CUC221 19.8.2013.... Je vyhodnoceno
1lz

Začnu dotazem: Kdo na CUC222 jako pileup? Hlaste se.

Dovolené a bouřky se postaraly o menší účast. Bylo nás jen 36. Program vyhodnotil 852 spojení a sdělil, že soutěžní potenciál byl 2,333.

Kolo bylo poznamenádo drobnou nervozitou v komentářích. Do schránek vyhodnocovatelů dochází vaše reakce. Nemá cenu se k tomu vracet. Jen vás znovu prosím, komentáře pište s vychladlými hlavami. Povznesme se nad drobné nedostatky. Věřte, že vyhodnocovatelé dělají pro vaši zábavu maximum. Opravujeme drobné nedostatky v denících, v jiných závodech by to znamenalo diskvalifikaci. U nás to tak není. Ještě jednou, povzneste se nad maličkosti. Již máme za sebou 221 týdnů závodění. To je více jak dva roky hezké zábavy. Počet stálých závodníků je kolem 60. Občas někdo zajede jedno, nebo dvě kola a dále nezávodí. Je to jeho škoda. Naše škoda by byla, pokud by se  někdo nazlobil a naše řady opustil. Tyto řádky píšu s vědomím, že pokud by se závod rozpadl, asi by se nový takový už nerozjel.
Proto Járovo olympijské heslo: Není důležité zvítězit, natož pak zúčastnit se. ( To si neberte k srdci a zúčastňijte se. Je to důležité.)

A k dnešnímu vyhodnocení. Spojení se Šumavou je funkční. Na expedici zůstali již jen Milan a Jirka. Deník OK1OMS v podmínkách, které vidíte na fotce byl rozmáchán a z části nečitelný. Proto nebyl poslán a tak om`s popisují situaci v místě dění ve svém komentáři.

Komentář jednoho z vyhodnocovatelů:   Omlouvám se za poněkud obšírnější výtvor. Přečtěte si a zbytek dořešíme v Holicích. Rozhodně nechci, aby se z našeho webu stalo diskuzní forum.
Nerad tak činím, ale asi si to nemohu odpustit. V komentáří k tomuto kolu se asi zamyslíte nad dvěma poněkud ostřejšími. Nikomu nemáme právo upírat jeho názory. Také proto žádné komentáře necenzorujeme, ani nevyřazujeme. Jistě se během CUCu občas vyskytují situace, které se leckomu nemusí líbit, nebo jej pozlobí. Ale zamyslete se prosím nad tím, co píšete. Vyhodnocuji již od asi 50 kola a asi od 80. se účastním aktivně. Také se mi občas něco nelíbí. Že někdo volá celou minutu před začátkem CQ a v 17:30 dá po té minutě svoji značku? Ano, proč ne, nemusí se mi to líbit, ale podmínky to nezakazují. Že mi do sluchátek mnohdy zabouří signál hodně přes 9? Proč bych měl stanici podezírat z nedodržení podmínek. Každý myslím ctíme Hamspirit. Petra OM3PA mnohdy neslyším a neslyšel jsem jej ani když jel pileup se 100W. A jindy jej tu mám jako místní stanici. Je to tak, podmínky jsou podmínky. Skimmer mne z těch více jak 150 kol změřil snad jen 10x. Je nutno komentovat, že stanice dává výzvu ještě ve 20:01? Není to OK, ale proč hned hartusit. On ji nakonec nikdo nezavolal. Jistě to je v zápalu boje a přehlédnutí času je neúmyslné, nebo hodiny špatně nastavené. Nebo že mne někdo přemazal? Ano, beru to tak, že mne neslyšel, jistě by to jinak neudělal.
A takto bychom mohli dumat o mnoha dalších věcech.
CUCáci, autory obou příspěvků, které mne inspirovali stát se psavcem znám. Jednoho již z let 70. jako konstruktéta MiniZ a druhého z výsledkových listin jako vynikajícího závodníka. Nebudu soudit ani jednoho, beru to nestraně jako informaci. Ale jedno vím jistě. Každý si svobodně v závodě volí taktiku a pokud je to v rámci podmínek....Já žádnou taktiku nemám. Hi.
Prosím vás všechny a věřím, že nejen za sebe, neničte si nervy tím, že na něco máme jiný názor než druhý. Vždyť je to naše hobby a potěšení. Pokud se začneme podezírat, nebo kvůli nějaké chybičce znesváříme, bude nás to ještě těšit.
Pokud máte k někomu něco osobního a lze to vyřešit "mezi 4 očima", uveďte na začátku komentáře Pro OK1xxx a my přepošleme bez zveřejnění.
Děkuji vám za přečtení. Zdenek 1lz.

Tak jeden komentář i s fotkou. (Díky Milane, a neboj, hlavy vychladnou a zase bude pohoda.)
Ahoj přátelé
Omlouvám se, že jsem nepodpořil Vaše včerejší snažení v "mistrovství světa v CW". Přiložená fotografie ukazuje, za jakých podmínek stanice OK1OMS v průtrži mračen a bouřce pracovala. Naši mládežníci OK1MKX a OK1FII se skutečně snažili, ale... Zařízení FT840 pracovalo z baterií a tak bych tipoval, že nekvalitní tón byl tvořen tím, že VF lezla všude. Nechtěl jsem klukům do toho mluvit, ale sám jsem měl pocit, že z toho 100W asi nemohlo vylézt. Možná byla chyba i někde mezi TCVR a anténou, ale i tak prosím uznejte, že snaha tu byla. Vše promoklo, kluikům teklo do rádia a jen úcta k CUCu a pile upu je motivovala závod dokončit. Za to jim patří náš dík a uznání. Zkrátka věřte, že to byla hrůza. Co se týká podivných komentářů, prosím zkuste se uklidnit třeba někde v přírodě. Opravdu jsem rád, že závodní úroveň je vysoká, ale opravdu nikdo z nás se nezůčastňuje mistrovství světa a závod berme jako takový jaký je. Tedy měl by to být závod gentlemanů se vším, co k tomu patří.
73
Milan ze Šumavy

Pileup v CUC221

Kluci, jménem všech dík za vaší obětavost a vytrvalost.

Výsledky CUC221

Vaše komentáře

Tabulka ACP po CUC121


Všichni jsme informováni o letošní výpravě po kopcích Šumavy. Na pileup se přihlásila stanice OK1OMS. Podle dostupných informací  "Radio Járy de Cimrman" pojedou ze Soumarského mostu s výkonem velice pěkných 100W. Účastníkům výpravy přejeme hezké počasí.

Adva_CUC221