Petr OK2PP poslal následující upozornění:

Ahoj,

ve vyhodnocení CUCu 204 se uvádí, že:Tohoto kola se zúčastnilo 44 stanic a soutěžní potenciál byl 2.867. Bylo vyhodnoceno 39 deníků.
Všechny došlé deníky bez chyb.

Já bych si dovolil možná trochu nesouhlasit s tím, že všechny deníky byly OK.

OK1KZ se asi malinko překlepnul, když uváděl čas při našem druhém spojení (1742 místo 1752) – viz níže.

Co je na tom ale zajímavé, že vyhodnocovací SW bere u každého spojení jinou chybu. U mne té chybě rozumím. Ale naopak u OK1KZ by tato chyba neměla být. Tam si SW spároval opětovně naše první spojení, HI.

 

1178

QRP

1742

OK1KZ

599029

OK2PP

599038

0

Chyba v kodu, ma byt 599018

402

QRP

1752

OK2PP

599038

OK1KZ

599029

0

QSO v logu protistanice nenalezeno


Komentář vyhodnocovatele: Formulace došlé deníky bez chyb se netýká chyb soutěžících, ale technických nedostatků - špatný formát, není v UTC a pod. Takový deník program vyřadí z vyhodnocení. Samozřejmě deníky před uložením k vyhodnocení nekontrolujeme, necháváme na programu. K tvé připomínce asi následující: na řádku 1178 program vzal uvedený čas a ten je v toleranci k tomu prvnímu spojení a tak jej vyhodnotil jako špatný kód. Ve spojení v čase 1740 je skutečně kod nesouhlasný. Kdyby byl čas 1753, bylo by mimo toleranci a napsal by to QSO v deníku protistanice neuvedeno. Ale i tak je vše OK a nelze výsledek měnit. Pokud by program nevyhodnotil u Pavla špatný kod, dalším krokem by zjistil, že je spojení DUPE 1740 a 1742.
Nevím detailně jak program postupuje, ale z uvedeného je patrné, že pokud spojení je se špatným kódem, již nekontroluje a nevyhodnotí DUPE v obou případech je to Error a 0 bodů.


CUC204 celkové vyhodnocení.....
vyhodnocuje 1lz

Tohoto kola se zúčastnilo 44 stanic a soutěžní potenciál byl 2.867. Bylo vyhodnoceno 39 deníků.
Všechny došlé deníky bez chyb.
Milan OK1IF poslal komentář o provozu v závodě s několika užitečnými radami a s ním poslal i nahrávku celého provozu pileup stanice.
Nahrávku celého kola najdete zde.
CUC je již ve třetí stovce a je potěšitelné, že zájmu neubývá, ale naopak si získává stále nové příznivce. Zaznamenáváme i to, že přibývají stanice OM. Již se jich zapojuje 6.
Omluva: Omlouvám se Jirkovi OK1ARN. Výsledky jsem opravil. Tvůj deník i reklamace spadly do spamu (nevím z jakého důvodu) a tak jsem reagoval až na telefonát od Milana. Promiň mi, že jsem nekontroloval spamovou poštu. Nebude se příště opakovat.
Výsledky CUC204

Vaše komentáře

Tabulka ACP po CUC204

CUL204
OK1FHI_CUL204.mp3

Skimmer OL5Q
Tak skimmer nás opět nějak vypekl. Milan jako pileup nebyl zachycen. Buď jel výkonem pod hranicí citlivosti, nebo skimmer bere cw jako já a s Milanovou rychlostí si neporadil. Hi.
OL5QDodatečně ještě došel komentář od Petra OM3PA. Je to poznatek týkající se jeho antén a může být zajímavý i pro ostatní. Proto jej tu zveřejňuji.
Závod CUC 203 som odbehol z klubu na FTdx5000MP s výbornou anténou Half Bobtail Curtain , vysoko temer 30m nad zemou.Band úplne bez QRM , nastavený výkon 5W. Nikto ma nebral na prvý krát , vždy ma niekto predbehol. Neurobil som  dokonca ani silné stanice a o niektorých som vôbec nemal ani potuchu.Tá anténa je skôr na DXy ako na CUC.Asi bude lepšie závodiť z domu na chudobnejšiu anténu, nižšie nad zemou, čo je pre blízke QSO výhoddnejšie.Bol som dosť sklamaný z výsledku.Ale nič sa nedeje, aspoň som v klube vyvetral a spísal čo treba pri najbližšej brigáde po zime opraviť.A nazbieralo sa toho dosť!
Všetkým vďaka za QSO a nsl.
73s de Peter,OM3PA