jsem mu do činnosti musel skákat a nevím proč se to dělo!? Uvidím příště HI). Mějte se krásně, i když léto má na kahánku! 73 TNX OK1USP  Josef

Pozdravení všem,

dnes místy mumraj: každý s každým. Signály byly silné byť poněkud roztrhané. Velmi a nebývale silný (+9) a v souboji o frekvenci nemilosrdný, byl Pepa OK1USP, což je správné. OK1OSA volil zřejmě novou taktiku a nestandardní způsob navazování spojení...(). Vašek OK1DCS jel UFB. Jinak pohoda jako vždy. Mějte se fajn a příště na slyšenou.

PZJ/72 Jarda OK1MKX/Q


Neplánovaná návšteva ma pripravila o 6 minút -jednu pätinu času a tak som naštartoval až do druhej etapy.Posledných 10 minút nabehol šum na pásme na S9, takže ak sa niekto nedovolal ,tak to bolo pre silné QRM (QRN). 73s Peter,OM3PA 


Zase smola klekl na 7 min PC .Hezký večer! OK2LFHezký večer přeji závodnicím i závodníkům
První půlka závodu ušla, ve druhé vyjelo rušení a zhoršily se podmínky. Budu se muset podívat večer po okolí jestli někde neblbne zářivka. 
Děkuju za pěkný závod a za vyhodnocení. Pepa OK1KA