Výsledky závodu CUC89

Pořadatel před tímto kolem smeká. Účast 41 stanic a z toho 40 došlých logů. To je 97.5 procent. Deníky došly dokonce 24 hodin před stop termínem. Nezbývá než chválit. V závodním poli se dere vpřed Luděk OK2ZC, který skutečně předvádí závodní koncerty. Vynikající je i nárůst "bezchybovosti". Ano většina z Vás si uvědomuje, že takovýto závod má smysl. Jak můžete vypozorovat, pak závod typu sprint je méně citlivý na sílu Vašeho signálu. Záleží skutečně více na Vaší závodní taktice. Ta úspěšná závodní taktika je většinou dána systémem:
1. Volej a dovolej se
2. Na tom samém kmitočtu dej krátkou výzvu a pokud se nikdo neozve, rychle hledej dál

Tedy jakoby nám chybí stanic, které dávají výzvu. Ne nebojte, pokud by se žádná nenašla, pak ten, kdo ji dá bude zavalen volajícími stanicemi. Zkrátka vše je o Vaší závodní taktice. Musíte pracovat rozvážně, pamatovat si závodní pole. Musíte zvládat i pile up. Dokonce i v pile upu musíte dát přednost stanicím /Q před QRP. I to se Vám vyplatí. Již mnohokrát jsme si zde říkali, že v ERROR logu vypsaná chyba toho rázu, že číslo spojení se liší o jedničku, je podezřelé. Většinou to vzniká špatně nastaveným závodním logem. Jestliže požádáte o zopakování, a Vaše protistanice to má takto špatně nastaveno, většinou Vám v druhém kolo vyšle číslo o jedničku vyšší. Je tedy dobré, pokud vše poberete napoprvé HI. Některým začátečníkům jsem poradil, aby si celý contest nahrávali. Budou mít pak možnost si to přehrát a hlavně zkontrolovat ještě jednou. U Karla OK1JRU to začíná sklízet ovoce. Možná se nad tím zamysli i ty Davide. Není to žádná ostuda a ve světě se to běžně používá. Zkrátka nemohu-li něco vyluštit, nebo mám pochybnosti, sáhnu do nahrávky a studuji to.
Jiná závodní taktika (v minulosti efektivně používaná u Libora OK1DOL), byla ta, že si pernamentně hlídal jen dva kmitočty. Na jednom zavolal udělal spojení a na druhém přijímači FT1000 vyhledal další stanici k volání. Udělal spojení tam a mezi tím se na tom prvním vystřídaly stanice. Zavolal zase tam atd. No jo, ale jak to mám udělat u rádia, které nemá druhý přijímač? No to přeci nevadí, vždyť většina TCVR má přeci paměť, nebo určitě 2 VFO. Co je též důležité. Při ladění zaslechnu, že Nika OM8KW někoho volá. No přeci paráda, stojí mi za to si na ní počkat, až spojení dodělá, pak zřejmě zůstane na kmitočtu a já ji zavolám. A hned mám 3 body (případně 2 u stanic /Q). No to přeci je terno....
A tak si můžete vymýšlet libovolné taktiky. Jestliže voláte začátečníky, dá se předpokládat, že nezvládnou Vaši rychlost 38 WPM, jakmile Vás požádají o zopakování, pak ztrácíte drahocenný čas. Vyplatí se tedy hned v počátku Vaši rychlost sundat, třeba i jen na 20WPM. Je to stále rychlejší, jak si něco trapně opakovat. Zkrátka tento závod je určen pro trénink Vaší taktiky, učení se přesnosti a zvládnutí většího závodního rozhledu. Práce v pile upu je též velice zajímavou a předpokládá trénink. Nebojte se toho. Pro další kola připravujeme jednu zajímavost....viz. výše.

Výsledky závodu CUC89

Tabulka ACP po kole CUC89

CUL89 (OK1IF)

Vaše komentáře