Výsledky závodu CUC93

Tentokrát byla účast 43 stanic. Dvě pile upové stanice Vám trošku přidělaly starosti a místy vznikly i zmatky. Např. Vítek OK5MM zřejmě nečte tabulku preferencí a asi se strašně divil, že jsem mu nepřepustil kmitočet. Všiml jsem si i jedné věci, že některé stanice pileup značky vůbec nevyhledávají. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem používal rychlost 38 a 41 WPM. Přesto žádný veliký pileup nevznikal. Myslím, že i v tom největším pileupu nikdo z Vás více jak 40 sec nečekal. Chybovost byla tentokrát na velice nízké úrovni. Pouze u některých stanic jsou v logu "stealth" spojení. Většinou vzniklé tím, že tyto stanice nepoužívají BK provoz a mají široký filtr. Tentokrát se mi velice líbil provoz Honzíka OK1JD. Je vidět, že je to závodní talent s obrovskou budoucností. Doba přechodu na nový termín (pondělí 19,30 SEČ) se pomalu blíží. Stále však podle ionogramů by mohlo vzniknout pásmo přeslechu a tak ještě jedno kolo necháme ve starém termínu. Grafy ze skimmeru dokazují, že skimmer skutečně měří dobře. Důkazem toho je, že rozdíl mezi signálem  OK1IF (100W) a Vašimi průměrnými signály (5W) je skutečně oněch 13dB. Trošku nám to nefunguje v oblasti rozdílu  5W/500mW.

Co říci závěrem. Snad jen poděkovat za krásný QRP závod a pozvat Vás na oficiální mistrovství  OK QRPistů a to na OK QRP závod.

Tento závod má dvě kategorie, kde rozhodující je zde příkon a max. výkon:

 A - max. príkon 10 W  t.j  výkon max 5W
 B - max. príkon 2 W t.j. výkon max 1W
Pozor tedy na to. Např. v mém TCVR (budu-li závodit v královské kategorii do 2W příkonu) ATS-3B, je účinnost FET PA stupně kolem 80 %. Pokud bych tedy nastavil příkon na 2W, pak výkon by byl někde kolem 1,6W, což je mimo povolený rozsah. Tedy chci-li zachovat omezující podmínku max. 1W, pak musím příkon nastavit na 1,25 W. Protože do toho vstupuje další podmínka a to je (platí pro kategorii do 2W), že musím zařízení napájet z chemických zdrojů, pak to nastavení je problematické. Já to většinou řeším sériově zapojenou diodou do aku 6V.

Snad ještě jednu připomínku. Z chemických zdrojů musí být napájen jen TCVR, klíč, ATU, avšak případně používaný počítač již ne. Diskutovali jsme na toto téma s Karlem OK1AIJ a takto jsme se dohodli. Většinou totiž používáme staré laptopy a ty už nemají v pořádku vnitřní baterii. Proto tato úleva.
Tedy ještě jednou Vás srdečně zveme. A kdy to je?

Myslím, že CUCáci mají dobře natrénováno a že se určitě dobře umístíme i v tomto závodu.

ok5q_cuc93

Výsledky CUC93
Vaše komentáře:
Tabulka ACP po CUC93

CUL 93 (OK1IF):                                                                                                                                  
                                                                 

Záznam pileup OK1FGD