CUM07...... 23. 3. 2015
vyhodnocuje lz

Tak další maso máme za sebou a můžeme zase bojovat v CUC301 -CUC3....
Po vyhonocení prvních logů a četbě komentářů mi spadl kámen ze srdce. Nebyl jsem si jist, zda nápad bude uvítán. Zatím plusové body a nikdo neláteřil. Z vašich ohlasů je patrné, že podmínky byly opět zajímavé. Některé VLP stanice bouřily 599 a jiné nebyly téměř slyšet. No a když jsem si došlé vyhodnotil, je vidět, že si VLP užívaly pileup. Několik jich dělalo přes 30 qso. Bylo nás asi 41 a soutěžní potenciál je 2,667.

Jelikož nemohu použít program pro vyhodnocení, vyhodnocoval jsem ručně. A hned jsem viděl, jakou blbost jsem si vymyslil. Nakonec pohled na výsledky a uvidíte sami. Pořadí stanic ve vyhodnocení vypadá tak, že špičku ovsadily stanice /q a pak qrp. Jinak když se podíváme na každou kategorii, vidíme, že jako jindy jsou ti ze špice opět na špici a my, co uzavíráme peloton, jej opět uzavíráme. Oproti normálnímu CUC jsou bodové rozdíly stanic v horní části listiny poměrne bodově vyrovnané a v té dolné podobně.
Je jasné, že nastavení obodování jsem ustřelil. Ale byl to CUM a dle ohlasů si /Q stanice přišly na své.
Abych to ale dotáhl k lepšímui pohledu, dodatečně vyhodnotím s jiným bodovým ohodnocením. Nevím jak se mi povede odhadnout bodování a přiblížit se k ideálu, kdy by na špici byly stanice, které ve svých kategoriích  vítězí a končily zase koncové stanice z obou kategorií.  Ale myslím, že to nebude možné a vyhodnocování všech v jedné  listině nejde.
To alternativní vyhodnocení mi chvilku potrvá, tak buďte trpěliví.

Ve vyhodnocení se vloudila chybička u stanice OK2WA/Q. Je opraveno.
Celkové vyhodnocení

Error logy

Komentáře CUM07

CUL07
OK2BND_CUL07.mp3
OK1FGD_CUL07.mp3


Jak nás slyšely skimmery

CUM07 - pravidlazde.